Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

ТЕСТ: на кого ти перетворився за три місяці карантину?

Опубліковано

З п’ятого червня Міністерство охорони здоров’я вчергове послабило карантин. Відкриття кафе, ресторанів та робота внутрішніх авіаліній – це, звісно, добре. Але подивимось, чи досить цих новин, аби вгамувати лють ізольованої людини у твоїх грудях?  

Наскільки тримісячний карантин змінив тебе? Виросла коса до поясу (так, навіть якщо ти чоловік)? Чи зміни зайшли ще далі: здичавів і шукаєш на карті України відлюдні місця, аби провести там інформаційний детокс після сумних новин про пандемію? Пройди наш тест та дізнайся, ким ти став за карантинні часи.

Пригадай той день - 12 березня. Як ти сприйняв/ла новину про карантин?

З 1 червня багато карантинних заборон скасувано, але перебування в громадських місцях без респіратора або захисної маски - все ще поза законом. Як носиш маску ти?

Дозволь поставити нескромне питання. Як ти пчихаєш?

Пограймо в асоціації. Ми загадуємо слово, а ти обери найближчий варіант з трьох. Отже - ВУЛИЦЯ!

Чи змінились твої харчові звички на карантині?

Навчився/лась чогось нового на карантині? Час же був!

Літо, навіть карантинне - пора відпусток. Вже планували свою?

Дикун чи супергерой: на кого тебе перетворив карантин?
Це птах? Це літак? Ні, це супергерой у самоізоляції.

Такі, як ти, на рівні з лікарями та кур’єрами - герої цієї тривожної історії. Ти усвідомлюєш: саме від тебе залежить, чи ширитиметься інфекція Україною далі. А тому застосовуєш свою суперсилу - дотримуватись всіх правил соціальної ізоляції. Ми в ШоТам аплодуємо стоячи! Але радимо трохи розслабитись і погуляти вже в тому парку з горнятком доброї кави в руках.
Та ти - справжній карантинний дикун!

Твоя система правил та звичок зруйнувалась в перші ж тижні самоізоляції. Вважаєш, що загальні правила карантину не для тебе, і не втрачаєш можливості повеселитися, навіть якщо це порушує рекомендації Міністерства охорони здоров’я. Бунтівний дух предків дуже допоміг би тобі вижити в апокаліптичному світі. Але поки до такого не дійшло, нехтуючи власною безпекою, ти наражаєш на неї близьких: бабусю, що під час пандемії в зоні ризику, кохану людину, дитину. І навіть кота!
Ти - адепт рутини карантину!

Карантин для тебе - не пригода, не надзвичайна подія, а лише ще одна сумна деталь буденності. Ти стійко витримуєш всі удари долі, вони лиш роблять тебе сильнішим! Працюєш і виконуєш свої обов'язки так же добре, як і в докарантинні часи. Але чи не зріє десь під залізною бронею напруга? Ігнорувати нову реальність - не вихід, треба рахуватись з психологічними ризиками. Зміни оточення, поїдь в подорож мрії. Життя - це не тільки робота та ризик заразитись коронавірусом)

Поділіться своїми результатами:

Суспільство

Латвійський альпініст дістався до Південного полюса на підтримку України (ФОТО)

Опубліковано

Альпініст із Латвії Юріс Улманіс завершив експедицію Антарктидою, під час якого збирав гроші на підтримку українських медиків через UNITED24. Наразі він зустрічається з громадами у США та розповідає американцям про війну в Україні.

Про це повідомили в UNITED24.

Експедиція до Південного полюса

Юріс Улманіс здійснив експедицію Антарктидою у січні 2025 року. Він збирав гроші через фандрейзингову платформу UNITED24 на підтримку українських медиків. Коли альпініст дістався Південного полюса, він розгорнув там український прапор із логотипом UNITED24.

Суспільний мовник Латвії LSM+ повідомляв, що Юріс Улманіс досяг Південного полюса 14 січня 2025 року. Він подолав 120 кілометрів по Антарктиді, а позаду себе тягнув 40-кілограмові сани із речами. У 2023 році альпініст зійшов на Еверест, де також здіймав український прапор.

Фото: сайт LSM+

Зустрічі з американцями

У березні чоловік вирішив організувати зустрічі з громадами у різних містах США. Юріс Улманіс розповідає про повномасштабну російсько-українську війну, свій досвід фандрейзингу та можливості для допомоги Україні.

Читайте також: 11-річний хлопчик із Данії зібрав 34 тисячі данських крон для дітей з України (ФОТО)

Фото: фейсбук-сторінка UNITED24

Про фонд UNITED24

UNITED24 — це офіційна фандрейзингова платформа України. За весь час діяльності через платформу зібрали понад 1,4 мільярда доларів. Завдяки цьому проєкту можна задонатити за п’ятьма напрямками:

  • «Оборона»;
  • «Гуманітарне розмінування»;
  • «Медична допомога»;
  • «Відбудова України»;
  • «Освіта та наука».

Нагадаємо, що Барбра Стрейзанд закликала підтримувати українських медиків (ВІДЕО).

Раніше ми писали, що астронавт NASA Скотт Келлі під час візиту до Києва закликав допомагати Україні (ВІДЕО).

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка UNITED24

Читати далі

Суспільство

З окупації повернули п’ять українських дітей (ФОТО)

Опубліковано

За посередництва Держави Катар із тимчасово окупованих територій вдалося повернути п’ять українських дітей. Це повернення втілили у межах ініціативи Bring Kids Back UA.

Про це повідомив уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець.

На підконтрольну територію України повернули дітей віком від 11 до 16 років. Вони проживали у Криму та Донецькій, Луганській й Запорізькій областях.

У межах ініціативи вдалося повернути зокрема й 12-річну дівчинку, батько якої перебуває у полоні в росії. За останні три роки вона двічі змінювала своє місце проживання та мала конфлікти з матір’ю. Команда ініціативи змогла допомогти бабусі оформити опіку над дівчинкою. Надалі дитині надаватимуть усі необхідну підтримку.

Читайте також: Анджеліна Джолі підтримала 14-річну дівчину, яка постраждала від атаки росіян (ФОТО)

Також повернули хлопчика, який проживав з батьком та регулярно піддавався жорстокому поводженню з його боку.

«Мама намагалася самостійно вивезти хлопчика, але спроби були безуспішні. І лише завдяки зверненню до нашого офісу та залученості незмінного попередника Держави Катар матір та її син воззʼєдналися»‚ — написав Дмитро Лубінець.

Нагадаємо, що 11-річний хлопчик із Данії зібрав 34 тисячі данських крон для дітей з України (ФОТО).

Фото: фейсбук-сторінка Дмитра Лубінця

Читати далі

Суспільство

Київ століття тому й зараз: вгадайте, що за місце на архівному фото (ТЕСТ) 

Опубліковано

Випробуйте себе в знанні історії Києва: на кожній сторінці — старовинна фотографія та факт про конкретне місце, а на звороті — його сучасний вигляд і відповідь.
Дізнайтеся разом з ШоТам, наскільки добре ви знаєте столицю та її еволюцію крізь час.​

Під час археологічних досліджень цієї вулиці виявили систему підземних тунелів і катакомб. Ці ходи використовували в різні періоди історії міста, наприклад, під час Другої світової війни.

Клацніть, щоб перевернути

Це місце розташоване між сімома вулицями, а влітку по вечорах тут відбувається шоу світломузичних фонтанів. ​

Клацніть, щоб перевернути

До 1500-річчя Києва цю памʼятку реконструювали, хоча точний вигляд оригінальної споруди залишався невідомим.

Клацніть, щоб перевернути

​​З кінця 18 століття на цій площі проводили відомі ярмарки, на яких збиралися купці з усієї Європи.

Клацніть, щоб перевернути

​​На початку 20 століття ця будівля слугувала місцем проведення балів, концертів і театральних вистав для київської еліти.

Клацніть, щоб перевернути

У 2015 році під час розкопок на цій площі археологи знайшли цілу вулицю часів Київської Русі та стародавні артефакти.

Клацніть, щоб перевернути

До 2001 року через цю площу, яка була важливим пересадковим пунктом у міській транспортній мережі, проходила трамвайна лінія. ​

Клацніть, щоб перевернути

Share:

Читати далі