Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

На Франківщині волонтери «Вулика Змістів» ремонтують гуртожиток і допомагають переселенцям

Опубліковано

У Коломиї на Франківщині волонтерська ініціатива «Вулик Змістів» облаштовує гуртожиток для переселенців та шукає волонтерів, які б долучилися до проєкту.

Про це ШоТам повідомила комунікаційна менеджерка «Вулика Змістів» Олена Гелетюк.

«Ми плануємо облаштувати не просто шелтер, ми хочемо спорудити Домівку. В основі концепції лежить соціальна згуртованість. Це місце буде поштовхом для переселенців стати частиною міської спільноти», — розповіла пані Гелетюк.

Організатори планують, що до нової Домівки приходитимуть у гості місцеві, а переселенці долучаться до соціальних активностей громади.

Читайте також: Вирвалися з окупації та відкрили магазин на Черкащині. Як «Це Крафт» підтримує локальних виробників

Нині «Вулик Змістів» облаштовує понад 10 кімнат для поселення. Також там передбачений простір для спільного проведення часу та взаємодії.

Прихистили родину з Лисичанська

«Вулик Змістів» активно допомагає родинам-переселенцям із пошуком житла.

Цьогоріч у березні «Вулик Змістів» допоміг родині з Лисичанська переїхати до 3-кімнатної квартири у Коломиї. Сім’я пані Ольги виїхала з Луганщини і шукала житло. У телеграм-каналі вона побачила інформацію про волонтерську ініціативу і вирішила звернутися за допомогою.

«Дівчата з Вулика дуже допомогли нам з пошуком житла. Ми живемо у комфортних умовах разом з власником», — розповіла переселенка Ольга.

Про волонтерський проєкт «Вулик Змістів»

«Вулик Змістів» — це соціальна ініціатива, що допомагає переселенцям із житлом, роботою, навчанням, надає юридичну підтримку. Заснували проєкт місцева активістка Соломія Зінець та переселенець із Києва Віталій Охріменко.

До команди долучаються з кожним місяцем нові волонтери, які допомагають внутрішнім переселенцям, чим можуть.  

Дивіться відео: Волонтерка одягає переселенців і підбирає ефектні та стильні луки

Проєкт також допомагає переселенцям соціалізуватися, щоб вони не сиділи у своїх будинках, а знайомилися і комунікували з місцевими.

Окрім того, «Вулик Змістів» дає можливість переселенцям перекваліфікуватися, здобути нові професії, організовує нетворкінги та надає психологічну допомогу.

Куди звертатися, якщо я хочу допомогти або потрібна допомога?

Якщо вам потрібна допомога з пошуком житла або ж ви бажаєте долучитися як волонтер, можна звертатися на фейсбук-сторінку «Вулика Змістів» за посиланням.

Також з питань поселення, меблів та іншої допомоги для ВПО можна звертатися за номерами:

  • м. Коломия, Івано-Франківська область. Тел.: 099-088-91-98
  • м. Кам’янка-Бузька, Львівська область. Тел.: 068-320-49-09
  • м. Хмільник, Вінницька область. Тел.: 050-951-64-17, 068-161-62-76.

«Вулик Змістів» надає безкоштовну франшизу. Громади, які хочуть відтворити ініціативу, отримають інструкції для її реалізації.

Нагадаємо, Коломийська громада з дитсадка робить сучасний будинок для переселенців.

Також ми повідомляли раніше, як на Франківщині переселенці роблять громаду охайнішою.

Фото: facebook.com/vulykzmistiv.

Суспільство

У Чернігові можна охрестити дитину онлайн

Опубліковано

У Чернігові священники пристосувалися до умов війни, пропонуючи можливість проводити хрещення дітей у дистанційному форматі. Таку практику запровадили в окремих храмах міста після початку повномасштабного вторгнення росії.

Про це повідомляє ресурс Cheline.

Настоятель Кафедрального собору Святої Великомучениці Катерини Роман (Кіник) розповів, що хрещення іноді проводять за допомогою відеозв’язку. Це рішення стало актуальним через те, що хтось із родичів чи хрещених батьків перебуває на фронті.

Читати також: У Києві створили онлайн-довідник для підтримки ментального здоров’я

Чому такий підхід зараз важливий

«Буває, що батьки хочуть обрати хрещеного, але він зараз захищає Україну. У таких випадках вмикають телефон, і хрещений виходить на зв’язок. На місці є дружина хрещеного, яка тримає телефон, і він долучається до таїнства», — пояснює отець Роман.

Священник зазначає, що цей формат не суперечить церковним канонам. Людина, навіть перебуваючи онлайн, духовно бере участь у хрещенні, що робить його повноцінним. Після повернення хрещений зможе взяти дитину на руки, подарувати їй свою любов і тепло.

Нагадаємо, що на Харківщині створили підземний освітній простір для дітей (ФОТО).

Фото: Valerii Sorokin.

Читати далі

Суспільство

Україна планує відкрити декілька аеропортів у 2025-му році

Опубліковано

Наступного року в Україні можуть запрацювати кілька аеропортів. Технічні й організаційні умови для цього вже є, але потрібне політичне рішення.

Про це заявив мер Львова Андрій Садовий в інтерв’ю виданню «Твоє місто»

Досвід Ізраїлю: аеропорт Тель-Авіва під час війни

Садовий навів приклад Ізраїлю, де аеропорт Тель-Авіва продовжував працювати навіть у часи воєнних дій. Летовище стало «єдиним мостом», що з’єднував країну зі світом.

«Літаки ізраїльських авіакомпаній мають спеціальне обладнання під крилами для захисту в разі небезпеки. Світ уже має такі рішення. У нас немає іншого варіанту — ми повинні виживати та жити, навіть у час війни», — зазначив мер Львова.

Читати також: «Укрзалізниця» запускає новий щоденний потяг до Будапешта

Де саме відкриють аеропорти, Садовий поки не уточнив, проте наголосив, що Україна має всі шанси успішно перейняти міжнародний досвід і відновити повітряне сполучення.

Нагадаємо, що українська авіакомпанія відновила регулярні рейси з Кишинева.

Фото: ЗУАП.

Читати далі

Суспільство

У Львові збудували перший будинок житлового комплексу для переселенців (ФОТО)

Опубліковано

Будинок створили на 24 квартири, у яких житимуть поранені переселенці, які проходять реабілітацію в центрі UNBROKEN Ukraine. Житловий комплекс складатиметься з восьми будівель, які будуть повністю інклюзивними.

Про це повідомили у Львівській обласній військовій адміністрації.

Квартири, які передаватимуть мешканцям, будуть із готовим ремонтом, меблями та необхідною технікою. Люди зможуть жити у будинках до року. Під час проживання пацієнти UNBROKEN Ukraine будуть під наглядом лікарів.

Читайте також: У двох школах на Київщині, що пережили окупацію, встановили сонячні електростанції (ФОТО)

Європейська комісія виділила на цей проєкт 19,5 мільйонів євро грантових коштів, а міський бюджет Львова профінансував укриття та утримуватиме будинок.

Львів реалізує проєкт у співпраці з Європейським Союзом та програмою NEFCO in Ukraine «Зелене відновлення України». Програма є частиною масштабного проєкту із забезпечення тимчасового житла для постраждалих від війни.

Нагадаємо, що у Львові на маршрути вийшли екологічні трамваї, отримані від Берліна.

Фото: фейсбук-сторінка ЛОВА

Читати далі

Шопочитати