Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

М’які й ідеально теплі. Шість брендів в’язаних речей, які зігріють вас цієї зими

Опубліковано

Грудень ще може тішити по-осінньому теплими днями, але радимо не розслаблятись. Адже, якщо вірити українським синоптикам, сніги та сильні морози ще попереду. Найкраще рятує від зимових холодів шарф чи светр, зв’язаний бабусиними руками. Якщо таких під рукою нема, маємо для вас гарні новини — знайшли п’ять українських брендів, які зв’яжуть для вас з мотків шерсті такі светри та костюми… А втім, їх краще побачити на власні очі.

Nugastudio і светри кольору “київського неба”

“Хтось забув у нас свій ідеальний светр. Уважно розгляньте фото, можливо, він ваш? ” — пишуть на сторінці про “светр кольору київського неба “. І, судячи з фото, того неба, яке похмуре і затягнуте хмарами. Але та частина підпису, що про ідеальність, мабуть, підійде до будь-якого светра з модельного ряду Nugastudio.

На сторінці у Instagram, крім похмуро-сірого, знайдете ще светри вівсяного, майже чорного і теракотового кольорів. А ще теплий беж і какао. Звучить смачно? Бо виглядає точно нівроку.

З цікавинок — обіцянка від виробників, що їх вироби не кошлатяться. Кажуть: поекспериментували і знайшли ідеальний склад для светрів без катишків: 70% бавовни і 30% поліестеру.

До слова, також в Nugastudio роблять трикотажні костюми і екошуби. З новинок бренду — шуби з вітронепроникними капюшонами. Команда Nugastudio називає винахід “капюшон-жилет”, а коштує такий окремо від шуби 650 гривень.

Ціна на светри починається від 1600 гривень. 

Kosa.knitwear. Чим похмуріші дні, тим светри яскравіші

Коли дні стають все похмурішими, і в офісах та на сірих вулицях ніде взяти навіть краплинки кольору, на допомогу приходять вони — Kosa.knitwear. З цим брендом, кажуть власники, все навколо стане яскравішим. А в першу чергу — светри.

Їх у Kosa.knitwear можна купити які завгодно — і об’ємні в’язані светри, і гольфи для офісу. А ще на їх сторінку у Instagram заходять за ексклюзивними трикотажними костюмами.

Візитівкою бренду є прозорий, але теплий светр-павутинка, який в Kosa Knitwear почали робити на старті і продовжують виробляти дотепер.

У роботі виробники використовують мохер, шерсть альпаки, вовну мериноса і шовк.

Ціна за яскравий светр починається від 2200 гривень. Найяскравіші, які одразу привертають до себе увагу у їх Instagram, коштують по 2600 гривень.

Slowme. Замінити “швидку” моду на довготривалу

Одяг бренду Slowme — мінімалістичний і стриманий. Їх осінньо-зимова лінійка — це светри та гольфи з шерсті мериноса та альпаки. Є речі і з шовку, бавовни чи льону. 

Окрім стриманості та елегантності, Slowme цікаві тим, що позиція “екофрендлі” для команди — принципова. Тому вони виготовляють одяг невеликими партіями — так, щоб усі речі продалися. А ще використовують у роботі підхід zero waste та no plastic: сміття — сортують, речі — запаковують у біорозкладні пакети.

Дизайнерка і власниця Slowme Ірина Василенко каже: іноді замислюється про те, що створення одягу у часи екологічних катастроф – це майже злочин. Але потім згадує, що є вихід — відповідальне споживання. Так, сама Ірина носить свої светри по п’ять років — і ще стільки ж вони можуть витримати. Мета дівчини — замінити “швидку” моду на довготривалу.

Ціна за светр — від 1700 гривень.

Кnitlab. Найкраща інвестиція зими

У що неодмінно необхідно вкластися, коли зимовий холод підступно проникає під вашу куртку — так це у светр, кажуть у Кnitlab. Вони зроблять його з мериноса, кідмохера чи ангори, але результат обіцяють один: холод вас не чіпатиме.

У Кnitlab виробляють не тільки светри, але і гольфи, світшоти, штани, сорочки, шапки та шарфи. А ще шляпи-федори за 2500 гривень, що на 100% складаються з шерсті мериноса, і навіть в’язані балаклави по 1200 гривень.

Ціни на светри починаються від 2100 гривень, костюми — по 4100 гривень. 

Nit.kA. Чи може трикотаж вийти за межі буденності?

Щоби трикотажні речі вивести з демократичного повсякденного варіанту на новий рівень, команді дизайнерів Nit.kA з 2015 року довелось гарно попрацювати. Вони аналізували і видозмінювали все: крій, принти, доповнили машинну в’язку з ручною роботою. А ще поєднали українську вишивку та тенденції світової моди. 

Їх зимова колекція створюється з вовняної пряжі. Це і яскраві светри, і довгі кардигани, і костюми з оригінальними принтами. 

Причому, принти, які вони використовують — окрема тема для розмови. Це не просто візерунки, а переосмислення культурних та містичних кодів. Кожен знак, квітка чи зображення, використані при пошитті речі, мають свій сакральний сенс, кажуть у Nit.kA.

Ціни на светри починаються від 2500 гривень, довгі кардигани коштують від 5900 гривень. 

Wool Happen. Трикотаж ручної роботи

Бренд був заснований зовсім нещодавно, у 2018 році. А створила Wool Happen разом з батьками молода дизайнерка Анастасія Титаренко.

Усі лінійки, всі моделі бренду — результат величезного досвіду сім’ї Титаренків. У текстильній промисловості вони понад 17 років працювали над виготовленням якісного трикотажу та створювали колаборації з українськими дизайнерами. 

У зимовій колекції Wool Happen є і светри-оверсайз грубої в’язки, і невагомі напівпрозорі з вовни мериноса, і лімітовані костюми з італійського мериноса та мохеру.

Кожна річ створюється вручну: спочатку на в’язальних машинах виробляють трикотаж, а потім на етапі ручної збірки з нього шиють вироби пастельних тонів.

Ціна на светри починається від 2100 гривень, трикотажні костюми коштують від 3900 гривень.

Коментарі

Суспільство

У Києві відкрили реабілітаційний центр для військових та рятувальників

Опубліковано

На базі медичної установи МВС у Києві запрацював сучасний реабілітаційний центр RECOVERY — 14-й у національній мережі, створеній Віктором та Оленою Пінчуками для допомоги Силам безпеки та оборони.

Про це повідомляють в інстаграм-сторінці центру.

Реабілітація за світовими стандартами

Центр щороку прийматиме до 2 тисяч пацієнтів — військових, поліцейських та рятувальників, які зазнали поранень під час бойових дій. Заклад оснащений сучасним обладнанням, зокрема:

  • тренажерами для відновлення після мінно-вибухових травм;
  • апаратами віртуальної реальності, що роблять реабілітацію цікавою завдяки гейміфікації;
  • системами для точного оцінювання прогресу пацієнтів.
Фото: RECOVERY

Читати також: У Києві відреставрують «Будинок з комахами», збудований у 1893 році (ФОТО)

Команда та інклюзивність

З пацієнтами працює мультидисциплінарна команда — лікарі, фізичні терапевти, ерготерапевти, психологи та інші спеціалісти. Простір центру створений із дотриманням принципів інклюзивності, забезпечуючи доступність для всіх категорій пацієнтів.

Нагадаємо, що на Київщині відкрили новий гуртожиток для ВПО з п’яти областей (ФОТО).

Фото обкладинки: RECOVERY.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

В Ірпені врятували червонокнижних кажанів під час утеплення багатоповерхівки (ФОТО)

Опубліковано

У багатоповерхівці на вулиці Полтавській, 61 в Ірпені виявили цілу колонію кажанів під час капітального ремонту фасаду. Роботи довелося зупинити, адже вони загрожували життю рукокрилих.

Про це повідомила депутатка Ірпінської міської ради Євгенія Антонюк.

Як відбувалася рятувальна операція

Мешканці будинку, побачивши знахідкою, звернулися по допомогу до міської ради. На місце одразу прибули фахівці Українського центру реабілітації рукокрилих. Завдяки підтримці організації, яка надала будівельну люльку, вдалося обстежити фасад і врятувати 44 кажани. Тварин оглянули й перевезли до спеціального місця, де вони перебуватимуть до весни.

Читати також: У Києві відреставрують «Будинок з комахами», збудований у 1893 році (ФОТО)

Чому це важливо

Всі види кажанів в Україні занесені до Червоної книги й є рідкісними. Подібні випадки потребують оперативного реагування, адже рукокрилі відіграють важливу роль в екосистемі.

Фото: виставлено на фейсбук-сторінки Євгенії Антонюк

Український центр реабілітації рукокрилих закликає мешканців Києва та області звертатися до них у разі виявлення кажанів, особливо якщо їхньому життю щось загрожує. Залишити повідомлення можна на сайті центру.

Нагадаємо, що у Києві на Вокзальній відкрили оновлений безбарʼєрний «МакДональдз».

Фото обкладинки: виставлено на фейсбук-сторінки Євгенії Антонюк.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

У Києві демонтують 47 радянських та російських символів

Опубліковано

У столиці розпочинають демонтаж пам’ятних об’єктів і декоративних елементів, які несуть у собі радянські й російські наративи.

Про це повідомила Ганна Старостенко, заступниця голови КМДА.

Які об’єкти демонтують повністю

До списку увійшли 27 об’єктів, які підлягають повному демонтажу. Серед них:

  • пам’ятник Олександру Бойченку (гімназія № 59);
  • пам’ятник Миколі Островському (гімназія № 191);
  • постаменти від пам’ятника леніну на бульварі Шевченка та вулиці Гніздовського;
  • меморіальний камінь «Комсомольська алея» (проспект Академіка Глушкова);
  • зірка на даху будинку на Хрещатику, 25.

Читати також: У Києві відреставрують «Будинок з комахами», збудований у 1893 році (ФОТО)

Корекція споруд

Ще на 20 об’єктах планують замінити тексти, вилучити пропагандистські елементи або адаптувати українською мовою. Наприклад:

  • цитату Станіслава Говорухіна на пам’ятнику Воїнам-інтернаціоналістам замінять на присвяту українцям, загиблим в Афганістані;
  • російські написи на пам’ятниках Борису Патону та Іллі Рєпіну перекладуть українською;
  • монограму Олександра III на воротах Свято-Михайлівської лікарні демонтують.

Нагадаємо, що на Київщині відкрили новий гуртожиток для ВПО з п’яти областей (ФОТО).

Фото обкладинки: Francisco Anzola (Flickr).

Коментарі

Читати далі