

Економіка і бізнес
На Кіровоградщині шукають інвесторів для п’яти масштабних проєктів
Кіровоградська область подала до офісу із залучення та підтримки інвестицій UkraineInvest 5 великих проєктів для пошуку інвесторів задля їхньої реалізації.
Про це повідомила начальниця інвестиційної діяльності та туризму ОДА Наталія Лісняк.
Міжнародний аеропорт
Перший проєкт – це створення міжнародного аеропорту «Кропивницький». Проєкт сприятиме впровадженню інноваційних технологій. Метою є розбудова інноваційної інфраструктури ЛА НАУ та набуття аеропорту статусу міжнародного. Позитивним аспектом є вирішення проблем із авіасполученням, а також створення нових та збереження існуючих робочих місць висококваліфікованих спеціалістів.
Читайте також: До кінця року в Україні з’явиться нова дорога Кропивницький – Кривий Ріг – Запоріжжя
Готельний бізнес-центр
Створення готельного бізнес-центру на базі колишнього готелю «Київ» в Кропивницькому (шляхом реконструкції та оснащення). Комплекс буде орієнтований на бізнес-гостей та об’єднуватиме різні види послуг у єдиний комплекс: послуги проживання; послуги громадського харчування; спортивні та розважальні послуги; послуги з надання в оренду офісних приміщень, сучасних конференц-залів різної місткості для проведення переговорів, конференцій, засідань тощо.
Технопарк
Технопарк «Flightcity 4.0». Запропонована модель науково-технологічного парку “FlightCity 4.0” дозволить реалізувати ідею створення провідної індустрії безпілотних літальних апаратів в Україні. Організації інноваційного містечка стане простором для створення стартапів, виробництва, дослідження та випробування безпілотних літальних апаратів корейського виробництва, а також розробки, дослідження, випробування та виробництва вітчизняних безпілотних літальних апаратів, орієнтованих на український ринок.
«Технопарк має довгостроковий соціально-економічний ефект. Він має стати місцем, наповненим життям, креативністю, високим ритмом, що створить нові сервіси та нові робочі місця. Це нові можливості для інноваційного бізнесу, що надасть доступ бізнесу до найсучасніших розробок у галузі безпілотної авіації та стане майданчиком для консолідації наукового потенціалу області», – зазначила Наталія Лісняк.
Індустріальний парк
Індустріальний парк «Олександрія». Наявність в області потужного аграрного комплексу і машинобудування є важливим аргументом для розвитку індустріальних парків. Метою створення є формування єдиної території з облаштованою інфраструктурою для розміщення нових об’єктів промисловості, інноваційної сфери, логістики і надання супутніх послуг, підвищення конкурентоспроможності регіону.
Впровадження в його межах діяльності, пов’язаної з виробництвом автозапчастин та комплектуючих виробів для сільськогосподарської техніки, виробництво електричного устаткування, виробництво меблів та харчових продуктів (переробка та зберігання овочів та фруктів). Відповідно до очікуваних результатів функціонування індустріального парку, передбачається створення близько 1330 нових робочих місць.
Сучасний лікувально-діагностичний комплекс
Також проєкт створення в області сучасного багатопрофільного лікувально-діагностичного, навчально-наукового та реабілітаційного комплексу.
Зазначимо, що в липні Верховна Рада прийняла за основу проект закону про державну підтримку інвестиційних проектів зі значними інвестиціями.
Законопроектом передбачається державна підтримка стратегічних інвесторів, сума інвестицій яких перевищує 30 мільйонів євро і які створюють понад 150 робочих місць із середньою зарплатою на 15% більшою, ніж у регіоні. Ці інвестори отримують прямий договір із Урядом і пакет стимулів.
Фото: ibb.co
Економіка і бізнес

До національної програми підтримки військових у застосунку «Армія+» доєднався інтернет-магазин ROZETKA. Військовослужбовці зможуть отримувати знижки на амуніцію та інші товари.
Про це повідомили в Міністерстві оборони України.
Переваги для військових
У застосунку «Армія+» користувачі зможуть згенерувати один промокод на місяць, який надаватиме знижку до 30% на вибрані товари. Повний перелік категорій, на який діятиме цей промокод, можна побачити на акційній сторінці ROZETKA. Обмежень по сумі та кількості категорій товарів у замовленні немає.
Читайте також: В Україні випустили благодійні жетони «Зв’язок 100%» для підтримки війська
Що відомо про програму
Програму підтримки військових запустили в грудні 2024 року. У межах цього проєкту Міноборони об’єднує великі бізнеси, аби надавати українським військовим спеціальні пропозиції або знижки. Наразі партнерами програми стали такі компанії: «Укрзалізниця», «Укрнафта», «Нова пошта», мережа АЗК WOG, OKKO та інтернет-магазин ROZETKA.
Нагадаємо, що ГУР розпочало власне виробництво дронів на оптоволокні (ВІДЕО).
Фото обкладинки: Getty Images
Економіка і бізнес

У ресторанах Києва та Київської області McDonald’s упродовж 25 та 26 березня запускає ранкове меню.
Про це повідомили у компанії.
Раніше ми писали, що з 13 березня ранкове меню додали у закладах Львова, Луцька, Тернополя, Івано-Франківська, Яремче та Ковеля.
Упродовж березня сніданки повертатимуть в усіх ресторанах, окрім тих, що розташовані у східних областях, в Полтаві, Дніпрі, Кременчуці, Кривому Розі, Кропивницькому та Олександрії. У компанії пояснюють, що це пов’язано з повітряними тривогами та операційними складнощами.
Нагадаємо, що UAnimals запустили найкоротшу рекламу із зірками задля допомоги тваринам (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка McDonald’s
Економіка і бізнес

Компанія «Нова Енерджі», яка входить до групи Nova, отримала ліцензію на постачання електрики та вийшла на відкритий ринок електроенергії.
Про це повідомили в «Новій пошті».
Дозвіл на постачання електрики оформлювали близько двох місяців. Рішення про це ухвалила Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).
Тепер енергетична компанія зможе самостійно забезпечувати потреби «Нової пошти» та інших клієнтів.
Читайте також: OKKO стала партнером програми «Плюси»: які переваги для військових
«Це ще один крок на шляху до енергетичної незалежності. Нова Пошта запускає власну альтернативну генерацію електроенергії та зможе покривати не тільки свої потреби, а й провадити продаж е/е на вільний ринок», — зазначив CEO «Нова Енерджі» Андрій Литвиненко.
Нагадаємо, що «Нова пошта» розробила сервіс для ефективнішої доставки посилок.
Раніше ми писали, що «Нова пошта» запустила другу сонячну електростанцію у терміналі в Києві.
Фото: Pixabay