Суспільство
На Херсонщині вперше відкрили для туристів одразу два маяки
На Херсонщині туристам відтепер можна відвідати Генічеський та Станіслав-Аджигольський маяки. Про це повідомляє пресслужба управління туризму та курортів Херсонської ОДА.
«Маяки Херсонщини — це не тільки стратегічні об’єкти навігації, але й цікаві інженерні споруди, видатні пам’ятки історії, що привертають увагу естетикою конструкцій і численними легендами, пов’язаними з їхнім походженням. Навігаційні пам’ятки надихають місцевих художників і манять до себе туристів з усіх куточків України та світу. Відтепер ці історичні об`єкти (Генічеський та Станіслав-Аджигольський маяки – ред.) відкриті для відвідування», – йдеться в повідомленні.
Які правила відвідування?
Вхід туристів на територію маякових комплексів дозволяється за попереднім записом за таким графіком:
— Маяк Генічеський — четвер, субота: 10:00 — 14:00.
Дітям віком до 5 років вхід на територію комплексу заборонено!
Контакти уповноваженої особи для запису та координації відвідування макових комплексів:
доглядач маяка Володимир Вікторович Жарков (066) 522 03 55 та доглядач вогнів Олена Анатоліївна Жаркова (066) 809 18 85.
— Маяк Станіслав-Аджигольський (Задній): четвер, субота — 11:00 — 13:00.
Дітям віком до 12 років вхід на територію комплексу заборонено!
Контакти уповноваженої особи для запису та координації відвідування макових комплексів:
доглядач маяка Володимир Іванович Бурдига (096) 341 25 20 та доглядач маяка Ігор Васильович Гончаров (067) 665 38 04.
З метою збереження життя і здоров’я відвідувачів та працівників, які задіяні в обслуговуванні маяків, державна установа «Держгідрографія» оновила Правила відвідування території маякових комплексів, затверджені наказом ДУ «Держгідрографія» від 12.06.2020 № 140. З правилами поведінки туристів на об’єктах більш детально можна ознайомитись тут.
Читайте також: 5 пляжів України, де не зустрінеш інших людей (ВІДЕО)
Що варто знати про ці маяки?
Генічеський маяк розташований на березі Утлюкського лиману. Його спорудили 1877 року на замовлення морського міністерства французькі фахівці. Генічеський маяк зовсім не схожий на типові маякові комплекси. Це – двоповерхова будівля з маяковою вежею, висота якої становить 245,4 метра над рівнем моря.
Далекий (Задній) Станіслав-Аджигольський маяк – це найвищий маяк на Херсонщині. Він розташований біля села Рибальче, у південно-східній стороні Дніпровського лиману. Ажурні металеві вежі гіперболоїдної конструкції Станіслав-Аджигольського маяка зведені на штучних островах у 1908-1911 роках. Висота Далекого (Заднього) маяка становить 76 метрів.
Фото: visitkherson.gov.ua
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі
Суспільство
Біографія фотографа
8 фото, що доводять злочини «совєтів»
- Розкуркулена сім’я біля свого будинку в с. Удачне Донецької області. 30-ті рр. ХХ століття
Коментарі