



Технології
Львівський завод розпочав серійну модернізацію танків Т-64
Серійна модернізація танків Т-64 зразка 2017 року, яку налагодили на Львівському бронетанковому заводі, передбачає обладнання тепловізорами, цифровими радіостанціями, засобами супутникової навігації та новим динамічним захистом. Про це повідомляє пресслужба концерну «Укроборонпром».
«ДП «Львівський бронетанковий завод», що входить до складу ДК «Укроборонпром», налагодило серійну модернізацію танків Т-64 зразка 2017 року, які обладнані тепловізорами, цифровими радіостанціями, засобами супутникової навігації та новим динамічним захистом», — йдеться в повідомленні.
Як зазначається, під час модернізації у бойову машину встановлять новий прицільний комплекс навідника з тепловізором, який забезпечує виявлення, розпізнавання та знищення противника вогнем 125-міліметрової гармати у будь-який час доби та за будь-яких погодних умов. Водночас інші члени екіпажу отримають нові прилади нічного бачення з електронно-оптичним перетворювачем третього покоління. Ці прилади мають високу стійкість до світлових завад, вони не чутливі до засвічення навіть під час використання противником спеціальних завад в інфрачервоному діапазоні.
Читайте також: Україна замовляє велику кількість протитанкових ракетних комплексів Javelin
В «Укроборонпромі» наголошують, що завдяки модернізації значно розширено бойові можливості Т-64, який є основною бойовою машиною бронетанкових підрозділів українського війська. Саме цей танк у 2017 році проявив себе у танкових змаганнях НАТО The Strong Europe Tank Challenge та був продемонстрований під час торішнього параду до Дня Незалежності України.
Як відомо, раніше модернізацію танків Т-64 до цього рівня проводив лише «Харківський бронетанковий завод», який уже направив до українського війська понад півтори сотні Т-64 зразка 2017 року.
Технології


У Києві облаштували світлодіодний пішохідний перехід, що живиться енергією від сонячної батареї. Про це повідомляє комунальна корпорація “Київавтодор” у фейсбуці.
Як зазначається, у рамках реконструкції на вулиці Івана Федорова встановили світлодіодні елементи для підвищення безпеки руху, які працюють на сонячних батареях.
«Ми встановили нові технічні засоби на нерегульованих пішохідних переходах та осьовій лінії розмітки. У них вмонтовані LED-ліхтарі, які уночі яскраво виблискують. Це додатково сигналізуватиме водіям про дорожню ситуацію», – розповів генеральний директор комунальної корпорації Олександр Густєлєв.
Живлення LED-ліхтаря здійснюється від сонячної батареї. До речі, світлодіодні елементи безкоштовно передали іноземні партнери.
Читайте також: У Києві запрацював перший світлодіодний перехід: як він виглядає
Світлодіодні елементи на сонячних батареях використовують у США, Німеччині, Франції, Польщі. Вони посилюють увагу водіїв до дорожньої розмітки.
Технології


На Одещині запрацює аналітично-моніторинговий центр, що підвищить рівень роботи під час зимового утримання автошляхів. Про це повідомляє Служба автомобільних доріг області.
На дорогах державного значення в Одеській області запрацює 27 камер відеоспостереження. Режим онлайн дозволить своєчасно реагувати на стан справ. Це значно підвищить злагоджену роботу під час зимового утримання автомобільних доріг.
Окрім того, для чіткого розуміння погодних умов у різних кліматичних зонах області встановлють 15 метеодатчиків, які, аналізуючи температуру, вологість повітря, наявність опадів, надають прогнозований стан покриття на автомобільних дорогах Одещини.
“Це дасть змогу оперативно прийняти рішення щодо необхідності обробки протиожеледними матеріалами чи розчистки доріг”, – зауважують у Службі автодоріг.
Читайте також: Європа дає Україні €450 млн кредиту на дороги
Також передбачені автоматичні звіти, що генеруються на основі отриманих даних, а саме, скільки людей та одиниць техніки задіяно за певний період часу, можливість швидкого обміну інформацією з відомствами області (національна поліція, ДСНС, Одеська ОДА, інше).
Технології


За 9 місяців 2019 року підприємства космічної галузі випустили продукції на суму понад 3046,4 мільйони гривень, реалізували – на понад 3 мільярди гривень. Про це повідомляється на сайті Державного космічного агентства.
В агентстві зауважили, що в третьому кварталі галузь працювала в екстремальному режимі. На жаль, через мінімальне фінансування, відсутність державного замовлення на виробництво космічної техніки, не затвердженої і досі космічної програми на 2020 рік. Проте, завдяки потужному інженерно-виробничому потенціалу та вмілому маркетингу, галузь працювала з прибутком, використовуючи можливості випуску продукції некосмічного напрямку.
Основні проєкти
За 2019 рік здійснили два пуски ракети-носія «Антарес» (спільний проєект із США), 2 пуски ракети-носія «Вега» (спільний проект з ЄС), поставки системи управління для забезпечення пілотованих місій на ракету-носій «Союз».
Читайте також: У США запустили в космос ракету з українською конструкцією
Також відправлено на космодром до США перший ступінь ракети-носія «Антарес», яка буде стартувати у першому кварталі 2020 року.
Читайте також: Успішно запустили європейську ракету-носія “Вега” з українським двигуном
Обсяги виробництва
Обсяги виробництва збільшилися на 9,3 %. Зокрема, збільшили обсяг товарного виробництва: ДП «КБ Південне» – на 19,4 %, завод « Арсенал» – на 29 %, КП СПБ «Арсенал» – на 204,9 %, ДП «ВО «Київприлад»» – на 88,9 %.
Експортовано продукції на 2,43 мільярди гривень (на 20 % більше ніж за відповідний період 2018 р.).
Частка експорту продукції в загальному обсязі реалізації складає 78, %. Обсяги імпорту склали 3,1 % від експорту.
“Підприємства отримали за 9 місяців 2019 року чистого прибутку 369,68 мільйони гривень. Рентабельність їхньої діяльності склала 12%”, – додають в агентстві.
Технології


Уряд планує запустити пілотний проєкт, у межах якого громадяни зможуть спілкуватися з державними органами та службами, отримуючи від них інформацію та консультації, за допомогою месенджерів, повідомляють у Мінцифри.
“Ми готуємо невелику революцію в тому, як державні органи взаємодіють з громадянами.
Плануємо запустити можливість спілкуватися з держорганами через месенджери. Через ті самі месенджери, якими ви користуєтесь щодня в своєму смартфоні (також будуть веб-версії, якщо немає смартфона або просто зручніше з комп’ютера)”, – розповідають у міністерстві.
Читайте також: Уряд планує відмовитися від паперових квитанцій: подробиці
Що зміниться?
Як зауважують у міністерстві, по-перше, це здешевить вартість одного контакту для бюджету.
По-друге, це дозволить обслуговувати громадян якісніше. Адже, на відміну від письмових звернень, можна уточнювати інформацію, щоб не футболити, а давати відповідь по суті.
Також це дозволить держслужбовцям відповідати на запити громадян в месенджерах з віддалених робочих місць. А ще – організовувати робочі місця для держслужбовців не тільки в Києві, а й в регіонах.
Як мотивуватимуть співробітників?
Позитивною особливістю чатів є те, що так можна контролювати якість ведення діалогу.
На відміну від телефонного дзвінка, паперової відповіді або очного візиту, можна налаштовувати алерти і відстежувати випадки неякісних консультацій. Це дозволить побудувати правильну фінансову і нефінансову мотивацію для співробітників.
“Днями ми запустили перші чат-консультації для Міністерства соцполітики. У найближчі місяці хочемо охопити всі основні напрямки”, – додають у Мінцифри.
Технології


В Україні створи спецавтомобіль для дорожників, повідомиляє видання SpecMachinery.com.ua.
Зазначається, що компанія «Будшляхмаш» разом із Спецбудмаш змонтували та відвантажили солерозкидальний автомобіль на базі пікапу Toyota Hilux на замовлення корпорації «Київавтодор».
Які технічні особливості?
У кузові пікапу змонтований солерозкидний бункер Saltdogg об’ємом 0,57 м3, ширина посипання регулюється від 1,5 м до 11 м.
Солерозкидачі компанії SaltDogg є повністю автономними розкидачами, які призначені для роботи з льодом і снігом. Міцний корпус дозволяє використовувати розкидач з сіллю або сумішшю солі і піску.


Де можна використовувати?
Комплект обладнання легко встановлюється на технологічні автомобілі, пікапи, самоскиди, платформи і вантажні автомобілі загального призначення, що робить їх ідеальними для торгових центрів, об’єднаних територіальних громад, лікарень і приватних підрядників.
Читайте також: Київські дороги готові до зимового сезону – Київавтодор
Також спеціалістами ПрАТ «Спецбудмаш» на автомобіль був змонтований снігоочисний відвал SnowDogg MD75 шириною 2,28 м та висотою 61 см.
Управління відвалом здійснюється за допомогою зручного пульту управління, який знаходиться в середині автомобіля, що дозволяє керувати ним не покидаючи салон. Змінний кут відвалу дозволяє проводити прибирання снігу по ходу руху. Додатково встановлено два ліхтарі для підсвітки ділянки дороги, що очищується.
Технології


Українські військовослужбовці отримають партію вахтівок на базі КрАЗ-63221 для перевезення особового складу. Про це повідомляється на сторінці «АвтоКрАЗу» у фейсбуці.
Технічні характеристики
Нові вахтівки базуються на автомобільному повнопривідному шасі КрАЗ-63221 колісної формули 6×6, що призначене для монтажу різноманітних установок, озброєння і військової техніки. Це унікальна транспортна база високої прохідності для здійснення перевезень усіма видами доріг та бездоріжжям.
На шасі КрАЗ-63221 встановлено кузов-фургон типу ФВП виробництва ПрАТ «Нафтоавтоматика»: металевий із теплоізоляцією, кількість місць для сидіння – 26, сидіння м’які, з відкидними спинками, є переговорний пристрій для зв’язку з водієм, кондиціонер, аварійне освітлення від АКБ автомобіля; з основним (обладнані східцями для зручності входу та виходу особового складу) та запасним виходами, вентиляційним (аварійним) люком, вікнами, виготовленими з травмобезпечного скла та обладнаними металевими решітками, поличками для речей.
Читайте також: В Україні розробляють технології для боротьби з ворожими БПЛА
Які переваги
Кузов-фургон складається з каркасу, зовнішньої та внутрішньої обшивок, тепло- та шумоізоляційних матеріалів (плити пінополістирольні), розташованих між обшивками. Опалення здійснюється опалювачем (2 од.) та обігрівачем повітряним. Система внутрішнього електричного освітлення забезпечує освітлення внутрішніх позначень, місць доступу до виходів і органів управління ними. Розташування сидінь, розміри проходів, входів забезпечують безперешкодний прохід особового складу.


Особливості військових авто
У виробничій лінійці «АвтоКрАЗу» у військових автомобілів – особливе місце. Всюдиходи КрАЗ залишаються основними армійськими машинами у різних родах військ армій багатьох країн світу. Повнопривідні автомобілі-шасі КрАЗ колісних формул 4×4 та 6×6 слугують базами для всіх наявних в арсеналі військових спецнадбудов.
На них базуються, зокрема, бойові комплекси РСЗВ, різні комплекси зв’язку, рухомі командні пункти, авторемонтні майстерні, паливозаправники, автоцистерни, кранові установки.
-
Суспільство13 години тому
Українську стрічку покажуть на кінофестивалі в США
-
Суспільство24 години тому
Українка виграла медаль на етапі Кубка світу з біатлону
-
Суспільство12 години тому
У Харкові збудують третю лінію метрополітену
-
Суспільство23 години тому
У Львові десантники отримають нове житло
-
Суспільство9 години тому
Вийшла друком офіційна версія нового «Українського правопису»
-
Суспільство23 години тому
У Києві відкрили проєкт на підтримку обдарованих дітей