Суспільство
Музеї вікінгів у Стокгольмі запустив український аудіогід
Музеї вікінгів у Стокгольмі відкрив український аудіогід.
Про це повідомили у Посольстві України у Швеції.
Музеї вікінгів у Стокгольмі – це унікальний інтерактивний простір, який поєднує історичні факти і міфи. Тут можна дізнатися, якими ж насправді були легендарні нордичні воїни: як вони жили, чим харчувалися, у що одягалися і як здійснювали славнозвісні морські походи, одним із основних напрямків яких був шлях униз по Дніпру «із варягів у греки».
«Кожен відвідувач, взявши у руки бойову сокиру й одягнувши на голову шолом, на кораблі-дракарі може відчути себе справжнім вікінгом і відправитися у захопливу подорож у незвідані світи…», — йдеться у повідомленні.
Читайте також: Прикраси, які наближають перемогу. Як херсонська ювелірна майстерня Denma отримала друге життя у Львові
Загалом уже третій шведський музей заговорив українською мовою. Також український аудіогід вже відкрився у римському Колізеї, французькому Версалі, Вестмінстерському абатстві в Лондоні. Проєкт із запровадження аудіогідів уже охопив уже 75 визначних місць у 43 країнах світу. Українська звучить у них як мова культури, історичної пам’яті й боротьби за майбутнє.
Про проєкт аудіогідів
Проект із впровадження українських аудіогідів у провідних пам’ятках світу з 2020 року реалізується під патронатом першої леді України Олени Зеленської й наразі налічує 56 аудіоекскурсій українською у 36 країнах.
Лише торік український аудіосупровід з’явився в Національному музеї Чехії, Музеї імміграції в Сан-Паулу (Бразилія), палаці Шенбрунн (Австрія), Історико-художньому заповіднику «Гобустан» (Азербайджан), соборі Святого Мартіна (Словаччина), на автобусному туристичному маршруті Hop-on Hop-off в Осло (Норвегія), у Національному музеї «Палац Великих князів Литовських» (Литва), храмі Улувату на Балі (Індонезія), Національному музеї Катару. У 2023 році два україномовних аудіогіди запрацювали у Нідерландах – у музеї Ешера та музеї Абрагама Бредіуса.
Нагадаємо, аудіоекскурсії українською запустили в музеї Албанії та бібліотеці Ірландії.
Окрім того, у паризькому Луврі, одному з найбільших музеїв світу, планують відкрити українськомовний аудіогід.
Фото: t.me/FirstLadyOfUkraine.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі