Суспільство
На Донеччині капітально відремонтують дитячу лікарню (ФОТО)
У Краматорську цьогоріч капітально відремонтують дитячу лікарню, яка обслуговує дітей з усієї півночі Донецької області. Про це повідомляється на сторінці “Краматорське самоврядування”.
Потребує оновлення
Як зазначається, сьогодні лікарня обслуговує приблизно 30 тисяч дітей Краматорська та Північного регіону Донецької області. Кількість іногородніх хворих сягає 20-30% від загальної кількості пролікованих. Лікарня також обслуговує дітей з категорії внутрішньо переміщених осіб.
Читайте також: Як працює медреформа на Львівщині: приватна клініка може бути безкоштовною. Приклад Сколе
Умови, в яких працюють медичні працівники та лікуються діти, давно не відповідають вимогам часу, тому наприкінці 2019 року депутатами Краматорської міської ради було виділено 1 мільйон 300 тисяч гривень на розробку проектно-кошторисної документації з капітального ремонту будівель поліклініки та стаціонару КНП «ДТМО».
Що у планах?
Планується, що фінансування ремонту відбуватиметься на умовах співфінансування з міського та обласного бюджетів. Аби не затягувати із ремонтом та розпочати його вже у цьому році, у міському бюджеті закладено 8, а у обласному ще 20 мільйонів гривень. Загальна вартість робіт може скласти, орієнтовно, 45 мільйонів гривень.
«На сьогоднішній день ми готуємось до ремонту, плануємо тимчасові переїзди відділень. Певний час нам буде тісно, але цей ремонт давно необхідний, усі лікарі та працівники закладу чудово це розуміють і з нетерпінням чекають на його початок», – повідомляє начальник відділу охорони здоров’я Валерія Мельник.
«У зв’язку з тим, що процес роботи медичного закладу неможливо припинити чи, бодай, призупинити на певний час, ремонт приміщень буде розбито на 3 черги. Упродовж 2020 та 2021 років ми маємо отримати повністю відремонтовані будівлі стаціонару та поліклініки дитячої лікарні. Проєкт також включає благоустрій прилеглих територій», – розповідають в Управління капітального будівництва та перспективного розвитку міста.
Разом із тим, паралельно у ДТМО буде реалізовано ще 2 великих проєкти: ремонт даху та повна термомедернізація будівлі. Вони мають різні джерела фінансування.
Ремонт даху лікарні вже майже завершено, його було повністю фінансовано за кошти міського бюджету.
Також у цьому році виконають термомодернізацію будівель ДТМО – джерелом фінансування Європейський інвестиційний банк, а загальні витрати становлять більше 26 мільйонів гривень. Реалізація розпочнеться вже цього літа і має бути завершена у 2021 році.
Що відомо про роботу лікарні
У стаціонарі площею 4495 квадратних метрів розгорнуті ліжка інтенсивної терапії та реанімації, кардіологічні, неврологічні, ендокринологічні, гастроентерологічні, алергологічні, інфекційні, імунологічні, отоларингологічні відділення та ліжка інтенсивної терапії новонароджених. Відділення патології новонароджених з ліжками інтенсивної терапії є міжрегіональними для півночі Донецької області.
В дитячій поліклініці проводять прийом фахівці: алерголог, кардіолог, імунолог, ревматолог, ортопед-травматолог, ендокринологи, невролог, отоларингологи, нефролог, дитячі офтальмологи, гастроентеролог, логопед, фізіотерапевт, хірург.
На базі лікарні знаходиться кафедра Донецького національного медичного університету, співробітники якої надають консультативну допомогу дітям.
Деякі фахівці єдині по Північному регіону області, а саме лікар-алерголог дитячий (є обласним фахівцем), лікар-імунолог дитячий (є обласним фахівцем) та лікар-нефролог.
У поліклініці працює єдиний в Донецькій області кабінет охорони зору, обладнаний сучасним офтальмологічним обладнанням.
За весь час експлуатації будівлі реконструкції та повного капітального ремонту не проводились, частково проводились капітальні ремонти системи опалення, енергопостачання, оздоблення окремих приміщень відділень.
Фото: twimg.com, facebook.com/krm.gromada
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі