Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Економіка

«Львівські круасани» вийшли на ринок Європи і відкрили перші заклади у Польщі

Опубліковано

Українська мережа «Львівські круасани» вийшла на європейський ринок. Перший заклад за кордоном відкрили у прикордонному польському місті Згожелець. Другий — у Вроцлаві.

Про це розповів в інтерв’ю RAU засновник мережі Андрій Галицький.

В Україні «Львівські круасани» мають 141 заклад, з яких 20 працюють у форматі фуд-корта в ТРЦ у 8-ми містах України.

Як створили «Львівські круасани»?

Мережу Lviv Croissants створили 2015-го. Тоді український бізнес оговтувався після глобальних економічних проблем 2013-14 років. Попри це, львівським підприємцям вдалося знайти вдалий формат закладів і швидко масштабувати мережу, розвиваючись за принципом франчайзингу.

Чому вирішили відкриватися у Польщі?

Польща є досить близькою за розташуванням, менталітетом та вподобаннями. Аналіз відвідуваності українських пекарень, особливо на заході України, показав, що поляки займають досить значну частку в структурі відвідувачів.

У 2018 році ми мали негативний досвід відкриття пекарні в Польщі, але на той час ми, напевно, не до кінця були готові до виходу на міжнародний ринок, було допущено низку помилок.

Тепер ми виходимо на ринок Польщі зовсім з іншим підходом: зі сформованою командою, удосконаленими стандартами ведення бізнесу, адаптованими меню та ціновою політикою, а також з розумінням особливостей ринку. Чітко усвідомлюємо, що попереду викликів ще досить багато, проте маємо ресурси для ефективної роботи і розбудови польської гілки мережі.

Читайте також: «Кожна пара шкарпеток – це особиста історія». Як проєкт Vilni підтримує безробітних жінок під час війни

19 вересня ми відкрили перший заклад в невеликому прикордонному місті Згожелець і вже бачимо позитивну реакцію місцевих жителів на продукт Lviv Croissants.

На фото засновник Lviv Croissants Андрій Галицький

Про меню у польських закладах

Змінювати саму структуру асортименту не планують, оскільки Lviv Croissants – це франчайзингова мережа з монопродуктом.

На ринок Польщі виходять з асортиментними групами аналогічними українському – ситні та солодкі круасани залежно від локації, лінійка холодних та гарячих напоїв.

«По наповненню наші українські круасани ми адаптували під ринок Польщі. Наша концепція – великі свіжоспечені круасани з натуральними інгредієнтами, тому постачаємо ми лише основний продукт і частину SKU private label. А все, що стосується інгредієнтів наповнення круасанів – від м’яса, риби до фреш-групи, то це місцеві постачальники», — розповів Андрій Галицький.

Читайте також«Виконали замовлення для Nike попри обстріли». Створена українцем компанія перетворює пластикове сміття на інноваційний матеріал

Він додав, що процес адаптації меню зайняв три місяці щоденної роботи: потрібно було знайти аналоги продуктів, які б могли постачатись або закуповуватись, незалежно від регіону Польщі, продегустувати та відібрати ті польські продукти, які давали б смак, аналогічний українському.

Виробництво розташоване у Львові

Виробництво розташоване у Львові, тому круасани постачаються з України. Компанія налагодила співпрацю з логістичними компаніями та митними агенціями, орендувала у Польщі приміщення під склад для забезпечення польських пекарень круасанами.

«На даному етапі економічно не вигідно будувати окреме виробництво, інвестувати чималу суму та наймати додатковий персонал. В далекій перспективі, можливо, відкриємо власне виробництво, яке буде покривати весь європейський ринок, але це точно не план на найближчі 3-5 років», — каже Андрій Галицький.

Читайте також«Надійний тил має рятувати економіку». Як Хотинська громада стала фортецею для релокованого бізнесу

Він наголосив, що в Польщу компанія заходить із внутрішнім слоганом «Ми вміємо не лише брати, але й давати».

«Зараз важливо показати полякам, що ми – сильна країна, яка здатна будувати міцний бізнес, надавати робочі місця, смачний продукт, класний сервіс, атмосферу, а також, показати, що ми вміємо бути вдячними за їхню підтримку», — каже Андрій Галицький.

Нагадаємо, після візиту Анджеліни Джолі продажі у «Львівських круасанах» зросли на 20%.

Фото: rau.ua.

Економіка

В Україні на гранти бізнесу держава спрямувала вже 3,7 млрд грн

Опубліковано

За державною програмою “Власна справа” 15,600 українців отримали мікрогранти на суму 3.7 млрд грн для розвитку бізнесу. Це понад 3 тисячі нових малих та мікропідприємств у різних галузях, які створять понад 34 тисячі нових робочих місць по всій країні.

Про це повідомляє Мінекономіки.

Серед отримувачів 53% – жінки, 34% – чоловіки, і 13% – юридичні особи. Більшість планують витратити кошти на придбання обладнання для бізнесу.

Читайте також: Міністерство оборони та ЗСУ анонсували створення Корпусу демінерів

Найбільше грантів отримали жителі Львівської області, Рівненської області, Івано-Франківської області, Вінницької області та міста Києва.

Найпопулярнішими сферами для нових бізнесів стали оптова та роздрібна торгівля, ремонт автотранспортних засобів, тимчасове розміщення й організація харчування, та переробна промисловість.

Нагадаємо, фільм “20 днів у Маріуполі” зʼявиться на Netflix.

Читати далі

Економіка

Литва допоможе Україні з обладнанням для реконструкції енергоінфраструктури

Опубліковано

Міністр енергетики Литви Дайнюс Крейвіс оголосив про готовність своєї країни допомогти Україні відновити її енергетичну інфраструктуру, передаючи обладнання з тимчасово непрацюючої Вільнюської ТЕС, а також частину обладнання з Ігналінської АЕС та складів енергетичних компаній.

Про це повідомляє LRT.

Деталі допомоги

Повідомляється, що до України також буде відправлено великий трансформатор.

Читати також: Швейцарія виділить на відновлення України $5,5 млрд до 2036 року

Згідно з інформацією видання, Вільнюська ТЕЦ не функціонує з 2016 року, але, незважаючи на це, на станції проводиться профілактичне обслуговування та планові випробування. За словами міністра, частину обладнання буде розібрано на запчастини, а частину можна буде використовувати безпосередньо.

“Ми дамо їм все необхідне. У Харкові зруйновано 80% всієї мережі – як теплової, так і електричної – у Харкові. Якщо ми не допоможемо, українці не зможуть відновити мережу та сектор опалення до зими, що буде дуже і дуже складно”, – відзначив Міністр енергетики.

Нагадаємо, що міноборони розповіло про український БПЛА UJ-26 “Бобер”.

Також ми повідомляли, що в Києві відкрили “Трініті ХАБ” для людей із порушеннями зору.

Фото: з вільних мереж

Читати далі

Економіка

Швейцарія виділить на відновлення України $5,5 млрд до 2036 року

Опубліковано

Федеральна рада Швейцарії вирішила збільшити свою підтримку України на наступні 12 років, до 2036 року, виділивши 5 млрд швейцарських франків ($5,5 млрд) на гуманітарну допомогу та підтримку економічного розвитку. Це вирішення було оголошено у пресрелізі, де також зазначено, що Швейцарія вже активно підтримує проєкти в Україні, спрямовані на відновлення інфраструктури у секторах енергетики, транспорту та охорони здоров’я.

Про це повідомляє видання Forbes.

За останній час Швейцарія витратила приблизно 3 млрд швейцарських франків на допомогу людям, які постраждали внаслідок війни в Україні. Протягом наступних 12 років їхні зусилля будуть спрямовані на активізацію підтримки відновлення України та розвиток співпраці з приватним сектором. Для цих цілей планується витратити 5 млрд швейцарських франків до 2036 року.

Читайте також: У Києві відкрили “Трініті ХАБ” для людей із порушеннями зору

Планується використовувати поетапний підхід: спочатку підтримка України здійснюватиметься з бюджету міжнародного співробітництва до 2028 року на суму 1,5 млрд швейцарських франків. Після цього Федеральна рада має намір розглянути інші джерела фінансування (окрім міжнародного співробітництва), щоб забезпечити решту 3,5 млрд швейцарських франків на період з 2029 по 2036 рік.

Загалом, на 31 грудня 2023 року оцінюється, що відбудова та відновлення в Україні вимагатимуть $486 млрд упродовж наступного десятиліття. Ця оцінка збільшилася порівняно з рік тому, коли потреби оцінювалися у $411 млрд.

Нагадаємо, в Україні запрацювала безкоштовна програма з бізнес-освіти для дітей.

Фото: Факти

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство4 дні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство2 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство2 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство2 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: