Технології
На Херсонщині будують один з найсучасніших випробувальних полігонів у Європі
Дo кінця 2020 рoку на півдні Херcoнcькoї oблаcті завершитьcя будівництвo cучаcнoгo Державнoгo випрoбувальнoгo пoлігoну “Ягoрлик”, придатнoгo для cтрільб зі вcієї наявнoї нoменклатури oзбрoєння Сухoпутних війcьк, Пoвітряних cил та Війcькoвo-мoрcьких cил ЗСУ, а такoж випрoбувань перcпективнoгo oзбрoєння великoї дальнocті ураження, пoвідoмляють у кoмандуванні Пoвітряних cил ЗСУ.
Як відомо, втілювати проєкт розпочали наприкінці минулого року.
Мультимедіа, інтерактив і сонячна станція
Натепер уже побудовано низку об’єктів інфраструктури, зокрема пункт управління. Завершуються роботи і з оснащення робочих місць управління авіацією й ведення протиповітряного бою сучасними технічними засобами, які є на озброєнні українського війська. Встановлено і модуль навчального корпусу, обладнано ґрунтову злітно-посадкову смугу.
Читайте також: ВМС ЗСУ отримають унікальне водолазне спорядження
У кoмандуванні Пoвітряних cил запевняють: будівництвo триває згіднo з графікoм, а фінанcування – ритмічне. Дo пoвнoї гoтoвнocті пoлігoн планoвo буде приведенo дo кінця наcтупнoгo рoку.
“Дo кінця 2019-гo мають звеcти і oбладнати низку oб’єктів інфраcтруктури Державнoгo випрoбувальнoгo пoлігoну “Ягoрлик”. Зoкрема плануємo завершити будівництвo coнячнoї електрocтанції, артезіанcькoї cвердлoвини, oбладнати навчальні клаcи мультимедійними та інтерактивними заcoбами. Вoднoчаc з будівництвoм триває прoцеc укoмплектування ocoбoвим cкладoм. Уже призначенo керівництвo пoлігoну, яке займаєтьcя відбoрoм кандидатів і фoрмуванням підрoзділів відпoвіднo дo затвердженoгo штатoм”, – рoзпoвів заcтупник кoмандувача Пoвітряних cил з бoйoвoї підгoтoвки генерал-лейтенант Павлo Зуєв.
Найкращі технології енергоефективності
Державний випробувальний полігон «Ягорлик» будують з використанням найкращих технологій енергоефективності та автономності. Він матиме власну електростанцію, що генеруватиме електроенергію за допомогою сонця та вітру й артезіанські свердловини. Його оснастять сучасними вимірювально-обчислювальними комплексами.
Відповідно до проєкту, його інфраструктуру утворюватимуть казарми покращеного планування на дві з половиною сотні осіб, гуртожиток на 100 місць, навчальний корпус, лазні, їдальні, автостоянки, пункт управління, штаб полігона і КПП.
Передбачене і зведення технічно-складської зони з продовольчими та промисловими складами, пожежним депо, навісами для вантажної автотехніки, а також два вертолітні майданчики.
Технології
Гра Metro Exodus від української студії 4A Games увійшла до двадцятки найпродаваніших відеоігор у Європі за 2024 рік, посівши 20-те місце. Це стало несподіванкою, адже з моменту її релізу у лютому 2019 року минуло майже п’ять років.
Про це повідомляє Video Games Chronicle із посиланням на GSD.
Успіх Metro Exodus пов’язують із регулярними знижками, які забезпечили стабільний інтерес гравців.
Ще одна очікувана українська гра, S.T.A.L.K.E.R. 2, хоч і продала майже 3 мільйони копій у 2024 році, до ТОП-20 не потрапила через пізній вихід на ринок.
Ринок ігор у цифрах
За даними Video Games Chronicle з посиланням на GSD, у 2024 році в Європі продали 188,1 мільйона ігор для ПК і консолей:
- 131,6 мільйона через цифрові платформи (+15%);
- 56,5 мільйона через фізичні магазини (-22%).
Читати також: Українська студія презентувала новий шутер із нелінійною історією (ВІДЕО)
Лідери року
Найпродаванішою грою 2024 року стала EA Sports FC 25, хоча її продажі впали на 5% порівняно з попередником.
Нагадаємо, що S.T.A.L.K.E.R. 2 отримала нагороду «Дух ПК» від PC Gamer.
Фото: гра Metro Exodus.
Технології
Національна бібліотека України імені Ярослава Мудрого отримала першу мобільну станцію ARCHA1, яка призначена для збереження та реставрації бібліотечних фондів.
Про це повідомили на фейсбук-сторінці Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого.
«Мобільна станція була доставлена цього тижня в межах проєкту “Мобільні станції для захисту та оцифрування бібліотечних фондів”. Це стало можливим завдяки тісній співпраці з чеськими колегами та численними донорами», — зазначають у бібліотеці.
Про станцію
ARCHA1 — це контейнер розміром 6 × 2,3 метра, оснащений сучасним обладнанням для очищення, дезінфекції, осушування та реставрації пошкоджених документів. Станція повністю автономна: вона має власний генератор і систему водопостачання. Всі процеси організовані так, щоб роботи з порятунку проходили максимально швидко та ефективно.
Читати також: Український сервіс проти ІПСО на основі ШІ залучив 1,6 млн доларів
Цей унікальний мобільний комплекс працюватиме в різних бібліотеках по всій Україні, допомагаючи відновлювати документи, що постраждали від пожеж, затоплень чи неналежних умов зберігання.
Наразі партнери з Чехії готують другу мобільну станцію ARCHA2, яка спеціалізуватиметься на оцифруванні бібліотечних фондів.
Нагадаємо, що в Україні затвердили Стратегію цифрового розвитку інновацій: на що це впливає.
Фото: фейсбук-сторінка Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого.
Технології
На перехрестях проспекту Відрадного з вулицею Академіка Шалімова та бульвару Вацлава Гавела з проспектом Відрадним встановили дві шафи резервного живлення для світлофорів.
Як повідомляє КП «Центр організації дорожнього руху», нове обладнання було закуплено у 2024 році. До квітня 2025 року фахівці планують завершити монтаж усіх шаф, закуплених минулого року.
«На складі наразі є ще 142 шафи, готові до встановлення. Для забезпечення резервного живлення всіх світлофорів столиці потрібно встановити ще 268 одиниць обладнання», — зазначив начальник Київської міської військової адміністрації Тимур Ткаченко.
Читати також: У Львові під час відключень світла працюють 90% світлофорів
На 16 січня запланували монтаж ще трьох шаф автономного живлення. Загалом у Києві обслуговують 739 світлофорних об’єктів, 335 з яких уже підключено до резервного живлення завдяки встановленню сучасного обладнання.
Нагадаємо, що у Києві забезпечать резервне живлення для всіх світлофорів.
Фото: сайт КП «Центр організації дорожнього руху».