Суспільство
На Львівщині відреставрують дах дерев’яної церкви XVІІІ століття
У церкві Преображення Господнього в селі Зарудці на Львівщині продовжать протиаварійні роботи. Там замінять покриття даху, матеріал для якого передав польський інститут Polonika.
Про це повідомили в департаменті архітектури та розвитку містобудування Львівської ОВА.
Згідно з повідомленням, команда команда польського інституту Polonika передала 750 кг міді, щоб накрити дах церкви.
«Ми профінансували 140 м2 мідного листа, який використають реставратори. Це дозволить завершити роботи в храмі. Листовий метал передали Львівській області, яка через початок війни не мала коштів для завершення робіт. Пошкоджене дахове покриття загрожує затопленням та знищенням інтер’єру храму», – повідомили на сторінці інституту в Facebook.
Директорка обласного департаменту архітектури Олена Василько в коментарі виданню zaxid.net зазначила, що у церкві була похилена маківка, вона потребувала невідкладних протиаварійних робіт. Для цього напрацювали проектно-кошторисну документацію на покрівельні роботи. Торік за обласною програмою роботи почали, але не встигли закінчити. Зараз фінансування обмежене через воєнний стан.
Після реставрації даху в церкві планують встановити протипожежну сигналізацію.
Про церкву
Церква Преображення Господнього в Зарудцях збудована у 1787 році і є пам’яткою національного значення. У храмі зберігається унікальний іконостас, створений у другій половині XVІІ століття. Виготовили його у львівській іконописній школі на замовлення для Крехівського монастиря. А пізніше, у 1775 році, його продали і перевезли в собор у Зарудцях. Незвичність іконостасу в його структурі — майже весь він розміщений над бароковою стилізованою дерев’яною завісою, яку підтримують янголи.
Нагадаємо, через зупинку підприємства «Артемсіль» найстаріша в країні Дрогобицька солеварня збільшила потужності до 55 тонн солі на місяць.
Раніше ми повідомляли, що на Чернігівщині, відновили роботу млина місцевого комбінату хлібопродуктів, який не працював 10 років. Завдяки цьому для потреб міста вже змелено понад 50 тонн борошна.
Фото: loda.gov.ua.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі