

Суспільство
Музей Києва презентував нову айдентику: як змінився його стиль
Музей історії Києва презентував нову айдентику, яку розробила студентка школи Projector Юлія Строй.
Про це повідомляє видання Хмарочос.
Зазначається, що раніше у Музею історії міста Києва був лише логотип, тому розробка нового візуального стилю почалася з чистого аркуша.

Також для Музею Києва не підходила типова музейна айдентика, яка б містила прив’язку до місця, будівлі чи тематики. Зараз музей базується на вулиці Богдана Хмельницького, у приміщенні, яке початково було спроєктовано як бізнес-центр. Загалом фонди розміщено у дев’яти філіях у різних локаціях – Музеї Булгакова (який отримав власну айдентику у вересні), Музеї Шолом-Алейхема, Музеї української діаспори тощо.
Читайте також: Музей Булгакова презентував нову айдентику

Чим особливий новий візуальний стиль музею?
Керівництву Музею Києва запропонували вибрати з 17 варіантів айдентики, які створили студенти дизайнерського курсу.

«Ми зупинилися на варіанті, який запропонувала Юля, адже він поєднав у собі все те, що ми просили: строгий і лаконічний логотип, який відповідає статусу державної інституції; легкі для сприйняття афіші у форматі месенджера, естетика якого зрозуміла нашій широкій цільовій аудиторії; яскраві стикери, які привертають увагу у будь-якій формі комунікації», – пояснює Ірина Ковалькова, PR менеджерка Музею Києва.
Дизайнерка передусім хотіла зруйнувати стереотип про холодний, закритий музей, тож обрала спілкування як ключову метафору нової айдентики. Зокрема, вирішила використовувати естетику месенджерів і переписок – так з’явилися зображення у вигляді стикерів.

Новий логотип – це монограма з перших букв Музей Києва. «Хтось зчитує в ньому образ відкритої книги, інші бачать позначку локації на карті, а хтось бачить щит, який символізує захист», – зазначає дизайнерка.
У Музеї Києва повідомляють, що впроваджуватимуть дизайн-код поступово: зараз оновили соціальні мережі та внутрішню навігацію музею, а згодом створять афіші та анонси виставок і заходів відповідно до нового стилю. Далі планують створити сувенірну продукцію.

Нагадаємо, нещодавно ребрендинг провів Національний музей історії України. Нову візуальну концепцію безкоштовно розробило креативне агентство Tabasco.
Фото: hmarochos.kiev.ua
Суспільство

В Україну повернули тіла 1200 полеглих захисників. За даними російської сторони, це тіла військових, які мали українське громадянство. Репатріацію провели згідно домовленостей у Стамбулі.
Про це повідомили в Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.
Надалі слідчі правоохоронних органів та експертні установи МВС проведуть ряд експертиз та ідентифікацію тіл.
Читайте також: З окупації та росії вдалося врятувати велику групу українських дітей
Полеглих вдалося повернути завдяки спільним зусиллям Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, Об’єднаного центру при СБУ, ЗСУ, МВС, Офісу омбудсмена, Секретаріату уповноваженого з питань зниклих безвісти, ДСНС та інших структур сектору безпеки й оборони.
Репатріацію провели за сприяння Міжнародному Комітету Червоного Хреста.


Нагадуємо, що на підконтрольну територію України вдалося повернути 11 дітей з окупованої Херсонщини.
Фото: фейсбук-сторінка Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими
Суспільство

Новий епізод подкасту в межах проєкту «Відлуння незалежності» про єдину жінку-старшину в армії УНР. Христина Скачківська-Сушко відмовилась від медичної кар’єри у Швейцарії, щоб стати військовою лікаркою.
Про «кращу доньку держави», як називав її Симон Петлюра, та «пані-зірку» для побратимів, яка втекла з більшовицького полону, рятувала українських біженців, служила в армії США та лікувала африканців — дивіться або слухайте.
Суспільство

Підрозділ Group 13 Головного управління розвідки отримав новітній морський дрон MAGURA V7. Борт назвали «Конотопською відьмою» — на честь вистави Театру Франка, завдяки якій зібрали кошти на його закупівлю.
Про це повідомили в ГУР.
Закупівлю дрона забезпечили Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка, ініціатива Teatr.org.ua і благодійний фонд Діани Подолянчук. До збору коштів долучилися тисячі українців, зібравши вісім мільйонів гривень.
Під час передачі дрона підпис на корпусі залишили актори вистави, режисер, представники Teatr.org.ua та керівництво театру. У відповідь розвідники передали театру бойовий прапор із підписами бійців.
Читайте також: Сили оборони атакували важливий завод росіян за 40 кілометрів від Москви
Дрон вже довів свою бойову ефективність. Ma V7 — це сучасна платформа морського ударного безпілотника, яка несе ракетне озброєння. Саме ця модель вперше у світі знищила два російські гелікоптери Мі-8 та два винищувачі Су-30.


Нагадаємо, що пілот ГУР «Маестро» допоміг загасити пожежу в Києві після нічної атаки дронами (ВІДЕО).
Фото: фейсбук-сторінка ГУР