

Економіка і бізнес
На Львівщині за кошти ЄС будують парк агропереробки «ФрутБанк»
У Мостиській громаді на Львівщині за понад 22 млн грн створюють парк агропереробки «ФрутБанк».
Про це на фейсбук-сторінці повідомив заступник голови Львівської обласної ради.
За його даними, парк агропереробки передбачає формування доданої вартості на продукцію малих та середніх виробників Львівщини.
Про парк агропереробки
Проєкт реалізовується за кошти держаного бюджету, отримані від Євросоюзу, а також за співфінансування обласної ради, Мостиської міської ради та Судововишняської територіальної громади. Загальна вартість парку – 22,5 млн гривень.
Для Львівщини це перше переробне підприємство комунальної власності, яке вироблятиме якісний продукт із доданою вартістю із продукції дрібних локальних виробників – фермерських господарств та особистих селянських господарств.
Читайте також: Кібербезпека, цифровий одяг та здоров’я. Топ-10 найцікавіших українських стартапів, що підкорили світ
Тобто на експорт ми зможемо відправляти не саму сировину, а вже дорожче продавати готову продукцію українського виробництва. Це будуть варення, джеми, сухофрукти тощо.
Хід будівництва
Уже завершені всі загальнобудівельні роботи, закуплена основна частина технологічного обладнання для виробництва джемів та варення, лінія для мийки, чистки та сушки овочів, інфрачервона сушильна камера для виробництва фруктових чіпсів та сушки овочів та зелені, також закуплений вантажний фургон для перевезення продукції.
Продавати закордон сировину не так вигідно і престижно, як створити закритий цикл і виготовляти та постачати на ринок Європи готові українські товари і продукти. Українським малим і середнім аграріям такі підприємства, як і спеціальні камери зберігання, дуже потрібні, а громадам вони забезпечать створення нових робочих місць.
«Уболіваємо, аби виробництво запустили якнайшвидше», – написав заступник голови Львівської обласної ради.
Нагадаємо, ветеран заснував екоферму на Донеччині і виготовляє крафтові продукти.
Також на Хмельниччині відкрили ферму з вирощування прісноводних креветок.
Фото: facebook.com/yuriy.kholod.
Економіка і бізнес

До національної програми підтримки військових у застосунку «Армія+» доєднався інтернет-магазин ROZETKA. Військовослужбовці зможуть отримувати знижки на амуніцію та інші товари.
Про це повідомили в Міністерстві оборони України.
Переваги для військових
У застосунку «Армія+» користувачі зможуть згенерувати один промокод на місяць, який надаватиме знижку до 30% на вибрані товари. Повний перелік категорій, на який діятиме цей промокод, можна побачити на акційній сторінці ROZETKA. Обмежень по сумі та кількості категорій товарів у замовленні немає.
Читайте також: В Україні випустили благодійні жетони «Зв’язок 100%» для підтримки війська
Що відомо про програму
Програму підтримки військових запустили в грудні 2024 року. У межах цього проєкту Міноборони об’єднує великі бізнеси, аби надавати українським військовим спеціальні пропозиції або знижки. Наразі партнерами програми стали такі компанії: «Укрзалізниця», «Укрнафта», «Нова пошта», мережа АЗК WOG, OKKO та інтернет-магазин ROZETKA.
Нагадаємо, що ГУР розпочало власне виробництво дронів на оптоволокні (ВІДЕО).
Фото обкладинки: Getty Images
Економіка і бізнес

У ресторанах Києва та Київської області McDonald’s упродовж 25 та 26 березня запускає ранкове меню.
Про це повідомили у компанії.
Раніше ми писали, що з 13 березня ранкове меню додали у закладах Львова, Луцька, Тернополя, Івано-Франківська, Яремче та Ковеля.
Упродовж березня сніданки повертатимуть в усіх ресторанах, окрім тих, що розташовані у східних областях, в Полтаві, Дніпрі, Кременчуці, Кривому Розі, Кропивницькому та Олександрії. У компанії пояснюють, що це пов’язано з повітряними тривогами та операційними складнощами.
Нагадаємо, що UAnimals запустили найкоротшу рекламу із зірками задля допомоги тваринам (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка McDonald’s
Економіка і бізнес

Компанія «Нова Енерджі», яка входить до групи Nova, отримала ліцензію на постачання електрики та вийшла на відкритий ринок електроенергії.
Про це повідомили в «Новій пошті».
Дозвіл на постачання електрики оформлювали близько двох місяців. Рішення про це ухвалила Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).
Тепер енергетична компанія зможе самостійно забезпечувати потреби «Нової пошти» та інших клієнтів.
Читайте також: OKKO стала партнером програми «Плюси»: які переваги для військових
«Це ще один крок на шляху до енергетичної незалежності. Нова Пошта запускає власну альтернативну генерацію електроенергії та зможе покривати не тільки свої потреби, а й провадити продаж е/е на вільний ринок», — зазначив CEO «Нова Енерджі» Андрій Литвиненко.
Нагадаємо, що «Нова пошта» розробила сервіс для ефективнішої доставки посилок.
Раніше ми писали, що «Нова пошта» запустила другу сонячну електростанцію у терміналі в Києві.
Фото: Pixabay