

Суспільство
На Франківщині запустили проєкт реабілітації медиків
На Івано-Франківщині реалізовують проєкт з надання психологічної реабілітації та духовної підтримки медичним працівникам, які в умовах роботи з COVID-19 втратили своїх пацієнтів, або близьких людей.
Про це пише Європейський простір.
Реабілітація Карпатами
Заплановано три 4-денні реабілітації в Карпатах для медпрацівників, які постійно працювали під час пандемії. Йдеться про психологічні тренінги на розвантаження та попередження емоційного вигорання, індивідуальні психологічні та духовні консультації, молитви, екскурсії, мистецькі програми.

“Наша команда отримала багато звернень від медичних працівників, які працюють під час пандемії коронавірусу про психологічну і духовну допомогу. Ми проаналізували, що під час пандемії коронавірусу робота медика характеризується такими факторами: хронічна напружена психоемоційна діяльність, пов’язана з підвищеною інтенсивністю праці та ускладненими умовами, висока відповідальність за виконувані функції та операції, постійно доводиться приймати на себе енергетичні розряди пацієнтів. На цьому ґрунті виникає емоційне вигорання”, – розповів координатор проєкту Ярослав Рохман.
Що таке емоційне вигорання
Емоційне вигорання — процес поступової втрати емоційної, когнітивної і фізичної енергії, що проявляється в симптомах емоційного, розумового виснаження, фізичного стомлення та зниження задоволення від виконання роботи. Тому медпрацівники, які постійно працювали під час пандемії, потребують відновлення та реабілітації.
Читайте також: Новий рік у Києві. Як святкуватиме столиця в умовах пандемії
Реабілітація служить для адаптації медиків після виснажливої праці, стресів і призначена для допомоги у віднайденні ресурсів для подальшої праці. Кожну реабілітаційну сесію проводять психолог і капелан. Велику увагу реабілітологи приділяють допомозі медпрацівникам у подоланні сімейних й соціальних конфліктів, та покращенню спілкування в сім’ї.

Команда проєкту складається із двох психологів та двох духівників — капеланів. Психологами даного проєкту є Людмила–Оксана Андріїшин та Ірина Вишинська, духівники — Руслан П’яста і Ярослав Рохман, який є також і його координатором. Всі фахівці мають досвід праці у подібних проектах та у галузі охорони здоров’я.
Читайте також: Велосипеди, шерпи і кладовище кораблів. 7 нових маршрутів Чорнобильською зоною
“Багато труднощів виникало під час втілення проєкту, чи радше — ускладнень, викликаних умовами карантину, тобто соціальна дистанція, маски, антисептики тощо. Проте, якщо зважити, що наші медики постійно працюють у ще важчих умовах — то це добра нагода частково зрозуміти дискомфорт їхньої роботи”, — розповідає Ярослав Рохман.
У Благодійному фонді “Мати Тереза” планують продовжити проєкт, оскільки з’являється велика кількість запитів на підтримку та реабілітацію.
Читайте також: Купуй українське. Шість брендів, які виготовляють наручні годинники
Нагадаємо, в Україні вперше підготували військово-бойових медиків.
Як ми повідомляли раніше, у Трускавці дельфіни «лікують» поранених воїнів АТО/ООС.
Усі фото: euprostir.org.ua.
Суспільство

Десятирічна піаністка Лія вирішила подарувати свої призові з конкурсу на потреби підрозділу Повітряних сил України. Після останньої перемоги дівчинка перерахувала гроші 204-й бригаді тактичної авіації, де служить Герой України Вадим Karaya Ворошилов.
Про це повідомив Вадим Ворошилов в інстаграмі.
«Коли не вистачає сил, як моральних, так і фізичних, потрібно згадувати Лію, адже саме це і є наше майбутнє неймовірно талановите, свідоме. Задля цього майбутнього і боремось», — написав Karaya.
Читайте також: Український екіпаж виборов Кубок світу з авіамодельного спорту
Що відомо про Karaya
12 жовтня 2022 року Вадим Ворошилов збив п’ять «Шахедів» та дві ракети. Тоді літак Ворошилова зазнав аварії в небі над Вінницею. За однією з версій слідства, уламки одного зі збитих дронів зачепили кабіну українського літака. Попри це пілот зміг зберегти керування та відвести літак подалі від міста, аби уникнути людських жертв. Після цього Karaya катапультувався.
5 грудня 2022 року президент України присвоїв Вадиму Ворошилову звання Героя України. Через кілька місяців у 2023 році Karaya знову сів за штурвал літака.
Нагадаємо, що французькі винищувачі «намалювали» над Чорним морем тризуб на підтримку України (ФОТО).
Фото обкладинки: інстаграм сторінка Лії
Суспільство

Тематичний напрям нумізматичної серії «Збройні сили України» поповнився новою пам’ятною монетою «Українська бавовна. САУ “Богдана”». Вона присвячена першій українській 155-мм самохідній гаубиці на колісному шасі, розробленій за стандартами НАТО, яка продемонструвала свою ефективність під час боїв за острів Зміїний у 2022 році.
Про це повідомили в НБУ.
На аверсі монети зобразили острів Зміїний зі стилізованими зміями, що відступають із його берегів — символ вогневої підтримки, яку забезпечила «Богдана». На реверсі — сама САУ у бойовому розгортанні на степовому фоні, а вдалині — силует Богдана Хмельницького, що символізує зв’язок поколінь у боротьбі за незалежність.
Дизайн монети розробили художники Володимир Таран, Олександр Харук та Сергій Харук. Номінал — 5 гривень, тираж — до 75 тисяч штук у сувенірному пакуванні.
Нагадаємо, що Нацбанк випустив монети у пам’ять про письменників «Розстріляного відродження»
Раніше ми писали, що Україна отримала легкомоторний літак SHARK для боротьби з російськими дронами (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка НБУ
Суспільство

Поліціянти та працівники ДСНС Львівщини після нічної масштабної пошукової операції розшукали дворічну Яну Палько в лісовому масиві поблизу села Жупани. Знесилену й змерзлу дитину доправили до рідних, її життю нічого не загрожує.
Про це повідомили в Головному управлінні поліції у Львівській області.
Сигнал про зникнення Яни надійшов увечері 23 червня: близько 18:00 дівчинка босоніж вийшла з дому та більше не повернулася. Самостійні спроби родичів знайти дитину не дали результату, тож правоохоронці невідкладно розпочали пошуки.
У пошуковій операції взяли участь поліціянти, працівники ДСНС, кінологи зі службовими собаками, волонтери та небайдужі мешканці. Для моніторингу території також залучили дрони. Люди прочісували ліс і навколишні села, опитували місцевих жителів.
Читайте також: Головний артист балетної трупи з Маямі відтворив танець 8‑річної Аріни з Ірпеня (ВІДЕО)
Сьогодні, 24 червня, близько 7:00 правоохоронці виявили Яну Палько за три кілометри від її дому. Після першої медичної допомоги її передали сім’ї та медикам, які продовжують надавати необхідний догляд.

Нагадаємо, що рятувальники знайшли п’ятирічного Кирила, якого шукали в лісі понад три доби (ВІДЕО).
Фото обкладинки: сайт ДСНС