

Технології
Львів відмовляється від поліетиленових пакетів
Виконком Львівської міськради обмежив застосування поліетиленових пакетів у торговельних мережах. Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на прес-службу мерії.
Великим торговельним комплексам міста рекомендують пропонувати покупцям альтернативу використання одноразових пакетів – паперові пакети, багаторазові торбини тощо. Також торгові мережі мають розробити програму лояльності до споживачів щодо заохочення використання багаторазових пакетів.
Крім того, місцевим школярам розповідатимуть про негативний вплив на довкілля поліетиленового пакування, а департамент економічного розвитку має створити пункти прийому поліетиленових пакетів.
Читайте також: Львів зобов’язався повністю перейти на “зелену” енергетику
Минулого року Львів першим в Україні прийняв стратегію “Нуль відходів”, яка передбачає низку практик щодо повторного використання твердих побутових відходів і зміну підходу до сміття, визначення його як ресурсу. Одне із важливих рішень – це відмова від одноразових пакетів і використання багаторазової тари. Львів вже сьогодні має багато практик використання багаторазової тари, тому це рішення матиме позитивний відгук серед мешканців.
Нещодавно про відмову від використання поліетилену на Львівщині заявили у Славській ОТГ. Рішення увійде в дію з 2019 року.
Наразі 33 країни світу, серед яких Франція, Італія, Румунія, Монголія, Кенія, Мадагаскар заборонили використання пластикових пакетів, ще 53 країни ввели часткову заборону або податок на пакети, а Комітет Європарламенту з навколишнього середовища взагалі проголосував за заборону в Євросоюзі з 2021 року використання одноразових пластикових виробів.
[su_button url=”https://www.liqpay.ua/ru/checkout/i56624243821″ target=”blank” style=”flat” background=”#F2AF1C” color=”#000″ size=”5″ center=”yes” radius=”10″ icon=”icon: credit-card” icon_color=”#000″ text_shadow=”0px 0px 0px #c7c7c7″ desc=”Вас буде перенаправлено на сайт liqpay” rel=”lightbox”]Підтримати проект[/su_button]
Технології

Компанія Google надає українцям безплатний доступ до власного курсу AI Essentials на платформі Coursera. Навчання буде корисним для новачків у цій сфері та фахівцям, які хочуть поліпшити свої навички.
Про це повідомили у блозі Google.
Про навчання
Пройти курс зможуть до 2,5 тисяч людей. Для цього необхідно зареєструватися через одну з організацій, які підтримали цей проєкт:
- Український ветеранський фонд;
- Veteran Hub;
- EdEra;
- Київська школа економіки (KSE);
- ГО «Дівчата».
Курс AI Essentials допоможе опанувати основи ШІ, навчитися створювати ефективні запити використовувати ШІ для автоматизації завдань. Пройти курс можна орієнтовно за десять годин. Учасники можуть навчатися у власному темпі, адже всі матеріали будуть доступні онлайн.
Після проходження курсу учасники отримають сертифікат від Coursera та додаткові матеріали, зокрема вебінари з експертами про застосування ШІ у роботі та житті.
Читайте також: Nadiyno запустили інтерактивний тест на цифрову пильність: як пройти
Як зареєструватися
Реєстрацію на першу хвилю навчання відкрили 18 березня, вона триватиме два тижні. Для проходження навчання необхідно виконати кілька кроків.
- Перейти на сайт за посиланням.
- Обрати організацію, через яку можна отримати доступ до навчання на курсі AI Essentials.
- Заповнити реєстраційну форму на сайті організації.
- Отримати підтвердження від організації або Coursera.
У Google зазначили, що пріоритет при відборі надаватимуть ветеранам, військовим та їхнім родинам, а також жінкам, які прагнуть розвинути свою кар’єру.
У межах цієї програми Google 25 березня о 18:00 проведе безплатний вебінар про використання ШІ в житті, пошуку роботи та професійному розвитку. Долучитися до вебінару можна за посиланням.
Нагадаємо, що на Google Arts&Culture виклали роботи українських мисткинь-шістдесятниць.
Фото обкладинки: Pixabay
Технології

На платформі Nadiyno запустили інтерактивний тест на цифрову пильність. Завдяки тесту українці можуть покращити свої навички у розпізнаванні шахрайських схем у телеграмі.
Про це повідомили в Nadiyno.
Про тест
На платформі розробили тест, який відтворює десять потенційно шахрайських діалогів у телеграмі. Користувач має визначити, чи безпечні ці повідомлення, чи їх написав злодій. До кожного з питань додали експертний розбір шахрайської схеми.
Тест створили на досвіді експертів платформи, а також на основі дослідження про методи зламу телеграм-акаунтів. Пройти тестування можна безплатно за посиланням.
«Ми віримо, що тест допоможе знизити цю статистику та навчить українців ефективніше розпізнавати шахрайські атаки»‚ — зазначили в Nadiyno.
Читайте також: В Україні запустили мобільний додаток для заощадження електроенергії
Довідка про платформу
Nadiyno — безплатний сервіс про особисту й корпоративну безпеку в інтернеті. Платформа працює понад два роки та допомагає журналістам, волонтерам, військовим та громадським організаціям вберегтися від цифрових загроз, зокрема від витоку даних, шпигунства чи шахрайства.
Nadiyno створили фахівці eQualitie Canada у співпраці з Міністерством закордонних справ Канади та Міністерством цифрової трансформації України.
Нагадаємо, що українські музеї та організації зацифрують понад 230 тисяч експонатів.
Фото обкладинки: Freepik
Технології

Український розробник зі Львова Едуард Піжук створює гру Catfall про подорожі кота-астронавта. Наразі гра отримала свій перший трейлер.
Відео з геймплеєм виклали на ютуб-каналі Catfall.
Сюжет гри
Після падіння космічного корабля кіт-астронавт вирушає у власну подорож. Гравці можуть самостійно обрати, як виглядатиме їхній кіт, після чого вони відправляться у пригоду від третьої особи.
У Catfall необхідно буде знайти екіпаж космічного корабля, зокрема своїх друзів. Гравці досліджуватимуть інопланетне місто та розгадуватимуть його таємниці.
Читайте також: Українська гра про Гуцульщину зібрала понад 45 000 доларів на Kickstarter
«Котик зіткнеться з головоломками, зустрічатиме нових друзів та небезпечних ворогів. Кожен крок наближатиме його до розгадки та відкриватиме нові горизонти космічної мандрівки»‚ — написали про гру на її сторінці в Steam.
Реліз запланували на 2025 рік. Гра повністю підтримує українську та має англійську мову для інтерфейсу та субтитрів.
Нагадаємо, що українська студія випустить гру-медитацію, в якій можна створювати сади (ВІДЕО).
Фото обкладинки: сторінка гри в Steam