Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

На будівництві моста на Троєщину виконали одну з найскладніших частин роботи (ФОТО)

Опубліковано

При будівництві Подільсько-Воскресенського мостового переходу через Дніпро в Києві виконали найскладнішу частину робіт, передає ЦТС.

Найскладнішою частиною стало замикання арки моста, яке разом з підготовчими роботами тривало півроку в 2019 році.

Дивіться, як тривають роботи

Процес виконання робіт продемонстрований на світлинах фотографа та блогера Олега Тоцького.

0001

“Замикання арки – це найскладніший і найвідповідальніший етап будівництва арочного моста (так, за деякими позиціями складніше, ніж зв’язку і багато іншого). Складний ще й тому, що наш арочний міст – один з найбільших в Європі і, звичайно, що величина арки і навантаження на неї безпосередньо впливає на складність розрахунків і самого замикання. Це те, про що варто розповідати на каналах рівня Discovery. І це те, чим ми можемо пишатися, адже розрахунки і роботи проведені не зарубіжними, а вітчизняними фахівцями”, – написав Тоцький.

0005

Детальніше про складний процес замикання

Фізичне замикання арки відбулося в березні цього року. У будівельників моста на це були всього одну добу, спеціально вибрані для цієї роботи з огляду на невелику перепаду температур, згідно з прогнозом погоди. Цей показник дуже важливий, адже якби в момент монтажу з’єднання арки температура істотно зросла, це призвело б до розширення всієї конструкції, яка могла б руйнуватися під власним тиском.

За одну ніч були встановлені і закріплені всі необхідні пластини, що з’єднують арку. Всього було встановлено 48 пластин – по 24 з боку кожної з половин арки.

Відразу після цього робочим необхідно було дуже швидко зрізати кріплення арки до тимчасових опор моста. Швидкий темп даної роботи також був необхідний через зміни температури повітря:

“Прогноз погоди на найближчу ніч і наступні дні показував зниження температури, а це вже означало, що арку почне з неймовірною силою притискати до тимчасових опор, що нічим хорошим не закінчиться. У кращому випадку зламаються тимчасові опори, у гіршому – зламається сама арка в точках контакту з тимчасовими опорами. Тому перше, що потрібно зробити після замикання – терміново зрізати зайві кріплення і звільнити арку “, – розповів Тоцький.

Всього було від’єднано від арки 8 тимчасових опор, у кожної з яких було по кілька кріплень.

0009

З огляду на масивність арки, їй потрібні відповідні масивні кріплення. Тому кріплення просто взяти і зрізати не можна, доводиться це робити дрібними кроками, відрізаючи дрібними шматочками пластини металу”, – пояснив блогер.

Даний етап робіт зайняв трохи більше доби і став найвідповідальнішим в процесі замикання арки. Після цього була проведена остаточна зборка коробки замкового стику арки моста і установка відсутніх пропелерних ферм.

Процес замикання арки був остаточно завершений у травні – на місяць раніше наміченого графіка.

0010

Суспільство

В строї та з натруженими руками. Історик показав архівне фото українки разом з дочкою

Опубліковано

Український історик Микола Бандрівський показав архівну фотографію 1940-х років та поділився історією світлини зі своєю авдиторією. На знімку зображено дівчину, яка тримає за руку свою доньку. Одягнені вони в пишний стрій.

Про світлину історик розповів на своїй Facebook-сторінці з посиланням на Михайла Марковича.

фото: колекція Ніколая Піпаша

Історія світлини

Ця світлина була зроблена на початку 1940-их років в одному із сігетських фотоательє. А зображені на ній мама з донею, які мешкали у селі Нижня Апша поблизу Тячева, що в теперішньому Українському Закарпатті.

Нині це фото зберігається в музеї Марамуреша в Румунії як експонат із колекції Ніколае Піпаша.

Читайте також: “Крихкість існування”: Україна представить національний стенд на Лейпцизькому книжковому ярмарку

Акценти фотографії

“Жінка і її доня вбрані у дуже гарні строї: вона – у киптарику поверх білої вишитої на плечах сорочки, у темній хустці на голові, у спідниці з подолом нижче колін і у шкіряних чобітках. Натомість оте дитя, яке тримає мамцю за руцю, теж має пов’язану на голові хустку, але – білу. Обоє мають на своїх шиях разки делікатного намиста”, – зазначає археолог.

фото: колекція Ніколая Піпаша

Не все так просто з тією жінкою, що на світлині, наголошує далі пан Микола.

“Хоча вона і її доня парадно вбрані й, судячи по всьому, далеко не бідні, але придивіться до рук цієї молодої ґаздині: вони у неї натруджені і спухлі від тяжкої роботи. Можливо, через таку тяжку працю, сім’я цієї молодиці й стала більш-менш заможною”, – пише історик.

Нагадаємо, що нідерландський гурт Within Temptation зняв свій новий кліп у Києві.

Також ми повідомляли, що читати про минуле, щоб творити майбутнє. Сім книжок про історію України, які зрозуміє кожен.

Фото: колекція Ніколая Піпаша

Читати далі

Суспільство

Coca-cola інвестувала 3 млн доларів у реконструкцію дитячого садочка на Київщині

Опубліковано

У співпраці з Українським Червоним Хрестом Coca-Cola відбудовує дитячий садочок в селі Богданівка, що був підірваний російськими окупантами при відступі.

Про це повідомляє радіо NV.

Про допомогу від Coca-Cola

Відбудова в Богданівці розпочалася відразу, як ЗСУ звільнили села. Вже у травні відновив роботу завод компанії Coca-Cola, який працює на території Великодимерської громади понад 25 років.

Навіть після повномасштабного вторгнення на українському заводі Coca-Cola, де працювало 1,5 тисячі осіб, не було скорочено жодного працівника. 104 члени компанії нині служать в Збройних Силах України, їх робочі місця збережено та щомісяця виплачується середня заробітна плата.

Фото: Coca-Cola

“Відбудова дитячого садочка в Богданівці – це продовження проєктів Coca-Cola, спрямованих на підтримку українських громад”, – зазначив генеральний директор Coca-Cola HBC в Україні, Вірменії та Молдові Аднан Топіч.

Система Компаній Кока-Кола інвестувала у відбудову 3 млн дол. США, проєкт реалізовуватиме Український Червоний Хрест.

Читати також: Перетворили закинутий хутір на картинку з Pinterest: історія подружжя, яке зробило «дизайнерський ремонт» у сторічній хатині

Про дитячий садок

На території дитячого садочка “Півник” і в його околицях досі працюють вибухотехніки ДСНС. Оформити дозвіл на початок будівництва вдалося тільки на початку лютого. Завершення будівельних робіт та внутрішнього оздоблення садочка заплановано на 2025 рік.

Фото: Coca-Cola

Зараз жителі Богданівки возять дітей в садочки у сусідніх селах, місцева влада виділила для цього автобус.

Майбутній дитячий садок спроєктований професіоналами. В ньому будуть сучасні, просторі й світлі приміщеннями, які будуть побудовані з урахуванням всіх необхідних умов для дітей.

Український Червоний Хрест, виступає партнером проєкту. Сьогодні окрім гуманітарної діяльності, якою УЧХ продовжує займатися, чимало проєктів за його участі будуть пов’язані з відновленням України”, – розповідає генеральний директор Українського Червоного Хреста Максим Доценко.

Нагадаємо, що Укрзалізниця розпочала електронний продаж квитків на поїзди з Києва до Австрії.

Фото: Coca-Cola

Читати далі

Суспільство

Один постріл з “Джавеліну” зупинив ворожий штурм та знищив танк і 3 БМП

Опубліковано

Ворожий штурм було зупинено силами оборони завдяки точному пострілу з “Джавеліну”.

Про це повідомляють Сили оборони півдня України.

“Ворог пішов на штурм колоною з танку та трьох БМП, сподівався сховатися за рахунок задимлення, але від конкретних протитанкових комплексів це не рятує”, – наголошується в дописі.

Читати також: В Нацгвардії показали ліквідацію російського спостережного пункту “Муром” (ВІДЕО)

Склад Сил оборони України

До них входять: Збройні Сили України, Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України, Державна спеціальна служба транспорту, інші утворені відповідно до законів України військові формування, а також правоохоронні та розвідувальні органи, в частині залучення їх до виконання завдань з оборони держави.

Нагадаємо, що в Україні збільшили пенсії для ветеранів та переглянули механізм нарахування виплат.

Також ми повідомляли, що ветеран, який втратив руку під час війни, виготовляє FPV-дрони вдома.

Фото: Вікіпедія

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство13 години тому

Перетворили закинутий хутір на картинку з Pinterest: історія подружжя, яке зробило «дизайнерський ремонт» у сторічній хатині

Ще два роки тому це була просто закинута сторічна хатина на малолюдному хуторі, а зараз...

Суспільство3 дні тому

Медові свічки, український хамон і косівська кераміка: як працює магазин українських товарів у Івано-Франківську

У магазині українських товарів пахне квітами. По центру — стіл з уже весняною композицією: жовтенькі...

Суспільство5 днів тому

Режисер у 16. Підліток з Прикарпаття зняв фільм про українських добровольців

24 лютого 2024 року о 9:42 він заходить у кінотеатр «Люм’єр» в Івано-Франківську. Займає почесне...

Суспільство6 днів тому

На старті мала алергію та 100 доларів: історія про те, як розвинути виробництво косметики в карпатському селі

До 30 років Яна Кермощук вважала, що щаслива родина — це все, що їй потрібно....

РЕКЛАМА: