Суспільство
Лікарі видали кулінарну книжку жінки з Вугледара (ВІДЕО)
Якось Антоніна пригостила лікарів смачними булочками, а вони вирішили видати книжку її рецептів. І сьогодні це допомагає їй впоратися з болем після втрати єдиного сина.
Історію жінки розповідає ШоТам.
Антоніна з Вугледара завжди була поруч із сином. Віктор мав інвалідність, тож жінка доглядала за ним. У травні 2022 року в їхню квартиру влучив снаряд. Антоніна отямилась, коли сусіди вже надавали допомогу.
Жінка залишилася без лівих руки та ноги. А за місяць лікарі наважилися їй сказати, що Вітя загинув на місці. Відчаю не було межі, але треба було якось жити далі.
Жінка поїхала до центру реабілітації «Superhumans», де їй надають фізичну та психологічну допомогу. Тут Антоніна вчиться ходити на протезі, а ще знайшла розраду в кулінарії. Спочатку навчилася однією рукою чистити яблука, а зараз випікає ароматні булочки та печиво.
Працівники та мешканці центру смакують випічку, і жінка немов оживає. І якось у працівників народилася ідея — видати книгу рецептів Антоніни.
Читайте також: Де і як українцям, які отримали травми через війну, безкоштовно пройти реабілітацію
Допомогти з цим погодилася відома шеф-кухарка Ольга Мартиновська. Наразі відгукнулися декілька видавництв, тож найближчим часом оберуть одне, і книжка піде в друк.
Усі гроші від продажу підуть на потреби Антоніни, адже вона втратила все. Жінка має мету, задля якої хоче наново навчитися ходити — поїхати у Вугледар і перепоховати сина.
Адже після обстрілу Віктора поховали біля під’їзду будинку. Для нас пані Антоніна — приклад, як, попри страшне горе, можна встояти та знайти нові сенси життя.
Нагадаємо, у Житомирі проводять арттерапію для військових за підтримки професійних художників.
Також ми повідомляли, що у Вінниці створили центр лікування болю та реабілітації «Прометей».
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі
Суспільство
Біографія фотографа
8 фото, що доводять злочини «совєтів»
- Розкуркулена сім’я біля свого будинку в с. Удачне Донецької області. 30-ті рр. ХХ століття
Коментарі