Суспільство
На Одещині встановили маркери для птахів на електромережах
В Одеській області енергетики встановили на високовольтній лінії електропередачі класом напруги 110 кВ «Аджалик-Сичавка» спеціальні світловідбиваючі маркери.
Про це пише Культурометр.
Ці заходи дозволять врятувати пернатих від загибелі, убезпечити їх від зіткнення з високовольтними лініями під час міграції, уникнути аварій в мережах і замикання електроліній.
Читайте також: Вишивають спогади вручну — засновниця бренду White and Stripe Тоня Булгакова про «смугастий» бізнес
Лінія електропередачі розміщена в Лиманському районі Одеської області. Саме тут розташовуються ландшафтні заказники місцевого значення «Каіровскій», «Новомиколаївський», «Калинівський», загальнозоологічний заказник загальнодержавного значення «Петровський», орнітологічний заказник місцевого значення «Тилігульський пересип» і загальнодержавного значення «Коса Стрілка». Тут мешкають понад 236 видів птахів.
Світловідбиваючі маркери розроблені і виготовлені українським виробником, подібні використовують у багатьох країнах світу. Це – електрообладнання, що встановлюється на дроти лінії електропередачі і має мінімальну вагу, парусність, посилене кріплення, щоб витримати вітрове навантаження. Пристрій яскраво-оранжевого кольору для контрасту. Рухомий елемент із спеціального пластика є стійким до впливу електричного струму і ультрафіолетового випромінювання. Він відображає світло, обертається навколо дроти і робить його більш помітним для птахів.
Читайте також: «Не соромимося збирати тару біля смітників». Як в майстерні «Rere:Sklo» дають пляшкам друге життя
Місця установки маркерів енергетики визначають разом з орнітологами. Вони проводять обстеження територій та виявляють потенційно небезпечні для птахів ділянки ліній з урахуванням сезонної міграції і ореолу проживання пернатих відповідно до рекомендацій UNEP (програми ООН з охорони навколишнього середовища) і BirdLife International.
Всього до кінця 2020 року енергетики планують встановити 1340 маркерів на високовольтній лінії 110 кВ «Аджалик-Сичавка». Сьогодні 500 з них вже вмонтовані. Всі роботи виконуються відповідно до програми Сталого розвитку та зобов’язань, взятих на себе ДТЕК в рамках Глобального договору ООН в частині збереження біорізноманіття природи.
Читайте також: Інклюзивні теплиці: як на Вінниччині люди з інвалідністю стають аграріями
Нагадаємо, «Нагодуй птахів взимку»: лісівники розвісять 120 годівничок.
Як ми повідомляли раніше, показали найменшу сову в Україні з Чорнобильського заповідника.
Усі фото: culturemeter.od.ua.
Суспільство
Які об’єкти демонтують повністю
- пам’ятник Олександру Бойченку (гімназія № 59);
- пам’ятник Миколі Островському (гімназія № 191);
- постаменти від пам’ятника леніну на бульварі Шевченка та вулиці Гніздовського;
- меморіальний камінь «Комсомольська алея» (проспект Академіка Глушкова);
- зірка на даху будинку на Хрещатику, 25.
Корекція споруд
- цитату Станіслава Говорухіна на пам’ятнику Воїнам-інтернаціоналістам замінять на присвяту українцям, загиблим в Афганістані;
- російські написи на пам’ятниках Борису Патону та Іллі Рєпіну перекладуть українською;
- монограму Олександра III на воротах Свято-Михайлівської лікарні демонтують.
Коментарі
Суспільство
Як реставруватимуть пам’ятку
Коментарі
Суспільство
В Україні стартував безплатний онлайн-курс «Не стій — вмикай: світло, тепло, інтернет». У навчальних відео знялися музиканти гурту ТНМК Олег «Фагот» Михайлюта та Олександр «Фоззі» Сидоренко, а також пресофіцер ДСНС Олександр Хорунжий.
Про це повідомили у пресслужбі ДСНС.
Про створення курсу
Курс розробили працівники ДСНС за підтримки Фонду Східна Європа та Програми EGAP, що фінансується Швейцарією.
«Упоратися із такими проблемами у холодну пору року стає складніше, тому важливо мати альтернативні джерела живлення. Однак неправильне використання приладів, перевантаження систем та і просто незнання ключових правил безпеки призводять до пожеж, надзвичайних ситуацій, а іноді — й до нових жертв», — написали в ДСНС.
Читайте також: У Києві та регіонах побудують «розумні» електромережі: що це значить
Мета навчальних відео
Після проходження навчання українці зможуть краще пережити осінньо-зимовий період. У ньому люди зможуть вивчити правила безпеки при використанні альтернативних джерел живлення та зменшити кількість побутових надзвичайних ситуацій. Під час курсу українці також дізнаються про те, як мати безперебійний доступ до інтернету, коли немає світла.
Читайте також: Японія та ПРООН передадуть Одесі та Харкову критично важливе енергообладнання: подробиці
У восьми випусках ведучі розповіли:
- як заживити квартиру та приватний будинок;
- як підготуватися до відключень у багатоквартирному будинку;
- як заживити роутер та якого провайдера обрати, щоб мати доступ до інтернету;
- як використовувати різні прилади у різних умовах;
- на що звертати увагу під час вибору пристрою;
- які є заходи безпеки під час користування різними приладами.
«Я — гуманітарій, а потрібно готуватися до зими. Мамі в Харкові думаю, як провести інтернет. Тож цей курс дійсно став мені у пригоді. Впевнений, слухачі теж отримають чимало корисної та нової інформації», — поділився Олександр Михайлюта.
Зареєструватися на курс «Не стій – вмикай: світло, тепло, інтернет» можна за посиланням.
Як відзначили у ДСНС навчання безплатне. А після навчання українці зможуть отримати сертифікат на 0,2 кредиту ЄКТС, це шість академічних годин.
Нагадаємо, що у Києві відбувся перший Форум Теплоенергетичного кластера.
Фото обкладинки: ютуб-канал Фонд Східна Європа
Коментарі