Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

На Франківщині запустили проєкт реабілітації медиків

Опубліковано

На Івано-Франківщині реалізовують проєкт з надання психологічної реабілітації та духовної підтримки медичним працівникам, які в умовах роботи з COVID-19 втратили своїх пацієнтів, або близьких людей.

Про це пише Європейський простір.

Реабілітація Карпатами

Заплановано три 4-денні реабілітації в Карпатах для медпрацівників, які постійно працювали під час пандемії. Йдеться про психологічні тренінги на розвантаження та попередження емоційного вигорання, індивідуальні психологічні та духовні консультації, молитви, екскурсії, мистецькі програми.

“Наша команда отримала багато звернень від медичних працівників, які працюють під час пандемії коронавірусу про психологічну і духовну допомогу. Ми проаналізували, що під час пандемії коронавірусу робота медика характеризується такими факторами: хронічна напружена психоемоційна діяльність, пов’язана з підвищеною інтенсивністю праці та ускладненими умовами, висока відповідальність за виконувані функції та операції, постійно доводиться приймати на себе енергетичні розряди пацієнтів. На цьому ґрунті виникає емоційне вигорання”, – розповів координатор проєкту Ярослав Рохман.

Що таке емоційне вигорання

Емоційне вигорання — процес поступової втрати емоційної, когнітивної і фізичної енергії, що проявляється в симптомах емоційного, розумового виснаження, фізичного стомлення та зниження задоволення від виконання роботи. Тому медпрацівники, які постійно працювали під час пандемії, потребують відновлення та реабілітації.

Читайте такожНовий рік у Києві. Як святкуватиме столиця в умовах пандемії

Реабілітація служить для адаптації медиків після виснажливої праці, стресів і призначена для допомоги у віднайденні ресурсів для подальшої праці. Кожну реабілітаційну сесію проводять психолог і капелан. Велику увагу реабілітологи приділяють допомозі медпрацівникам у подоланні сімейних й соціальних конфліктів, та покращенню спілкування в сім’ї.

Команда проєкту складається із двох психологів та двох духівників — капеланів. Психологами даного проєкту є Людмила–Оксана Андріїшин та Ірина Вишинська, духівники — Руслан П’яста і Ярослав Рохман, який є також і його координатором. Всі фахівці мають досвід праці у подібних проектах та у галузі охорони здоров’я.

Читайте такожВелосипеди, шерпи і кладовище кораблів. 7 нових маршрутів Чорнобильською зоною

“Багато труднощів виникало під час втілення проєкту, чи радше — ускладнень, викликаних умовами карантину, тобто соціальна дистанція, маски, антисептики тощо. Проте, якщо зважити, що наші медики постійно працюють у ще важчих умовах — то це добра нагода частково зрозуміти дискомфорт їхньої роботи”, — розповідає Ярослав Рохман.

У Благодійному фонді “Мати Тереза” планують продовжити проєкт, оскільки з’являється велика кількість запитів на підтримку та реабілітацію. 

Читайте такожКупуй українське. Шість брендів, які виготовляють наручні годинники

Нагадаємо, в Україні вперше підготували військово-бойових медиків.

Як ми повідомляли раніше, у Трускавці дельфіни «лікують» поранених воїнів АТО/ООС.

Усі фото: euprostir.org.ua.

Суспільство

Українцям відкрили прийом заявок на нову грошову допомогу: як отримати

Опубліковано

В Україні відкрили прийом заявок на нову допомогу від благодійної організації Depaul Ukraine. Російське військове вторгнення в Україну у 2022 році призвело до масштабного переміщення цивільного населення всередині країни. 

Про це йдеться на сторінці організації “Depaul Ukraine”.

У ситуації, що склалася, важливу роль відіграють зусилля благодійних організацій, які надають різнобічну допомогу внутрішньо переміщеним особам (ВПО). Цього разу мешканці трьох міст України можуть отримати грошову допомогу від благодійної організації Depaul Ukraine.

Допомогу можуть отримати внутрішньо переміщені особи, які втратили будинок або були змушені його залишити через небезпеку, що загрожує їм, і зараз проживають у Києві, Одесі чи Харкові.

Читайте також: В “Укрзалізниці” відтепер діти зможуть читати книги про мандрівників: на яких рейсах з’явилися

Зокрема, благодійна організація Depaul надає психологічну, юридичну, фінансову підтримку, а також допомагає знайти роботу та житло.

Для отримання необхідної допомоги внутрішньо переміщеним особам необхідно заповнити заявки:

Нагадаємо, до компанії з підтримки українських виробників долучились ритейлери.

Фото: Ukr.Net

Читати далі

Суспільство

Консульство України в Лондоні внесло зміни щодо видачі паспортів для ВПО: що варто знати

Опубліковано

Консульство України в Лондоні створює окрему електронну чергу для громадян України, у яких термін дії закордонних паспортів закінчився або закінчується до кінця червня.

Про це йдеться у повідомленні диппредставництва.

При цьому просять не записуватися осіб, які мають чинний паспорт і бажають оформити собі другий, осіб, які втратили закордонний паспорт, громадян, які планують оформити паспорти для дітей віком до 16 років, а також українців, які проживають у Шотландії та Північній Ірландії.

Читайте також: У Венеції відкриють український національний павільйон із плетіння сіток

Після завершення Ukraine Family Scheme її учасникам пропонують податись на іншу, спонсорську програму Homes for Ukraine, в межах якої британці приймають в себе українців в обмін на державну підтримку.

Нагадаємо, Данія оголосила про новий пакет військової допомоги для України.

Фото: Укрінформ

Читати далі

Суспільство

В “Укрзалізниці” відтепер діти зможуть читати книги про мандрівників: на яких рейсах з’явилися

Опубліковано

Відтепер для дітей та їх батьків на шести обраних маршрутах будуть доступні для читання нові книжки проєкту «Книга-мандрівка. Міста», який розкриває читачам історії героїчних українських міст — наприклад, Чернігова.

Про це повідомляє “Укрзалізниця”.

Крім Чернігова, проєкт «Книга-мандрівка. Міста» розповідає про п’ять інших незламних прифронтових міст України — про Харків, Суми, Миколаїв, Запоріжжя та Київ — про їх автентичність та палітру унікальності кожного міста. Авторами книжок стали відомі українці, зокрема — Ірена Карпа та Сергій Жадан.

“Пасажири залізниці зможуть одними з перших прочитати ці розповіді про українські міста на поїздах, що прямують до міст-героїв книжок”, – розповіли в УЗ.

Читайте також: У Києві презентували унікальний проєкт та мультфільм «Книга-мандрівка. Міста»

Книги вже є за наступними маршрутами:

№142 Чернігів — Івано-Франківськ;

  • №780 Київ — Суми;
  • №38 Київ — Запоріжжя;
  • №110 Львів — Миколаїв;
  • №114 Львів — Харків;
  • №106 Одеса — Київ.

Нагадаємо, у Чернівецькому музеї проведуть унікальну нічну театралізовану екскурсію.

Фото: УЗ

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство4 дні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство2 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство2 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство2 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: