

Суспільство
Книга українського історика стала кращим виданням 2023 року за версією The Telegraph
Книга українського історика Сергія Плохія «Російсько-українська війна: повернення історії» увійшла до рейтингу найкращих видань 2023 року за версією The Telegraph.
Про це йдеться у публікації британської газети The Telegraph.
Англомовне видання книги професора кафедри української історії в Гарвардському університеті Сергія Плохія. «Російсько-українська війна» потрапило на 33 позицію рейтингу.
«Найбільш вичерпний опис історії, що привела до сьогоднішньої війни в Україні, від автора книги “Чорнобиль: історія трагедії”», — зазначили укладачі рейтингу в описі книги Плохія.
Про книгу
У книзі «Російсько-українська війна: повернення історії» історик відстежує еволюцію конфлікту між Україною та Росією від краху Російської імперії, розквіту та падіння СРСР і до розвитку демократії в нашій державі.
Читайте також: У сільській бібліотеці старі запилені книжки? Це не так! Як на Одещині бібліотекарка у другому поколінні створює власні проєкти
Сергій Плохій також аналізує початок російського повномасштабного вторгнення, його перебіг та об’єднання Заходу на фоні війни, а також прогнозує її наслідки для всього світу.

«З боку України це насамперед добре відома історикам війна за незалежність, відчайдушна спроба країни, повсталої на руїнах Радянського Союзу, захистити право на існування», — йдеться в анотації до книги.
Також до списку увійшли:
- книга France on Trial: The Case of Marshal Pétain («Франція судиться: Справа маршала Петена») Джуліана Джексона,
- роман канадської письменниці Сари Бернштейн Study for Obedience («Дослідження слухняності»), Israelophobia («Ізраїлефобія»)
- Джейка Волліса Сімонса, A Shining («Сяйво»)
- мемуари Брітні Спірс Woman in me («Жінка в мені»).
Видання зазначило, що склало список «найважливіших книжок для читання цього року» завдяки рекомендаціям власних книжкових оглядачів та авторів спеціалізованих путівників найкращими творами з історії, художньої літератури та інших жанрів.
Нагадаємо, BBC Україна оприлюднила довгі списки літературного конкурсу «Книга року ВВС-2023».
Раніше ми повідомляли, що у вільний доступ виклали 250 творів літератури, озвучені відомими українцями.
Фото: з відкритих джерел.
Суспільство

У Галицькому національному природному парку зафіксували найбільшу на заході України колонію рідкісних птахів. Науковці нарахували десятки гнізд та сотні пташенят представників родин Ібісових і Чаплевих, які занесені до Червоної книги України.
Про це повідомили на сторінці Галицького національного природного парку.
На початку червня дослідники провели облік у полівидовій колонії птахів, щоб зрозуміти масштаби явища. У парку виявили близько 25 гнізд Косаря білого, у яких — 36 пташенят. Загальна кількість цих птахів у парку близька до 90. Зазвичай цей вид мешкає вздовж Чорноморського узбережжя, і востаннє у Галицькому нацпарку його гніздування фіксували 15 років тому.
Серед інших рідкісних птахів — Чепура мала (29 гнізд, 101 пташеня) та Квак звичайний (52 гнізда, 168 пташенят). Їхню чисельність у парку нині оцінюють в 160 та 270 особин.
Читайте також: Щоб зберегти рідкісні рослини, у лісах Хмельниччини створили три охоронні зони
А ще дослідники помітили Коровайку буру — одного з найрідкісніших птахів для Опілля. В Україні цей вид трапляється лише в кількох локаціях на півдні, тож, за словами орнітологів, його поява на Івано-Франківщині — надзвичайна рідкість.




Нагадуємо, що на Поліссі втілять найбільший в історії України проєкт по відновленню боліт у заповідниках.
Фото: фейсбук-сторінка Галицького національного природного парку
Суспільство

В Україну повернули тіла 1200 полеглих захисників. За даними російської сторони, це тіла військових, які мали українське громадянство. Репатріацію провели згідно домовленостей у Стамбулі.
Про це повідомили в Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.
Надалі слідчі правоохоронних органів та експертні установи МВС проведуть ряд експертиз та ідентифікацію тіл.
Читайте також: З окупації та росії вдалося врятувати велику групу українських дітей
Полеглих вдалося повернути завдяки спільним зусиллям Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, Об’єднаного центру при СБУ, ЗСУ, МВС, Офісу омбудсмена, Секретаріату уповноваженого з питань зниклих безвісти, ДСНС та інших структур сектору безпеки й оборони.
Репатріацію провели за сприяння Міжнародному Комітету Червоного Хреста.


Нагадуємо, що на підконтрольну територію України вдалося повернути 11 дітей з окупованої Херсонщини.
Фото: фейсбук-сторінка Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими
Суспільство

Новий епізод подкасту в межах проєкту «Відлуння незалежності» про єдину жінку-старшину в армії УНР. Христина Скачківська-Сушко відмовилась від медичної кар’єри у Швейцарії, щоб стати військовою лікаркою.
Про «кращу доньку держави», як називав її Симон Петлюра, та «пані-зірку» для побратимів, яка втекла з більшовицького полону, рятувала українських біженців, служила в армії США та лікувала африканців — дивіться або слухайте.