Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Модний і сучасний: Національний музей історії України перетворився на МІСТ (ФОТО)

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Національний музей історії України презентує ребрендинг. Ключова теза концепції звучить так: “Історія — міст, який єднає минуле та майбутнє” .

У чому суть концепції?

Нову концепцію безкоштовно розробило креативне агентство TABASCO, щоб підтримати музей у прагненні стати сучаснішим.

Одним із ключових елементів ребрендингу є скорочення: Музей ІСТорії = МІСТ. 

 “Новий бренд – це не просто зміна обкладинки. Для кардинальних змін потрібен час. І ми маємо чітко розуміти, як і куди рухаємося. Історичний музей – це не лише про зберігання та демонстрацію експонатів. Образ мосту унаочнює прагнення поєднувати часи та культури. Новий бренд маніфестує стратегію розвитку музею”, – пояснив Федір Андрощук, генеральний директор Національного музею історії України.

Графічний знак логотипу — літера М — говорить про поєднання двох берегів України — лівого та правого, а також символізує, що саме у МІСТ зустрічаються минуле та майбутнє, єднаються цивілізації та знання.

Читайте також: Поблизу Львова з’явиться музей розбитих літаків Другої світової війни

“Працюючи над проектом, ми знайшли цікавий інсайт. Спадщиною радянської традиції стали жахливі абревіатури, котрі використовувати у житті просто нереально. Ніхто не скаже: “А чи не сходити нам завтра у НМІУ”? Але ж музей має бути визначним місцем, про яке хочеться говорити та згадувати. Недарма Метрополітен у Нью-Йорку називає себе Мет’ом. Ми почали крутити цю ідею – знайшли образи та сенси, котрі точно передають суть головного музею країни. Так і народився МІСТ” Олександр Смірнов, креативний директор TABASCO:

Знак М трансформується та стає динамічним.

Що в основі нового брендингу

Основні кольори нового брендингу — жовто-зелений та блакитний. Додаткові кольори — зелений, помаранчевий, малиновий, чорний та бордовий. Їх можна використовувати в мерчі, навігації та експозиції музею залежно від тематики.

Креативна команда також використала тему безкінечності. При розміщенні поряд різних поліграфічних об’єктів — візиток, постерів, бейджів тощо — створюється безперервний графічний ланцюг. Таким чином підкреслюється, що історія — це неперервна низка подій, пов’язаних між собою. 

Фотозображення компонується у форму, яка створена на основі знаку. Вона також є динамічною і, граючись з формою, ми отримуємо можливість гармонійно використовувати її на різних форматах. Для outdoor-афіш ідея поєднання була реалізована шляхом нестандартної компоновки тексту та ланцюгового розміщення зображень виставки.

Наша мета — щоб Національний музей історії України став культовим місцем для молоді, а для цього стиль музею повинен мати зміст, бути модним і нести сенс.

Читайте також: В унікальному музеї на Харківщині зберігають 200-річні зразки паперу: чим цікава експозиція

Ребрендинг розробляли креативники TABASCO — Chief Design Officer Світлана Горовенко та дизайнер Вікторія Васильєва.

Що відомо про музей

Національний музей історії України – головний історичний музей держави. Заснований у 1899 році в Києві для збереження та експонування старожитностей і мистецьких творів.

У музеї зберігаються понад 800 тисяч експонатів. Вони відображають історію України від найдавніших часів до сьогодення. Зокрема в музеї можна побачити знаряддя праці, створені мільйон років тому, кам’яні сокири, перші прикраси людей кам’яної доби, трипільську кераміку, прикраси скіфів і сарматів, вироби давньогрецьких майстрів, срібні гривни та плінфу з тризубом часів Русі, гетьманські універсали, козацькі знамена й гармати, карету київського митрополита, зброю та прапори доби визвольних змагань і тисячі інших пам’яток різних епох і народів, які жили на українських землях.

Нагадаємо, у Рахові на Закарпатті відкрився єдиний у світі музей гуцульської бринзі. Це сучасний інтерактивний музей, в якому демонструють весь процес створення сиру.

Фото: надані музеєм

Суспільство

В Одесі знесуть пам’ятник Горькому

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Погруддя російському письменнику Максиму Горькому приберуть з однойменного парку в Одесі.

Про це повідомляє видання Думська.

Зазначається, що таке рішення ухвалили члени історико-топонімічної комісії Одеської міськради на засіданні 16 березня.

Пам’ятник перенесуть на іншу локацію, але куди саме – поки невідомо.

Читайте також: Чикаленко? Ратушний? Це хто взагалі? Час дізнатися, на честь кого перейменували вулиці Києва (ТЕСТ)

До того ж в Одесі також демонтують і меморіальну дошку Горькому на Спиридонівській вулиці.

Довідка

Максим Горький – російський, пізніше радянський письменник, драматург, прозаїк, поет, та публіцист, журналіст, громадський діяч. 

Певний час Горький був найбільшим спонсором більшовицької фракції. Письменник Микола Хвильовий називав Горького «великодержавником, проповідником російського месіанізму».

Нагадаємо, в Одесі завершили демонтаж пам’ятника російській імператриці Катерині II.

Крім того, у Меденицькій та Підкамінській громаді, що на Львівщині демонтували чотири радянських пам’ятники.

Фото: dumskaya.net

Читати далі

Суспільство

Держава компенсує купівлю житла ветеранам з інвалідністю I-II групи

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Держава компенсує придбання житла ветеранам війни з інвалідністю I-II групи, що настала внаслідок військової агресії Росії та родинами загиблих захисників та захисниць. 

Про це повідомили на урядовому сайті.

Зазначається, що гроші на придбання житла зможуть отримати громадяни, яким така компенсація була призначена у 2018-2022 рр. і до цього часу не виплачена, та які після повномасштабного вторгнення РФ вимушено перемістилися з території, де ведуться бойові дії, чи тимчасово окупована РФ, за місцем перебування на обліку в Єдиній інформаційній базі даних про ВПО.

Також відомо, що у 2023 році буде здійснено розподіл субвенції з державного бюджету на виплату грошової компенсації за трьома бюджетними програмами в обсязі 5,5 млрд грн двічі – в квітні та червні.

Читайте також: Жінкам від жінок. Хто шукає берці 35-го розміру для наших захисниць? Проєкт «Землячки» та його засновниця Ксенія Драганюк

Варто зазначити, що при розрахунку розміру грошової компенсації для міст Київ, Дніпро, Львів, Одеса та Харків буде застосовано коефіцієнт 1,75.

За розрахунками Міністерства у справах ветеранів цьогоріч коштом держбюджету житлом буде забезпечено більше двох тисяч ветеранів та родин загиблих воїнів.

Нагадаємо, 24 березня Український ветеранський фонд Мінветеранів починає відбір заявок на програму фінансування ветеранського бізнесу #Варто «Робити своє».

Крім того, Український ветеранський фонд запустив програму мікрофінансування бізнесу ветеранів та членів їхніх родин, яка діє до кінця воєнного стану.

Фото: facebook.com/zelenskiy.official

Читати далі

Суспільство

Рада Європи виключила Україну зі списку країн, які руйнують протидію корупції

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Група держав Ради Європи проти корупції (GRECO) привітала прогрес у запобіганні корупції щодо членів парламенту, суддів та прокурорів в Україні.

Про це повідомляють у проміжному звіті GRECO.

«Воєнний стан призвів до необхідності введення воєнного, надзвичайного стану та перестановки пріоритетів. У такому контексті примітно, що Україна все ж продовжила роботу над виконанням рекомендацій GRECO. Навіть якщо робота ще попереду, вчасне надання Україною інформації GRECO, а також повідомлений прогрес заслуговують високої оцінки», — ідеться у повідомленні. 

Читайте також: Жінкам від жінок. Хто шукає берці 35-го розміру для наших захисниць? Проєкт «Землячки» та його засновниця Ксенія Драганюк

GRECO дійшла висновку, що поточний рівень дотримання рекомендацій Україною більше не є «незадовільним», і, таким чином, Україна виходить з процедури невиконання кроків щодо протидії корупції.

Довідка

Трохи більше як рік тому Україна отримала «червону картку» від GRECO – ключової антикорупційної структури на європейському континенті. Той звіт стверджував, що Україна імітує боротьбу з корупцією, а не бореться з нею.

Попри те, що у нас триває війна, європейський орган вирішив, що за рік повномасштабного вторгнення Україна завершила більше реформ, ніж за кілька попередніх років.

Раніше ми повідомляли, що Україна за підсумками 2022 року покращила свої показники в Індексі сприйняття корупції.

Крім того, Україна та Європейський Союз продовжили угоду про лібералізацію вантажних автоперевезень до 30 червня 2024 року.

Фото: pixabay.com

Читати далі

Шопочитати

Суспільство7 години тому

Жінкам від жінок. Хто шукає берці 35-го розміру для наших захисниць? Проєкт «Землячки» та його засновниця Ксенія Драганюк

Хто допомагає українським жінкам на передовій? Українські жінки в тилу! Громадська організація «Землячки» забезпечує наших...

Суспільство2 дні тому

Як створити рекламу, яку любитимуть? Кейс агенції Bickerstaff.369, яка перейменувала «Галичину» на «Донбас» і «Крим»

Минулого літа український бренд «Галичина» запустив креативну кампанію, перейменувавши свою продукцію на честь історичних регіонів...

Суспільство3 дні тому

У захваті навіть Клопотенко. Львівська «Майстерня мрії» створює чай і допомагає молоді з аутизмом. Як це працює

«Майстерня мрії» – так називається і соціальне підприємство, що виготовляє трав’яні чаї, і громадська організація,...

Суспільство4 дні тому

Хто створює робочі місця для ВІЛ-позитивних та колишніх ув’язнених? Кейс майстерні «Оверсайз», що шиє форму для ЗСУ

Ким можуть працювати ВІЛ-позитивні люди та колишні ув’язнені? Насправді будь-ким. Це доводить соціальне швейне підприємство...

Продовжити в браузері
Щоб встановити натисни Додати на Початковий екран
Додати на Початковий екран
Модний і сучасний: Національний музей історії України перетворився на МІСТ (ФОТО)
Отримайте наш веб-додаток. Це не займе місце на телефоні.
Встановити
Перегляньте цю публікацію в...
Модний і сучасний: Національний музей історії України перетворився на МІСТ (ФОТО)
Chrome
Додати Модний і сучасний: Національний музей історії України перетворився на МІСТ (ФОТО) на Початковий екран
Закрити

Для оптимізації роботи на мобільному пристрої додайте ярлик Модний і сучасний: Національний музей історії України перетворився на МІСТ (ФОТО) на головний екран мобільного пристрою

1) Натисніть кнопку поділитися на панелі меню вашого браузера
2) Натисніть «На Початковий екран».
ШоТам Ми хотіли б показувати вам сповіщення про останні новини та оновлення.
Відхилити
Дозволити сповіщення