

Економіка і бізнес
Масштабний інвестпроєкт на Вінниччині: як будують новий завод з переробки кукурудзи (ФОТО)
У селищі Демківка в Тростянецькому районі на Вінниччині триває реалізація масштабного інвестиційного проєкту компанії «Дакса Бунге Україна» з будівництва заводу з переробки кукурудзи на крупу та борошно. Про це повідомляє пресслужба облдержадміністрації.
Що це за проєкт?
Зазначений проєкт є черговим етапом реалізації стратегії, за якою Вінниччина працює останні роки. Її базовий елемент – формування конкурентного середовища, що стимулюватиме кампанії, які хочуть вести чесний бізнес, інвестувати, створювати робочі місця, опановувати нові ринки збуту.
Сума інвестицій у будівництво на Вінниччині заводу «Дакса Бунге Україна» складає 14 млн доларів.
«Це стратегічна інвестиція, яка орієнтована, в першу чергу, на агропромисловий потенціал нашої області. По суті, це одне із найтехнологічніших і найсучасніших виробництв по переробці кукурудзи, яке буде існувати в Європі, плановою потужністю 100 тис тонн кукурудзи на рік. Ми вважаємо,що це буде досить суттєвий європейський гравець з точки зору виробництва», – зазначив голова облдержадміністрації Владислав Скальський.
Коли завершать будівництво?
Сільгоспвиробники області не лише вирощують урожай кукурудзи, але можуть бути забезпечені високим ступенем її переробки в інтересах великих гравців на ринку харчових продуктів.
Читайте також: На Черкащині відновив роботу спиртзавод після трьох років простою
Завершення будівництво комплексу з переробки кукурудзи планується у 2020 році до початку збирального сезону. Тобто 440 тис га цьогорічного урожаю цієї культури матимуть потенційний збут для подальшої переробки.

Андрій Запісоцький – директор «Дакса Бунге Україна» запевнив, що за 9 місяців від початку будівництва, а це ІІІ квартал поточного року, завод має дати першу продукцію для тестування основним клієнтам, якими є міжнародні корпорації «Nestlé» «Heineken», «Kellogg’s» та інші.
«Наша мета,щоб місцеві фермери отримували зиск від співпраці з нами, а ми могли нарощувати експортний потенціал,- підкреслює Андрій Запісоцький,- 80% готової продукції ми плануємо експортувати. При цьому на експорт йтиме не сировина, а готова продукція. Отже, створення виробництва з доданою вартістю – це завжди вигідний експорт, який надає для економіки валютну виручку».
Усі фото: vin.gov.ua
Економіка і бізнес

До національної програми підтримки військових у застосунку «Армія+» доєднався інтернет-магазин ROZETKA. Військовослужбовці зможуть отримувати знижки на амуніцію та інші товари.
Про це повідомили в Міністерстві оборони України.
Переваги для військових
У застосунку «Армія+» користувачі зможуть згенерувати один промокод на місяць, який надаватиме знижку до 30% на вибрані товари. Повний перелік категорій, на який діятиме цей промокод, можна побачити на акційній сторінці ROZETKA. Обмежень по сумі та кількості категорій товарів у замовленні немає.
Читайте також: В Україні випустили благодійні жетони «Зв’язок 100%» для підтримки війська
Що відомо про програму
Програму підтримки військових запустили в грудні 2024 року. У межах цього проєкту Міноборони об’єднує великі бізнеси, аби надавати українським військовим спеціальні пропозиції або знижки. Наразі партнерами програми стали такі компанії: «Укрзалізниця», «Укрнафта», «Нова пошта», мережа АЗК WOG, OKKO та інтернет-магазин ROZETKA.
Нагадаємо, що ГУР розпочало власне виробництво дронів на оптоволокні (ВІДЕО).
Фото обкладинки: Getty Images
Економіка і бізнес

У ресторанах Києва та Київської області McDonald’s упродовж 25 та 26 березня запускає ранкове меню.
Про це повідомили у компанії.
Раніше ми писали, що з 13 березня ранкове меню додали у закладах Львова, Луцька, Тернополя, Івано-Франківська, Яремче та Ковеля.
Упродовж березня сніданки повертатимуть в усіх ресторанах, окрім тих, що розташовані у східних областях, в Полтаві, Дніпрі, Кременчуці, Кривому Розі, Кропивницькому та Олександрії. У компанії пояснюють, що це пов’язано з повітряними тривогами та операційними складнощами.
Нагадаємо, що UAnimals запустили найкоротшу рекламу із зірками задля допомоги тваринам (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка McDonald’s
Економіка і бізнес

Компанія «Нова Енерджі», яка входить до групи Nova, отримала ліцензію на постачання електрики та вийшла на відкритий ринок електроенергії.
Про це повідомили в «Новій пошті».
Дозвіл на постачання електрики оформлювали близько двох місяців. Рішення про це ухвалила Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).
Тепер енергетична компанія зможе самостійно забезпечувати потреби «Нової пошти» та інших клієнтів.
Читайте також: OKKO стала партнером програми «Плюси»: які переваги для військових
«Це ще один крок на шляху до енергетичної незалежності. Нова Пошта запускає власну альтернативну генерацію електроенергії та зможе покривати не тільки свої потреби, а й провадити продаж е/е на вільний ринок», — зазначив CEO «Нова Енерджі» Андрій Литвиненко.
Нагадаємо, що «Нова пошта» розробила сервіс для ефективнішої доставки посилок.
Раніше ми писали, що «Нова пошта» запустила другу сонячну електростанцію у терміналі в Києві.
Фото: Pixabay