

Суспільство
Мультфільм «Кохання» відомого українського режисера виклали у вільний доступ (ВІДЕО)
Короткометражну анімаційну стрічку «Кохання» Микити Лиськова – одного з найтитулованіших сучасних режисерів-мультиплікаторів України – відтепер можна безкоштовно подивится на Youtube.
Про це пише Нове українське кіно.
У Міжнародний день анімаціїї режисер Микита Лиськов виклав у мережу свою короткометражну стрічку «Кохання» (Deep love) 2019 року. Як зазначає митець, анімаційний фільм упродовж двох років став участником більш ніж 80 міжнародних кінофестивалей та здобув 24 нагороди.
Читайте також: Макіяж без рук і марафон на протезі. П’ять історій українців, які надихають боротися та перемагати
Цього року на 12-ому Одеському міжнародному кінофестивалі стрічка «Кохання» Микити Лиськова демонструвалася серед найкращих українських фільмів, вироблених за 30 років Незалежності.
Сюжет мультфільму
Це історія кохання за допомогою символів. Стрічка складається з епізодів, не пов’язаних між собою сюжетно і стилістично, які мають єдиний настрій та єдиний сенс. Фільм знятий без слів, дотепна історія-роздум про стосунки між людьми розкривається через звуки.
Читайте також: Шукаєте демісезонний капелюх? П’ять українських брендів, які здивують вибором
Місцем дії анімаційної стрічки є місто Дніпро. Частково документальний, крізь призму абсурду та чорного гумору, фільм розповідає історію яка трапилась в великому місті під час історичних змін та декомунізації.
Фільм Микити Лиськова став номінантом та лауреатом багатьох міжнародних фестивалів, зокрема:
- потрапив в основний конкурс анімаційного фестивалю Ансі – головної анімаційної події у світі (де відбулася його світова прем’єра),
- виграв Гран-прі Міжнародного фестивалю анімаційного кіно TAFF у Фінляндії (2019),
- виграв Головний приз анімаційного конкурсу Талліннського кінофестивалю «Темні ночі» (PÖFF), Естонія (2019).
Також серед міжнародних нагород:
- «Золотий голуб» конкурсної програми Next Masters Competition Short Documentary and Animated Film МКФ Dok Leipzig, Лейпциг, Німеччина (2019),
- «Вибір журі» Пекінського кінофестивалю Feinaki Beijing Animation Week, Китай (2019),
- приз у секції «Вікно на Схід» Міжнародного фестивалю короткометражних фільмів ŻUBROFFKA,
- Відзнака журі польських журналістів на ŻUBROFFKA Білосток, Польща (2021).
Читайте також: «Проти попси та банальщини». Як український захисник створив видавництво «Zалізний Тато» та воює на двох фронтах
Українські нагороди:
- Приз глядацьких симпатій Київського МКФ короткометражних фільмів та Спеціальна відзнака журі національного конкурсу Київського МКФ «Молодість» (2019).
- Гран-прі кінофестивалю «Відкрита Ніч» та Сертифікат від кінофестивального дистриб’ютора Letter To Fest Київського кінофестивалю «Відкрита Ніч» (2019).
- Національна премія кінокритиків «КІНОКОЛО» (2019) – Найкращий анімаційний фільм. Найкращий український фільм Львівського міжнародного фестивалю короткометражних фільмів Wiz-Art (2019).
- II премія в номінації «Короткометражний анімаційний фільм» Міжнародної програми Рівненського МКФ «Місто Мрії» (2019). «Золота дзиґа» 2020 – Найкращий анімаційний фільм та ін.
Стрічка входить до альманаху короткометражних фільмів «Українська Нова Хвиля 2020» Довженко-Центру.
Нагадаємо, у Києві знімають хорор про Чорнобиль для світового прокату.
Фото: cinema.in.ua.
Суспільство

«Укрзалізниця» створила офіційні канали в соцмережах для інформування пасажирів приміського сполучення. Компанія публікуватиме актуальні новини щодо графіка руху, нових рейсів, модернізацію електричок тощо.
Про це повідомили в УЗ.
Компанія створила канали у Telegram, Viber та WhatsApp. У них розповідатимуть про:
- затримки поїздів;
- призначення нових поїздів.
- модернізацію рухомого складу;
- тимчасове скасування поїздів та призначення альтернатив;
- інші важливі новини приміського сполучення.
В УЗ додали, що вони також публікуватимуть корисні поради пасажирам.
Аби знайти новини свого регіону, необхідно перейти за хештегом або позначкою із назвою локації наприкінці кожної публікації.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» відновлює втрачені квитки у застосунку: як їх повернути.
Фото обкладинки: RailGallery
Суспільство

Активісти руху спротиву «Жовта стрічка» розмістили на вулицях Ялти, Євпаторії, Севастополя та Сімферополя понад 200 проукраїнських символів.
Про це повідомили в «Жовтій стрічці».
У містах Криму активісти розмістили стікери та жовті стрічки. У Сімферополі учасники руху намалювали невелике графіті з буквою «Ї». У русі написали:
«Бо окупація — це тимчасово, а Крим — це Україна».
Читайте також: UNITED24 зібрали $23 000 завдяки розіграшу прапора з підписами захисниць Маріуполя




Нагадаємо, що до початку другого місяця весни активісти «Жовтої стрічки» провели нову акцію у Криму (ФОТО).
Фото: телеграм-канал руху
Суспільство

Пасажири «Укрзалізниці» відтепер можуть повернути втрачені через кібератаку квитки у застосунку. Користувачі зможуть згенерувати квитки, які вони придбали до масштабної кібератаки на компанію.
Про це повідомили в УЗ.
Як відновити квитки
- Зайти у свій акаунт у застосунку УЗ.
- Натиснути на банер на головній сторінці.
- Перейти на спеціальну сторінку для перегенерації.
- Натиснути «Завантажити PDF-квиток» і зберегти документ.
Також у компанії рекомендують користувачам оновити профіль, додавши актуальну електронну пошту. Це дозволить автоматично отримувати копії нових квитків на пошту.
Читайте також: «Абук» відкрив безплатний доступ до аудіокниг у міжнародних автобусах Flix
Про кібератаку на «Укрзалізницю»
23 березня 2025 року на офіційних сторінках УЗ почали зʼявлятися перші новини про збій в IT-системі. Вже невдовзі компанія повідомила, що стала жертвою наймасштабнішої за весь час кібератаки ворога, через що постраждали онлайн-сервіси купівлі квитків. Залізничникам вдалося відновити їхню роботу протягом 24-26 березня.
Проїзні документи в цей період можна було придбати в касах вокзалів і в поїзних бригад перед відправленням потягів. Окрім цього, в компанії запровадили спеціальні пропозиції для власників паперових квитків, як-от безплатне відвідування залу очікування та чай у потягах.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» додала в Києві нову зупинку для двох потягів.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка УЗ