Суспільство
«На допитах демонстративно запалювала цигарку»: що ви знаєте про Аллу Горську? (тест)
У якому віці Алла Горська свідомо перейшла в спілкуванні на українську, хоча народилася в російськомовній сім’ї?
Алла Горська народилася в Ялті в російськомовній сім'ї. Через роботу батька родина переїхала до росії, а згодом — до Києва. Батько Горської був партійним діячем, який принципово спілкувався російською. Сама ж Алла свідомо перейшла на українську після 30 років, коли долучилася до клубу творчої молоді «Сучасник», і для цього навіть брала уроки в подруги — журналістки Надії Світличної.
Під час розслідувань злочинів сталінського періоду Алла Горська, Василь Симоненко та Лесь Танюк виявили місце поховання жертв репресій 1930-х років. Про яке місце йдеться?
У своєму щоденнику Лесь Танюк писав про те, як він, Горська та Симоненко відвідали Биківнянський ліс і побачили, як біля нього діти грають у футбол людським черепом. Після звернень митців з листами до Київської міськради, Аллу постійно викликали на допити в КДБ. Художниця Галина Севрук пригадувала, що під час них вона демонстративно запалювала цигарку.
У якому місті Алла Горська та її чоловік Віктор Зарецький створили мозаїку «Боривітер»?
У 1967 році Алла Горська зі своїм чоловіком Віктором Зарецьким та колегами-художниками у колишньому готелі «Україна» в Маріуполі створила мозаїки «Дерево життя» та «Боривітер». У 2022 році їх зруйнували росіяни.
Яку роботу Алли Горської та її колег партійне керівництво засудило та наказало розбити?
Ректор Київського університету Іван Швець сам розбивав молотком вітраж «Шевченко.Мати», який мав прикрасити вестибюль головного корпусу, але який радянська влада засудила як «ідеологічно шкідливий».
У 1968 році Алла Горська разом з іншими діячами підписала документ проти незаконних арештів дисидентів. Як називається цей документ?
У 1968 році Алла Горська стала однією зі 139-ти діячів культури та науки, які підписали лист-протест проти арештів і закритих справ дисидентів та передали його тодішньому радянському керівництву. Документ називали «Листом 139-ти» або «Київським листом».
Хто на похороні Алли Горської прочитав власний вірш, присвячений її пам'яті, який починався з таких слів «Ярій, душе. Ярій, а не ридай. У білій стужі сонце України…»?
Ці рядки належать другу Горської Василю Стусу. 41-річну Аллу Горську вбили радянські спецслужби, розбивши голову сокирою. У вбивстві звинуватили її літнього свекра, якого також знайшли мертвим.
У 2019 році вийшов фільм, де Аллу Горську зобразили найкращою подругою головного героя та сильною особистістю, яка не боялася говорити правду. Про який фільм йдеться?
У 2019 році вийшов фільм «Заборонений» про життя та боротьбу Василя Стуса. Роль Алли Горської в ньому зіграла акторка Катерина Шереверова.
Що завжди було на вечорах пам’яті Алли Горської, адже вона це дуже любила та завжди ділилася з друзями?
Онука Алли Горської Олена Зарецька згадувала, що дитиною на вечорах пам’яті несла кошик з яблуками, розсипала їх біля портрету бабусі та говорила: «Відкриваю вечір пам’яті моєї бабусі Алли Горської».
У 2023 році видали книгу «Алла Горська. Мисткиня в просторі тоталітаризму», яку написала близька людина Горської. Хто саме її написав?
Автором книги є син Алли Горської Олексій Зарецький, якого жінка ніжно називала Лесиком. Проте вона вийшла друком завдяки онуці Олені, яка вирішила видати її вже після смерті свого батька.
Поділіться своїми результатами:
Суспільство
Хто і що зробив
- Встановлено сендвіч-панелі у пошкоджені віконні та дверні прорізи, які дозволяють обробляти поверхні антисептиками, забезпечуючи належні умови для лікування.
- Ізольовано частину приміщень тимчасовими конструкціями для захисту від зовнішніх впливів.
- Демонтовано небезпечну пошкоджену плитку з фасаду.
- Утеплено стіни мінеральною ватою, інженерні мережі, а також частково замінено пошкоджені елементи, які контактували із зовнішнім середовищем.
Що це дає пацієнтам
- Приймати на 15% більше пацієнтів, ніж до аварії.
- Забезпечити якісні умови лікування для дітей.
- Стабільно працювати під час опалювального сезону.
Коментарі
Суспільство
Де облаштують паркінги
- Вул. Б. Хмельницького:
9 500 м², 380 паркомісць. Тут планують розширити маршрути громадського транспорту та створити виділені смуги для його руху. - Перехрестя вул. Городоцька — вул. Збиральна:
8 500 м², 340 місць. Забезпечать зручний доступ до громадського транспорту. - Вул. Стрийська (біля іподрому):
Найбільший паркінг площею 31 600 м², що вміщатиме 1264 автомобілі. Виділені смуги для громадського транспорту дозволять скоротити затримки до центру на 49%. - Вул. Зелена:
5 400 м², 216 місць. Облаштують зручний доступ до тролейбусів. - Вул. Личаківська:
5 000 м², 200 місць. Це допоможе зменшити транспортний потік з Винників та прилеглих громад. - Перехрестя вул. Т. Шевченка — вул. І. Величковського:
21 000 м², 840 місць. Зручно розташований для потоків із західного напрямку.
Коментарі