Суспільство
На Херсонщині морпіхи вчилися «штурмувати» населений пункт (ФОТО)
На полігоні Херсонської області морські піхотинці вдосконалюють навички ведення різних видів бою в урбанізованій місцевості: «штормові берети» здійснили штурм і взяти під контроль умовний населений пункт, який був побудований на полігоні зі старих, уже списаних, армійських наметів, і є схематичною копією справжнього селища.
Про це повідомили в АрміяInform.
Легенда навчань
За задумом навчань, у визначеному районі розвідка батальйону виявила передові позиції, місця зосередження та укріплення противника. У короткі терміни управління батальйону розробило план операції. Важливо, що під час цих навчань велику увагу було приділено також етапу планування та організації взаємодії не тільки між підпорядкованими підрозділами батальйону, а й з приданими підрозділами, які під час наступу діяли в їхніх інтересах.
Спочатку була відпрацьована організація взаємодії на макеті місцевості, до дрібниць проаналізоване майбутнє бойове завдання. Використовуючи підручні засоби, командир батальйону докладно розповів кожному командиру підрозділу його маневр, переконався, що всі усвідомили своє бойове завдання, завдання своїх підлеглих і місце в бойовому порядку.
Артилерія нанесла вогневе ураження по скупченню техніки та особового складу противника, з допомогою танків були знищенні укріплення, підрозділи сил підтримки забезпечували проходи крізь мінні поля та виконання завдання в умовах застосування ворогом засобів радіоелектронної боротьби. Й тільки потім у наступ пішла морська піхота.
Слід зазначити, що керівництво навчань постійно давало різноманітні ввідні. Наприклад, зенітники з допомогою штатного озброєння мали відбити умовний повітряний напад, розвідка виявляла засідки тощо. Крім того, морські піхотинці відпрацьовували питання евакуації поранених і пошкодженої техніки з поля бою.
“За тематикою навчань було передбачено, що дії противника відбуваються на урбанізованій місцевості, і підрозділ мав швидко та в умовах, наближених до бойових, виконати поставлене завдання”, – розповів командир окремої бригади морської піхоти полковник Андрій Гнатов.
“Тематика навчань дуже актуальна й важлива на сьогодні, адже здебільшого ми виконуємо завдання саме в урбанізованій місцевості. Тому під час планування були враховані питання збереження життя цивільного населення та важливої інфраструктури. Тому командир і підпорядковані йому підрозділи мали діяти, виходячи з цих умов та ефективно використовуючи наявне озброєння”, – зазначив командир.
За словами командира батальйону морської піхоти підполковника Віктора Сікози, морська піхота завжди перебуває в повній бойовій готовності та спроможна виконати як навчально-бойові, так і бойові завдання в будь-який час та на різноманітній місцевості.
Читайте також: Одеські науковці створили справжнього дрона-сокола (ВІДЕО)
Безпосередні учасники навчань вважають подібні завдання складними, та водночас такими, що реально підвищують бойовий вишкіл особового складу.
“Найважчим елементом навчань, звісно ж, було відпрацювання саме штурму населеного пункту. Найголовнішим була організація взаємодії, розуміння кожним підлеглим свого завдання, саме від цього й залежить кінцевий результат”, – розповів командир роти капітан Олександр Яцюк.
Читайте також: Закинуті атомні електростанції України, які можуть стати крутими артоб’єктами
Нагадаємо, піхотні снайпери вперше провели змагання.
Окрім того, флотські спецпризначенці вчилися виявляли диверсійні засоби противника.
Як ми повідомляли раніше, майбутні десантники знищують ворожі танки з ПТРК, не виїжджаючи на полігон.
Головне фото: armyinform.com.ua.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі