Економіка і бізнес
Між Україною і Норвегією запрацює пряме авіасполучення
Українсько-норвезьке партнерство буде посилене прямим авіаційним сполученням. Про це повідомив посол України в Норвегії В’ячеслав Яцюк, передає прес-служба уряду.
Коли запустять рейси?
Польоти між Осло і Києвом будуть здійснювати на літаках Boeing 737-700 на 141 місце.
“Важливим результатом українсько-норвезького діалогу з питання налагодження прямого авіасполучення між Україною та Норвегією стало оприлюднене сьогодні рішення авторитетної європейської авіакомпанії “Скандинавські авіалінії” (SAS) щодо започаткування у жовтні 2019 року прямого авіарейсу Київ-Осло”, – заявив посол.
Польоти авіакомпанії “Скандинавські авіалінії” за маршрутом Київ-Осло будуть виконуватися тричі на тиждень щовівторка, щочетверга та щосуботи, починаючи з 26 жовтня 2019 року.
Посол України в Норвегії висловив окрему вдячність керівництву авіакомпанії SAS та компанії-оператора цивільних аеропортів Норвегії Avinor за рішення використовувати у назві авіарейсу український правопис столиці України латиницею – Kyiv.
Читайте також: Найбільший у світі аеропорт почав правильно писати назву столиці України
Як повідомляє норвезьке видання Nettavisen, фінансовий директор авіакомпанії SAS Турбйорн Віст пояснює доцільність прямого авіасполучення з Києвом різким зростанням пасажиропотоку з Україною у зв’язку з запровадженням безвізового режиму.
Чому це важливо?
«Це рішення є ще одним віддзеркаленням суттєвого зміцнення українсько-норвезьких відносин протягом останніх років, що, у свою чергу, мало наслідком безпрецедентну активізацію міжлюдських контактів, у тому числі, взаємних поїздок між Україною та Норвегією. Водночас, є всі підстави очікувати, що відкриття вже за кілька місяців прямого авіарейсу між Києвом та Осло допоможе ще більше посилити взаємодію та обміни між нашими двома країнами», – наголосив український дипломат.
Як зазначається, для тисяч українських і норвезьких підприємців та інвесторів, студентів та науковців, представників культури та спорту, громадських діячів та державних службовців, членів української громади в Норвегії та їхніх рідних в Україні започаткування незабаром прямого авіасполучення між Україною та Норвегією є важливою та довгоочікуваною новиною.
Водночас, це також дозволить норвежцям швидше відкрити для себе Україну як одну з найцікавіших для туризму країн Європи, з якою їх єднають глибокі історичні зв’язки з часів Київської Русі та стародавнього Норвезького Королівства. У свою чергу, ще більше українських туристів зможуть оцінити чарівну красу країни вікінгів і фіордів. Безперечно, що успіху майбутнього авіарейсу Київ-Осло сприятиме безвізовий режим між Україною та Норвегією.
Економіка і бізнес
Забезпечення резервного живлення для всіх світлофорів столиці стало пріоритетним завданням. Це критично важливо для безпеки дорожнього руху в Києві.
Про це повідомляє КМДА.
У столиці працюють 737 світлофорних об’єктів. У 2024 році встановлено 267 шаф безперебійного живлення, що забезпечили резервне живлення для 327 світлофорів. На складі залишаються ще 142 шафи, готові до встановлення.
Проте для повного покриття потрібно ще 268 таких пристроїв.
Нагадаємо, що в Україні побудують ТЕЦ на паливі з відходів.
Фото: Freepik.
Коментарі
Економіка і бізнес
Українці знову можуть відкривати бізнес онлайн у рекордні строки — на порталі «Дія» відновили послугу автоматичної реєстрації фізичної особи-підприємця (ФОП).
Про це повідомив віцепремʼєр-міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
Як відкрити ФОП
Щоб скористатися послугою, потрібно:
- Увійти на портал «Дія».
- Обрати розділ «Створення бізнесу».
- Натиснути «Автоматична реєстрація ФОП» і подати заяву.
Заяву заповнюють у зручній онлайн-формі та підписують електронним підписом. Далі система автоматично надсилає її до Єдиного державного реєстру (ЄДР).
Читати також: У «Дії» з’явилися фото та відео до штрафів автофіксації
Кібератака та захист даних
У грудні минулого року через масштабну кібератаку російських хакерів роботу державних реєстрів було тимчасово призупинено. Попри серйозність інциденту, витоку персональних даних вдалося уникнути.
Нагадаємо, що на платформі UNITED24 зібрали понад 588 тисяч доларів на генератори для шкіл.
Фото: Міністерство цифрової трансформації України.
Коментарі
Економіка і бізнес
Масштаб проєкту
- виробництво будівельних і металевих конструкцій;
- виробництво готових металевих виробів і електрообладнання;
- створення машин та іншої техніки;
- альтернативна енергетика;
- науково-технічні розробки;
- інформаційні та телекомунікаційні технології;
- виробництво харчових продуктів.
- звільнення від імпортного ПДВ і мита на обладнання, якщо аналогів в Україні немає;
- 10-річне звільнення від податку на прибуток із реінвестуванням у розвиток;
- можливість отримання пільг за місцевими податками.
Коментарі