

Економіка і бізнес
На Київщині вирощуватимуть африканського сома
На Київщині вирощуватимуть і перероблятимуть кларієвого (африканського) сома.
Група компаній «Бестер», яка займається вирощуванням осетрів і виробляє чорну ікру, будує потужності для вирощування кларієвого (африканського) сома й австралійського рака. На сьогодні готовність проєкту становить понад 65%. Про це повідомляє agrotimes.ua.
Як розповів директор і співвласник компанії Юрій Яременко, у планах «Бестера» – будівництво цеху з перероблення рибної продукції. Поки маточне поголів’я кларієвого сома росте, господарство запустило невеликий експериментальний переробний цех.
«Вже виробляємо продукцію – для того, щоб знати, що робити з сомів, коли вони виростуть, – пояснив Юрій Яременко. – Хоча ми вже й так розуміємо, що це буде переважно снекова продукція».
Читайте також: Українська компанія постачатиме чорну ікру до США
Австралійських раків у господарстві вирощуватимуть як експериментальну продукцію.
«У нас ще є резервна територія на об’єкті, де ми зробили капітальну реконструкцію, для розгортання більших потужностей по раку», – уточнив директор компанії.
Чим ця риба корисна
М’ясо кларієвого сома вважається дієтичним продуктом (у ньому в кілька разів більше амінокислот, ніж, наприклад, у скумбрії. В 100 грамах м’яса — добова норма жирних кислот омега-3. Крім того, його філе не містить кісток. Така риба — корисний продукт і для дітей, і для дорослих, яким, скажімо, протипоказане м’ясо тварин, або ж для тих, хто просто прискіпливо ставиться до свого раціону харчування.
М’ясо кларіаса не схоже на м’ясо дикого сома. Блідо-рожевий колір та відсутність традиційного для такої риби запаху чи присмаку намулу виділяє м’ясо мармурового сома серед інших риб.
Нагадаємо, колишній журналіст став рибоводом і зайнявся виробництвом чорної ікри.
Економіка і бізнес

До національної програми підтримки військових у застосунку «Армія+» доєднався інтернет-магазин ROZETKA. Військовослужбовці зможуть отримувати знижки на амуніцію та інші товари.
Про це повідомили в Міністерстві оборони України.
Переваги для військових
У застосунку «Армія+» користувачі зможуть згенерувати один промокод на місяць, який надаватиме знижку до 30% на вибрані товари. Повний перелік категорій, на який діятиме цей промокод, можна побачити на акційній сторінці ROZETKA. Обмежень по сумі та кількості категорій товарів у замовленні немає.
Читайте також: В Україні випустили благодійні жетони «Зв’язок 100%» для підтримки війська
Що відомо про програму
Програму підтримки військових запустили в грудні 2024 року. У межах цього проєкту Міноборони об’єднує великі бізнеси, аби надавати українським військовим спеціальні пропозиції або знижки. Наразі партнерами програми стали такі компанії: «Укрзалізниця», «Укрнафта», «Нова пошта», мережа АЗК WOG, OKKO та інтернет-магазин ROZETKA.
Нагадаємо, що ГУР розпочало власне виробництво дронів на оптоволокні (ВІДЕО).
Фото обкладинки: Getty Images
Економіка і бізнес

У ресторанах Києва та Київської області McDonald’s упродовж 25 та 26 березня запускає ранкове меню.
Про це повідомили у компанії.
Раніше ми писали, що з 13 березня ранкове меню додали у закладах Львова, Луцька, Тернополя, Івано-Франківська, Яремче та Ковеля.
Упродовж березня сніданки повертатимуть в усіх ресторанах, окрім тих, що розташовані у східних областях, в Полтаві, Дніпрі, Кременчуці, Кривому Розі, Кропивницькому та Олександрії. У компанії пояснюють, що це пов’язано з повітряними тривогами та операційними складнощами.
Нагадаємо, що UAnimals запустили найкоротшу рекламу із зірками задля допомоги тваринам (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка McDonald’s
Економіка і бізнес

Компанія «Нова Енерджі», яка входить до групи Nova, отримала ліцензію на постачання електрики та вийшла на відкритий ринок електроенергії.
Про це повідомили в «Новій пошті».
Дозвіл на постачання електрики оформлювали близько двох місяців. Рішення про це ухвалила Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).
Тепер енергетична компанія зможе самостійно забезпечувати потреби «Нової пошти» та інших клієнтів.
Читайте також: OKKO стала партнером програми «Плюси»: які переваги для військових
«Це ще один крок на шляху до енергетичної незалежності. Нова Пошта запускає власну альтернативну генерацію електроенергії та зможе покривати не тільки свої потреби, а й провадити продаж е/е на вільний ринок», — зазначив CEO «Нова Енерджі» Андрій Литвиненко.
Нагадаємо, що «Нова пошта» розробила сервіс для ефективнішої доставки посилок.
Раніше ми писали, що «Нова пошта» запустила другу сонячну електростанцію у терміналі в Києві.
Фото: Pixabay