Економіка і бізнес
На Дніпропетровщині ремонтують опорну школу з гуртожитком для вчителів
Масштабна реконструкція триває у Божедарівській опорній школі Криничанського району на Дніпропетровщині. Нове вбрання заклад приміряє вперше з моменту відкриття. На повне перезавантаження школи чекають понад 400 учнів, йдеться на сайті ОДА.
«Наші діти варті того, щоб здобувати освіту в найкращих умовах. На Дніпропетровщині перезавантажуємо школи, які десятиліттями не бачили ремонту. Робимо старі заклади сучасними, комфортними та яскравими. Гарний приклад – Божедарівська опорна школа», – йдеться у повідомленні.
Читайте також: “Нова українська школа”: у Міносвіти повідомили, куди направлять гроші
Опорній школі в Божедарівці – майже 40 років. Донедавна навчальний заклад був ледве не в аварійному стані. Буквально всі комунікації «віджили» своє: протікав дах, вибивало світло, частина каналізації не працювала – труби пробило коріннями дерев.
«Школа застаріла як фізично, так і морально. Моментами тут було навіть небезпечно: дерев’яні вікна ледве не випадали, через проблеми з електропроводкою вибило частину стіни. Добре, що тоді в класі не вчилися діти! Нарешті ми дочекалися реконструкції. Приємно бачити, як створюють нове освітнє середовище», – пояснила директор школи Ірина Василик.
Школа – вже з новою покрівлею та металопластиковими вікнами. Замінили й систему каналізації та водовідведення. У дев’яти класах установили інтерактивні дошки, обладнали лінгафонний кабінет. Змінять і територію поряд зі школою. Для дітлахів відкриють спортивну базу, а для молодих фахівців – гуртожиток.
«Коли бачиш, як змінюється школа, хочеться працювати і працювати. Думаю, що такий ефект відчувають і педагоги, і діти», – розказала вчитель початкових класів Галина Ковчан.
Активні роботи – на фасаді. Його вже утеплили. Нині розфарбовують у різні кольори – синій, рожевий, помаранчевий, зелений.
Економіка і бізнес
Які потяги стали флагманськими
- №15/16 Харків – Ясіня. Поїзд назвали на честь видатного театрального діяча Леся Курбаса. Театр митця «Березіль» став культурною візитівкою Харкова;
- №17/18 Харків – Ужгород. На честь 300-річчя від дня народження українського філософа Григорія Сковороди у 2022 році потяг отримав назву «Сковорода».
- №79/80 Дніпро – Львів. Потяг «Січеслав» назвали на честь історичної варіації перейменування міста Дніпро у 1918 році.
- №91/92 Київ – Львів. Поїзд має назву «Леополіс», він повністю складається з нових вагонів, які збудували під час війни.
- №105/106 Київ – Одеса. «Чорноморець» — це головний поїзд Одеського депо з історичною назвою.
Як облаштували вагони
Музичний супровід
- «Сковорода» — «Паровоз» Євгена Хмари;
- «Леополіс» — «Місто весни» у виконанні «Один в каное» та «Океан Ельзи»;
- «Січеслав» — «Доброго вечора, ми з України» гурту PROBASS & HARDI;
- «Лесь Курбас» — інструментальна версія «Черемшини»;
- «Чорноморець» — мелодія «Край Чорного моря» Табачникова.
Коментарі
Економіка і бізнес
Врожай батату зібрали на Одещині в Білгород-Дністровському районі. Картоплю на семи гектарах вирощувало фермерське господарство «Буджак».
Про це повідомив голова Одеської ОВА Олег Кіпер.
За словами керівника господарства Олексія Згіріна, сорт батату «Борегард» вирощували за допомогою новітніх технологій. Аграрії використовували безвірусний посадковий матеріал, що дозволило зменшити кількість хімічних обробок і покращити якість овочів.
Читайте також: Київський заклад створив символічну ялинку з українських колосків (ФОТО)
«Одеський регіон стає осередком інноваційного агробізнесу. Однією з таких цікавих новинок є вирощування батату, або солодкої картоплі. Ще кілька років тому цей коренеплід був екзотикою, а сьогодні — зайняв своє місце в меню багатьох ресторанів та сімейних застіль»‚ — написав Олег Кіпер.
Як вказують у галузевому виданні AgroReview, раніше в Україні батат вирощували переважно на Херсонщині, але на невеликих площах.
Нагадаємо, що В Україні запустили цифровий сервіс єРослинництво: для чого він потрібен.
Фото обкладинки: Freepik
Коментарі