Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
alpijskie kozy opisanie i soderzhanie porody alpijskie kozy opisanie i soderzhanie porody

Суспільство

На Кіровоградщині існує унікальна ферма з козами альпійської породи

Опубліковано

Ферма з назвою “Лісова коза” знаходиться на території колишньої колгоспної свиноферми на Кіровоградщині, пише “Агро-Центр”.

Працювати ферма почала у 2016 році, а перших кіз привезли вже у 2017 році.

Першими жителями ферми було корінне стадо кіз з Франції – 312 голів альпійської породи, з них 300 кіз і дванадцять цапів. Коли обирали породу кіз звертали увагу на продуктивність, фізіологію та здатність пристосовуватися до кліматичних умов України. Сьогодні фермери задоволені, що зупинили свій вибір саме на цій породі.

Зараз ферма має державний сертифікат племінного репродуктора. Молодняк користується популярністю по всій Україні.

Читайте також: На Тернопільщині фермери вирощують цінну породу овець

Вартість – до 500 євро

Продаж кіз – справа прибуткова У молочному віці племінний молодняк швидко розкуповується за ціною 300—350 євро за голову. У сім місяців, коли ця порода досягає статевої зрілості й готова до розмноження, вартість виростає до 500 євро.

Експерти кажуть, що ціна таку ціну високоякісного племінного молодняка не можна назвати зависокою. На ринку вартість деяких порід сягає і 2,5 тисячі євро.

Сертифіковане молоко

Додатковий дохід фермі приносить продаж молока. Молоко з цієї ферми сертифіковане як продукт вищої якості згідно з державними стандартами.

Читайте також: Темна сторона равлика. Що треба знати, перш ніж відкривати равликову ферму

Сири майже за тисячу гривень

Проте, найголовнішим напрямком роботи “Лісовій козі” фермери вважають власне сироваріння. Твердий сир із козячого молока буде належати до преміум-класу. Вартість продукту стартуватиме від 600 до 900 гривень за кілограм. Висока ціна викликана високою собівартістю технології виготовлення.

“Ми робитимемо сири дуже широкої типології, від м’яких до твердих, з пліснявою і без, а також — оригінальні, власної рецептури та під власною зареєстрованою торговою маркою “Лісова Коза”, – розповідає Олександр Романов, директор із маркетингу.

Читайте також: Від жаб’ячих лапок до молока ослиці: п’ять “скажених” українських ферм

Фермери планують розширювати виробництво. Зокрема, з часом хочуть почати виробляти кисломолочні продукти, масло й навіть морозиво. А також, мріють про відкриття фірмових магазинів в Кропивницькому, Підлісному, а з часом — в інших містах України.

Коментарі

Суспільство

Google показав рейтинг найпопулярніших пошукових запитів українців у 2024 році

Опубліковано

Google підбив підсумки року й опублікував рейтинг пошукових запитів, які найбільше цікавили українських користувачів у 2024 році. Цей рік позначився запитами про енергетику, знакові події, відомих особистостей і культурні явища.

Про це повідомляє Google.

Персони року

У категорії персон, інтерес до яких зростав найбільше, лідером став Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський. Також українці активно шукали інформацію про боксера Олександра Усика, американських політиків Дональда Трампа й Камалу Гарріс, а також популярних медійних персонажів, зокрема Клавдію Петрівну.

Серед втрат 2024 року найбільше запитів стосувалися Ірини Фаріон та Алена Делона.

Фільми: від Маріуполя до Конотопа

У категорії «Фільми» лідером став документальний фільм «20 днів у Маріуполі». Також глядачі активно цікавилися «Думками навиворіт 2», «Дюна. Частина друга» та українським хорором «Конотопська відьма».

Читати також: В Україні створили безкоштовний застосунок для підтримки ментального здоровʼя

Що купували у 2024 році

Найбільший попит мали енергетичні рішення: EcoFlow, зарядні станції, інвертори та сонячні панелі. Серед несподіваних трендів — дубайський шоколад і тюбінг.

Питання «Що таке?»

У топі запитів: «що таке МСЕК», «що таке РЕБ» і «що таке черги відключення світла». Нові слова «терикони», «чиназес» і «квадробери» також привернули увагу українців.

Фото: unsplash.com.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Lviv Croissants і книгарня Сенс запустили спільний культурний проєкт (ФОТО)

Опубліковано

Мережа Lviv Croissants і книгарня Сенс запустили спільний проєкт «Тримайся своїх сенсів». Він — про увагу до себе і взаємну підтримку, яка відображається у цитатах українських літераторів. 

Про це повідомили представники проєкту.

Яка ідея?  

Від 9 грудня і до кінця зими у закладах Lviv Croissants по всій країні гості мережі можуть знайти QR-коди з посиланням на добірку книг та цитати з них. Вони розміщені на фасадах, на фірмових стаканчиках та всередині пекарень.

Книжки з цього переліку були відібрані Сенсом і Lviv Croissants: це художні й нонфікшн книги українських авторів, які підтримують, надихають і допомагають знайти важливі сенси під час війни.  Це книги, які обіймають словом і нагадують, що кожен вартий тепла і турботи. 

Читати також: У Києві відкрили виставку з пінгвінами про українські полярні дослідження (ФОТО)

Зокрема, в цей період перехожих і відвідувачів Lviv Croissants зустрічатимуть цитати Каті Бльостки, Володимира Станчишина, Юрія Яновського, Євгенії Кузнєцової, Миколи Макаренка, Олени Моренцової-Шулик, Галини Лицур-Щадей та Марії Каменської.  

Про організаторів

Lviv Croissants — міжнародна франчайзингова мережа із широким асортиментом свіжовипечених круасанів з різними начинками. Мережа налічує понад 170 закладів в Україні, 11 у Польщі, один у Словаччині, один у Чехії та один в США. 

Сенс — мережа книжкових просторів, де люди обʼєднуються навколо книжок як спільної цінності. Сьогодні Сенс — це книгарня-кав’ярня на станції м. Арсенальна у Києві, книжковий простір на вул. Хрещатик і онлайн-книгарня. Сенс пропонує добірку творів сучасності та класики, регулярно проводить книжкові клуби, літературні презентації, дискусії та інші культурні події. 

Нагадаємо, що фільм про український ресторан увійшов до списку найкращих документалок CNN.

Фото: Lviv Croissants.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Вперше препарати для дітей можна придбати через програму «Доступні ліки»

Опубліковано

З початку 2025 року українці зможуть отримувати ліки для дітей у межах програми «Доступні ліки». Крім того, вперше в програмі з’являться препарати у вигляді крапель та мазей.

Про це повідомляє МОЗ

Список ліків, доступних за електронним рецептом, розширять на понад 30 нових діючих речовин. До переліку додадуть комбіновані засоби для лікування серцево-судинних, ревматологічних, неврологічних, очних та ендокринологічних хвороб, таких як гіпотиреоз і мігрень.

Читати також: На Львівщині запустили першу пересувну аптеку (ФОТО)

Бюджет програми на 2025 рік складає 6,6 мільярдів гривень. Завдяки цьому нововведенню програмою зможуть скористатися ще щонайменше 500 тисяч українців.

Отримати ліки за електронним рецептом можна буде в аптеках, що мають контракт з НСЗУ. Уже у 2024 році до програми приєднаються всі аптеки, що розміщені в лікарнях, а у 2025 році планують додати аптеки по всій країні.

Нагадаємо, що до програми «Доступні ліки» додали майже 600 нових препаратів, 208 з яких — безкоштовні.

Фото: Freepik.

Коментарі

Читати далі

Шопочитати

Суспільство6 днів тому

«Я створюю затишок для ВПО»: кримка робить безкоштовні ремонти в старих будинках

Переселенці змушені полишити все: рідні стіни, улюблену подушку, теплий плед, який так довго дарував відчуття...

Освіта2 тижні тому

Як бухгалтерка й інженерка стали креативницями: ці жінки встигають і дітей виховувати, і професію змінювати

Олена за спеціальністю бухгалтерка, а Тетяна 11 років пропрацювала інженеркою на будівництві. Кожна з них...

Економіка і бізнес2 тижні тому

«Ми перетворили помилки на успіх»: як бренд ECOSEXUAL створює екобізнес

Вона хаотично споживала речі, аж поки одного дня не збагнула — справжнє щастя не вимірюється...

Культура3 тижні тому

Як у Залужного та «ДахиБрахи»: юрист з Кропивниччини створює вибійчані хустки та відроджує українське ремесло

Костянтин Данильченко — юрист і водночас засновник майстерні вибійкарства «Будяк Кучерявий». Вибійка — це техніка...