Суспільство
Лікарня на колесах: на Вінниччині стартувала ініціатива «Лікар для села»
У Вінницькій області стартувала соціальна ініціатива «Лікар для села». У межах проєкту мешканці невеликих населених пунктів зможуть безкоштовно пройти первинне обстеження та отримати консультації лікарів.
Про це ШоТам повідомили організатори ініціативи.
Зазначається, що для того, аби проконсультувати мешканців найбільш віддалених сіл та селищ області, ініціатива запустила медичний автомобіль. Він обладнаний усією необхідною для прийому пацієнтів технікою.
«Через війну для мешканців українських сіл і невеликих міст суттєво ускладнилася логістика та можливість отримати первинні фахові консультації лікарів і медичний огляд. Тому ухвалили рішення взяти на себе відповідальність та реалізувати проєкт “Лікар для села”», – розповідає директор департаменту корпоративної соціальної відповідальності компанії МХП Павло Мороз.
Ініціатива стартує з Вінницької області та покликана забезпечити мешканців сіл безкоштовною консультацією медиків-професіоналів та зменшити тиск на медичні заклади в містах. Зокрема в межах проєкту «Лікар для села» мешканці Вінницької області мають можливість отримати консультації:
- терапевта;
- офтальмолога;
- провести УЗД та ЕКГ-обстеження;
- перевірити рівень цукру в крові;
- отримати безплатно необхідні лікувальні засоби.
Лікарня на колесах уже побувала у селах Очитків, Скала, Велика Ростівка, Чагів, Борисівка та Якубівка. Жителі регіону мають можливість не лише пройти первинне обстеження лікарів, а й отримати безплатні окуляри, які офтальмолог підбирає окремо для кожного пацієнта. Усього маршрут налічує 25 населених пунктів. Про приїзд медавтівки населення сповіщатимуть місцеві старости.
Нагадаємо, українські волонтери придбали і передали на фронт мобільний шпиталь, вартістю 240 тисяч євро, у якому можна проводити операції.
Крім того, студентська організація університету штату Нью-Йорк зібрала кошти на сучасний веносканер для лікування новонароджених діток Центру неонатології дитячої лікарні святого Миколая у Львові.
Фото: надані ШоТам.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі