Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Технології

Львів’яни створили перший український позашляховий електросамокат

Опубліковано

Команда львівських атовців разом із науковцями Національного університету «Львівська політехніка» розробили електричний самокат на трьох колесах.

Про це повідомили у пресслужбі «Львівської політехніки».

Директор Наукового парку SID City Назар Подольчак розповів, що авторами проєкту є львівські атовці, зокрема військовий Павло Піка. Самокат матиме три колеса і зможе розігнатись до 50 км/год.

– Він зробив такий самокат на основі креслень наших працівників, а потім ми разом виготовили другий прототип електросамоката. Потім ми виграли грант і вдосконалили самокат. Основна його перевага – те, що на кожному колесі є амортизатори і невідчутно зміну висоти. Так само там є система пожежогасіння батарейки, сідло, мінімум батареї вистачає на 100 км, і розгін до 50 км/год, – розповів Назар Подольчак.

Команда розробників допрацьовує ще один варіант електросамоката, на якому завдяки спеціальному кріпленню зможуть пересуватись люди з інвалідністю. Цей варіант підійде також людям із надлишковою вагою.

Читайте також«Прощавай, пакетику!». 10 українських брендів, що створюють стильні шопери та екоторбинки за доступними цінами

Розробники збирають попередні замовлення на електросамокати. Приблизна вартість одного з них становитиме близько 35-40 тисяч гривень, їх виготовлятимуть під замовлення.

Характеристики

Як пише my.ua, назвали цього залізного коника «Буцефал». Щоб самокат не вкрали, інженери додали ключ запалювання, тож провертаєш його і самокат завівся.

Ручка газу дуже зручна та ергономічна, тож триматися за неї – одне задоволення. Також для вечірніх прогулянок додали світло, одна кнопка і ви вже все бачите. Поки що самокат тестують: виявляють та виправляють всі вади.

Читайте також: Українець самотужки змайстрував електромобіль із запасом ходу 60 км

Щоб повернути на цьому електросамокаті, потрібно лише трішки викрутити руль, і нахилитись в ту сторону, в яку повертаєте. Виробник обіцяє, що їздити на цьому самокаті, буде дуже зручно.

Повністю заряджається за 5 годин. Запас ходу в нього 100 км, для міської їзди цього більш ніж достатньо. Наприклад Nissan Leaf першого покоління також проїжджає 100 кілометрів від одного заряду.

Читайте також: П’ять українських виробників електросамокатів та електровелосипедів

Електросамокат розробила команда волонтерів і колишніх військовослужбовців. Вони хочуть, щоб у майбутньому – їхнім транспортним засобом користувалася муніципальна варта чи поліція.

Важить сталевий кінь 50 кілограмів. Має металевий каркас, який практично неможливо зламати. Також розробники планують встановити протипожежну систему та допрацювати дизайн «Буцефала».

Нагадаємо, «Сільпо» почав тестувати українські електромобілі Konyk для доставки.

Як ми повідомляли раніше, в Україні створили електричну вантажівку-трансформер вартістю $16 тис.

Фото: lpnu.ua; galnet.fm.

Коментарі

Технології

Українські розробники створили дрон вертикального зльоту та посадки

Опубліковано

Компанія Buntar Aerospace презентувала новий розвідувальний дрон вертикального зльоту та посадки Buntar-1. Розробка створена спеціально для роботи в умовах сучасного бою, враховуючи реальні потреби військових.

Про це повідомляє Міністерство цифрової трансформації.

Про нову розробку

Buntar-1 призначений для розвідки в реальному часі, наведення, коригування вогню ствольної та реактивної артилерії, а також фіксації наслідків ураження. Його тестували на Харківському напрямку, де аеророзвідники відзначили якість передачі відео без затримок та стабільність зв’язку, навіть під дією ворожих РЕБ-систем.

Дрон обладнаний унікальним програмним забезпеченням, яке автоматизує роботу екіпажу та підвищує ситуативну обізнаність. Радіус дії Buntar-1 складає близько 50 кілометрів, а його опанування досвідченими операторами займає всього три доби.

Відео: Міністерство цифрової трансформації

Читати також: В Україні протестували новітню систему для розмінування з ШІ: як вона працює

Деталі

Один із творців дрона є бійцем Сил безпеки й оборони, тож Buntar-1 розробляли з урахуванням бойового досвіду. Завдяки цьому інженери змогли створити систему зв’язку, яка працює навіть в умовах активної протидії РЕБ.

Компанія вже працює над вдосконаленням. У новій версії, Buntar-3, очікується збільшення часу перебування у повітрі до трьох годин, що розширить можливості безпілотника.

Нагадаємо, що Сили оборони отримають всюдихід-амфібію для роботи в екстремальних умовах (ФОТО).

Фото обкладинки: скріншот з відео Міністерства цифрової трансформації.

Коментарі

Читати далі

Технології

В Україні протестували новітню систему для розмінування з ШІ: як вона працює

Опубліковано

На Харківщині випробували спеціальні сенсори для виявлення мін. Сапери можуть використовувати цю технологію, аби знаходити небезпечні предмети на відстані.

Про це повідомили у пресслужбі Міністерства економіки Україні.

Особливості нової системи

Завдяки новій техніці сапери зможуть знаходити металеві та неметалеві міни. Також обладнання здатне виявляти і протитанкові міни під шаром ґрунту. Як зазначили у відомстві, цього разу тестували покращену версію системи, у якій додали більше функцій ШІ.

Під час випробувань фахівці продемонстрували новітню систему, котра має таке обладнання:

  • магнітометр;
  • георадар;
  • інфрачервону та оптичну камери, котрі працюють на основі штучного інтелекту.

Читайте також: Прапор України в космосі: у перший туристичний вихід взяли синьо-жовтий стяг (ФОТО)

Як проходили випробування

Демонстрацію відвідали чотири українські компанії: UADamage, «Поступ», Ailand Systems та Transient Technologies. Захід організували за ініціативи Міністерства економіки України, Харківської обласної військової адміністрації, Центру координації протимінної діяльності при ХОВА та Програми розвитку ООН.

«Подібні тестування дуже важливі для того, щоб зібрати достатню базу для підтвердження ефективності технології. А вже потім на цій основі будуть напрацьовані стандартні операційні процедури, які дозволять інтегрувати інноваційні технології в процес гуманітарного розмінування. Це дозволить більш масово застосовувати методи дистанційного виявлення вибухонебезпечних предметів», — сказала проєктна менеджерка з інновацій Команди підтримки протимінної діяльності при Мінекономіки України Катерина Дрозд.

Нагадаємо, що українські компанії об’єднуються задля гуманітарного розмінування.

Фото обкладинки ілюстративне: фейсбук-сторінка UADamage

Коментарі

Читати далі

Технології

ШІ-асистент від Google тепер розуміє та говорить українською мовою

Опубліковано

Українці зможуть спілкуватися із асистентом від Google на основі штучного інтелекту Gemini рідною мовою. Ця функція з’явилася після оновлення програми, коли розробники додали підтримку 40 мов.

Про це повідомили в офіційному блозі компанії.

«Ви можете генерувати ідеї, досліджувати нові теми чи навіть готуватися до важливої презентації. Gemini Live може підтримувати ваші розмови, тому ви маєте можливість переривати, змінювати напрямок або глибше занурюватися в певну тему. А з десятьма різними голосами на вибір ви можете налаштувати свій досвід і знайти ідеальний тон і стиль для вашої розмови», — написали в Google.

Читайте також: Як у Залужного та «ДахиБрахи»: юрист з Кропивниччини створює вибійчані хустки та відроджує українське ремесло

Як змінити мову Geminі

Для того, аби обрати мову в програмі, необхідно:

  1. Відкрити на пристрої застосунок Google.
  2. Далі треба перейти до «Налаштувань», обрати «Gemini» та натиснути «Мови».
  3. Оберіть українську мову.

У блозі Google вказали, що оновлення проходитиме поступово, а тому деякі користувачі отримуватимуть нову функцію не одразу.

Нагадаємо, що українську гру «S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля» присвятили захисникам України.

Фото обкладинки: блог Google

Коментарі

Читати далі

Шопочитати

Культура22 години тому

Як у Залужного та «ДахиБрахи»: юрист з Кропивниччини створює вибійчані хустки та відроджує українське ремесло

Костянтин Данильченко — юрист і водночас засновник майстерні вибійкарства «Будяк Кучерявий». Вибійка — це техніка...

Культура2 тижні тому

Степ, аромат полину, запахи моря і гір — це проєкт «Yuşan-Зілля» про єдність культур українців і кримських татар 

У залі поволі згасає світло, простір наповнюють перші акорди. Український голос починає пісню, а в...

Суспільство3 тижні тому

Адаптивний одяг, інклюзивний посуд і дошки для нарізання: ці ініціативи полегшують життя людям з пораненнями

Нарізати овочі, поснідати улюбленими стравами, одягти штани — всі ці повсякденні справи стають справжніми викликами...

Суспільство4 тижні тому

«Чи я можу вам допомогти?»: це хлопці з соцмереж, які купують у бабусь квіти та роблять інші добрі справи

Ви точно бачили ці відео в соцмережах, коли хтось купує продукти для літньої жінки, скуповує...