Суспільство
На Львівщині студент профтеху самотужки створив багі для військових (ФОТО)
Студент одного з навчальних закладів Львівщини Тарас Януш створив модель повнопривідного транспортного засобу – багі Tyrex – для ЗСУ.
Про це повідомили на фейсбук-сторінці Львівської ОВА.
Там зазначили, що автівка вже пройшла тестування та готується до відправки на передову.
«Саморобну модель повнопривідного транспортного засобу – багі Tyrex – вже протестували та готуються передати на фронт. З цим автомобілем наші військові зможуть відпрацьовувати маневри та впевненіше пересуватися на передовій», – йдеться в повідомленні.
Автор розробки – студент профтеху Тарас Януш. Як пояснили в ОВА, цей та інші проєкти реалізуються в межах меморандупу про співпрацю місцевої влади та громадською організацією «Пекельні кажани».
«Подібні проєкти реалізовуватимуть на базі львівських профтехів у межах меморандуму про співпрацю між департаментом освіти і науки Львівської ОВА, департаментом гуманітарної політики ЛМР та ГО «Пекельні кажани». Тому наша талановита молодь і надалі працюватиме над розробками, які полегшать будні ЗСУ», – додав керівник Львівської ОВА Максим Козицький.
Нагадаємо, волонтер із Чернівців Олександр Білоус зумів зібрати понад 8 млн грн і передав пів сотні автівок для ЗСУ.
Крім того, 36-та окрема бригада морської піхоти ЗСУ отримала 11 бронеавтомобілів від фонду «Повернись живим».
Фото: facebook.com/LvivskaODA.
Суспільство
Як допомагають родині
Коментарі
Суспільство
- перша частина проєкту — це проведення тренінгів з медіаграмотності для людей старшого віку. У навчанні беруть участь 10 осіб віком 60+. Після тренінгів вони стануть викладачами та надалі будуть проводити заняття з медіаграмотності для своїх однолітків! Знання майбутні тренери отримають завдяки партнерам ШоТам — експертам з незалежної аналітичної платформи «Вокс Україна». Учасники засвоять інформацію з курсів «Базові правила медіаграмотності», «Інструменти фактчекінгу» та «Правила перевірки медіа та інформації»;
- друга частина проєкту — це інформаційні відео, де спікерами, зокрема, стануть учасники тренінгів. У кожному з випусків вони будуть давати поради, як убезпечитися від шахраїв і фейків. Ось деякі теми наших відео: «Як не потрапити в пастку з фейковими соцвиплатами?», «Як по телефону відрізнити реального працівника банку від шахрая?», «Як розпізнати фейк?».
«Інформаційні відео з тренерами будемо поширювати в соціальних мережах ШоТаму та на майданчиках партнерської екосистеми – регіональні діджитальні медіа та телеканали. Завдяки цьому наші тренери отримають певний рівень впізнаваності та довіри від однолітків.
Ми плануємо укладати партнерства з Університетом третього віку, регіональними осередками та громадськими організаціями, які займаються освітою для людей старшого віку, щоб наші тренери мали змогу викладати основи медіаграмотності одноліткам по всій країні.
Цей проєкт експериментальний, але ми сподіваємося, що завдяки ньому якомога більше наших бабусь і дідусів зможуть убезпечити себе від шахрайських схем та фейків», — зазначає співзасновник і головний редактор ШоТаму Сергій Колесніков.
«Ми створили цей проєкт для старшого покоління, адже це одна з найвразливіших категорій українців. Ми хочемо, щоб наші бабусі й дідусі без допомоги близьких могли розпізнати шахраїв в інтернеті, месенджерах, соцмережах, і в час, коли російські фейки розповсюджуються зі швидкістю світла, навчилися перевіряти інформацію та відрізняти правдиві новини від брехні», — говорить продюсерка проєкту Юлія Ужва.
Коментарі
Суспільство
Що вдалося зробити
- 565 медичних закладів відновлено повністю.
- 370 об’єктів зазнали часткових відновлювальних робіт.
Де відновлення наймасштабніше
- Миколаївській;
- Дніпропетровській;
- Київській;
- Харківській;
- Херсонській;
- Чернігівській.
Коментарі