Суспільство
МЗС створило «Резиденцію Орлика», щоб відшукати невідому історію України в іноземних архівах
Міністерство закордонних справ започаткувало новий проєкт — «Резиденція Орлика. Віднайдення України в архівах світу», щоб підтримати українську історичну науку та сприяти у проведенні архівних розшуків за кордоном.
Про це повідомили у МЗС України.
«Назвою резиденції ми вшановуємо дипломатичну діяльність Григора Орлика, сина славетного гетьмана Пилипа Орлика і дипломата на службі короля Франції Людовика XV. Завдяки багатому листуванню, пов’язаному з діяльністю Орлика і збереженому в архіві Міністерства закордонних справ Франції, вдалося віднайти цілий пласт історичних матеріалів про роль України у зовнішній політиці Франції, зусилля батька та сина Орликів з побудови міжнародних альянсів для звільнення України з-під російського впливу. У цьому ж архіві зберігається неоціненний історичний документ – щоденник Пилипа Орлика. У десятках архівів світу все ще не віднайдені матеріали про Україну. Місія нашої резиденції – допомогти історикам знайти їх і повернути історії України, Європи та світу», — розповів голова МЗС Дмитро Кулеба.
Мета проєкту — підтримати українських науковців, які зосереджують свої дослідницькі зусилля на пошуку нових матеріалів з історії України, її державотворення, української дипломатії та відносин України з країнами-партнерами.
Для початку планують проведення трьох українських дипломатичних резиденцій у трьох різних державах світу тривалістю до пів року.
Читайте також: «Це глибше, ніж просто ремонт». Як відбудувати українські міста? На прикладі Миколаєва та Харкова пояснює урбаністка Євгенія Дулько
Для кого проєкт?
«Якщо ви — історик, науковець, дослідник, який працює над вивченням нашої історії в зазначеному ракурсі, і ви знаєте в яких архівах світу або бібліотеках є необхідні для вашого дослідження матеріали, але ви не маєте туди доступу — цей проєкт може бути для вас», — йдеться у повідомленні МЗС.
Українське дипломатичне відомство допоможе налагодити зв’язки з професійною спільнотою іноземних держав і відкрити українську дипломатично-історичну резиденцію. Разом з партнерами МЗС візьме на себе організаційні та логістичні питання.
Умови участі
Термін подачі заявок: до 29 лютого 2024 року
Конкурсний відбір: березень – квітень 2024 року.
Перелік документів для участі у конкурсі:
- персональна заявка (у формі мотиваційного листа на адресу 415@mfa.gov.ua, вказавши тему «Резиденція Орлика») з обґрунтуванням наукової доцільності роботи з тим чи іншим масивом закордонних архівних документів;
- орієнтовний робочий план персональних архівних досліджень за кордоном.
Після завершення дослідження очікують від кожного учасника на 2-3 публікації у міжнародних спеціалізованих авторитетних виданнях.
Нагадаємо, книга українського історика стала кращим виданням 2023 року за версією The Telegraph.
Раніше ми повідомляли, що Дмитро Кулеба започаткував іменну стипендію для майбутніх дипломатів.
Фото: з відкритих джерел.
Суспільство
Про відбудову
Що планують зробити?
- кабінети лікарів;
- приміщення для щеплень;
- зону реабілітації.
Коментарі
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі