Суспільство
Міноборони відновлює роботи над створенням ракетного щита України
2022 року відновиться робота над створенням багатофункціонального оперативно-тактичного комплексу Сапсан – одного з елементів майбутнього ракетного щита України.
Про це пише liga.net з посиланням на повідомлення пресслужби Міноборони.
За інформацією, наступного року Міноборони отримає можливість вести роботу над створенням вітчизняного ракетного щита.
Відомо, щоб отримати оперативно-тактичного комплексу «Сапсан» в 1994-2003 роках у Дніпрі вели роботи зі створення Борисфена, але цей проєкт згорнули у 2003-му.
У 2006-му було ухвалене рішення про розробку на його базі оперативно-тактичного комплексу «Сапсан». Цим зайнялося конструкторське бюро «Південне» і завод «Південмаш». Всього в проєкті брали участь десятки підприємств і тисячі людей.
Читайте також: Розроблений в Україні безпілотник використовує британська поліція
Через нестачу фінансування, його неефективного використання і політичні перешкоди створення комплексі, який планували прийняти на озброєння ще у 2011-му, затягнулося і в підсумку було припинено влітку 2013 року.
Довідка
У наземному колісно-мобільному ОТРК «Сапсан» передбачається:
- використання одноступеневих балістичних ракет (7 м в довжину, до 3500 кг і майже півтонною неядерною боєголовкою; радіус стрільби – 30-480 км),
- зенітних ракет далекого радіуса ураження (до 1100 кг; 10-150 км),
- протикорабельних ракет середнього радіуса (до 2100 кг; 5-90 км).
Точність для балістичної ракети – 2-200 метрів кругового ймовірного відхилення, зенітної – 87%.
Нагадаємо, українська гвинтівка «Нічний хижак» вийшла на міжнародний ринок.
Як ми повідомляли раніше, українські двигуни підняли безпілотник Akinci на 11,5 км і побили рекорд турецької авіації.
Головне фото: defence-ua.com.
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі
Суспільство
Біографія фотографа
8 фото, що доводять злочини «совєтів»
- Розкуркулена сім’я біля свого будинку в с. Удачне Донецької області. 30-ті рр. ХХ століття
Коментарі