Суспільство
На Чернігівщині офіційно – плюс п’ять нових заповідників
На Чернігівщині офіційно утворили 5 нових об’єктів природно-заповідного фонду загальною площею понад 161 га. Відповідне рішення прийняли депутати обласної ради сьомого скликання, повідомляє Укрінформ.
“Оголосити природно-заповідними об’єктами місцевого значення території, що мають особливу біологічну, природоохоронну та наукову цінність, згідно з додатком. Оголошення вказаних природно-заповідних об’єктів проводиться без вилучення земельних ділянок у їхніх власників та користувачів”, – ідеться у рішенні сесії.
Що відомо про ці заповідники?
Як зазначається, у переліку – 5 об’єктів природно-заповідного фонду, найбільший із яких – орнітологічний заказник місцевого значення “Кулик” площею понад 85 га на західній околиці села Беремицьке Козелецького району. Це – заплавна територія Десни, де гніздуються птахи, що охороняються Червоною книгою України та занесені до додатків ІІ і ІІІ Бернської конвенції. Серед представників рідкісної фауни – кулик-сорока, крячок малий, шуліка чорний, сорокопуд сірий лелека чорний, нерозень, гоголь, малий підорлик, змієїд, орлан-білохвіст, сова болотяна та інші. Крім птахів, там водиться багато різних видів диких тварин.
Другий за розміром – гідрологічний заказник місцевого значення “Верхній Болгач” біля села Коробки Любецької селищної ради Ріпкинського району. Це – природне озеро площею 55 га, що в X-XIII ст. було складовою частиною водного торгово-транспортного шляху Любеч – Чернігів. Водойма виступає регулятором гідрологічного режиму, акумулятором поверхневих та підземних вод прилеглих територій. У заказнику наявні червонокнижні види рослин.
Натомість ландшафтний заказник місцевого значення “Засенкове” площею 21 га під селом Білорічиця – історична та природна пам’ятка Прилуччини, що була створена як парк іще 1873 року. Місцевість – осередок поширення рідкісних та червонокнижних видів рослин: конвалії лісової, сону великого, пролісків лісових, підсніжника білого.
Ще два об’єкти – це ботанічні пам’ятки природи місцевого значення в Ріпкинському районі: “Лизуноворуднянські дуби” (0,05 га) – два дерева віком понад 300 років в с. Лизунова Рудня Клубівської сільської ради та “Бурковщинський дуб” на хуторі Бурковщина села Коробки Любецької ОТГ. Вік останнього теж перевищує 300 років, а висота становить 16 м.
Головне фото: tamtour.com.ua
Суспільство
Нові рейси до Карпат
- поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
- поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
- поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
- поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям.
- поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів.
- поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.
Потяги до Харкова
Покращення маршрутів
Скорочення рейсів
- Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
- Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
- Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
- Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
- Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.
Коментарі
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Коментарі