

Технології
Київський Завод «Маяк» показав кулемети власного виробництва (ВІДЕО)
Київський завод «Маяк» продемонстрував у дії кулемети власного виробництва калібрів 7.62, 12.7 та піхотну гармату ПГ-14,5.
Про це повідомили у пресслужбі Укроборонпрому.
КТ-12,7
Зазначається, що кулемети КТ-12,7 – це основний кулемет танка «Оплот» – аналог кулемета радянського виробництва з покращеними характеристиками.

Це третє в світі серійне виробництво цього кулемета.
КТ-7.62
Кулемет КТ-7.62 – другий кулемет танка «Оплот», який восени торік уперше підтвердив живучість із настрілом у 25 000 пострілів.

При цьому випробування кулемета проводили в усіх можливих кліматичних зонах планети, відтворених у заводській лабораторії. Тоді «Маяк» став другим збройовим заводом у світі, який здійснив випробування з настрілом у 25 000.
Кулемет ДШКМ
Модернізований на Заводі «Маяк» кулемет ДШКМ (Дегтярьов – Шпагін Крупнокаліберний) калібру 12.7 мм наразі активно використовується в зоні ООС.
Читайте також: Чим замінити пакет? 8 брендів, які роблять екологічні альтернативи
Його прицільна дальність стрільби сягає до 3500 м. Це кулемет, який широко використовується на африканському континенті.
Два режими скорострільності, помножені на надійність і широку номенклатуру боєприпасів, роблять цей кулемет дуже ефективним в умовах війни на Донбасі, незважаючи на його поважний вік.
Піхотна гармата
Піхотна гармата під набої 14.5х114 мм «Нічний Хижак» розробки АТ «Завод «Маяк» здатна вражати легкоброньовану техніку та інші цілі на відстані у понад 4000 метрів без куряви та полум’я.
Читайте також: Ветеран війни на Сході України виготовляє тортики та арахісову пасту (ВІДЕО)
При цьому вже за 700 м звуку пострілу не чути зовсім. Крім того, довжина гармати без глушника в 1,7 м дозволяє перевозити її непомітно у будь-якому легковому автомобілі, що позбавляє ворога можливості визначити, який вид озброєння транспортується.
Нагадаємо, Мотор Січ поставить 14 двигунів для турецьких гелікоптерів ATAK-II.
Також Укрспецекспорт підписав перший контракт у рамках міжнародної виставки «Зброя та безпека – 2021».
Як ми повідомляли раніше, створили перший в Україні ударний безпілотник гелікоптерного типу.
Усі фото: ukroboronprom.com.ua.
Технології

У столиці з’явилися перші електровелосипеди для шерінгу.
Про це повідомив Олександр Гречко з ГО «Пасажири Києва».
Електровелосипеди надає в оренду компанія Zelectra, яка займається дистанційною системою прокату мопедів і самокатів. Новий вид транспорту рухається за допомогою легкого обертання педалей, а електропривід одразу асистує. Без обертання педалей велосипед лише на електродвигуні не їде.
Читайте також: Мешканці будинку у Львові встановили зовнішній ліфт для свого сусіда з інвалідністю (ФОТО)
«Навантаження на ноги мінімальне. Особливо приємно в такому режимі їхати вгору», — ділиться Олександр Гречко.
На тестовому заїзді визначили, що ці велосипеди не їдуть швидше 20-21 км/год. Після цієї швидкості асистент вимикається, а велосипед далі навіть педалями розігнати важко.
Старт на електровелосипеді коштує 15 грн, а кожна хвилина використання — 5 грн.
Нагадуємо, що на Мапу доступності в застосунку «Київ Цифровий» додали понад 1500 об’єктів.
Фото: фейсбук Олександра Гречка
Технології

Маркетплейс українських технологічних компаній CodeUA увійшов до короткого списку The Webby Awards у категорії «Працевлаштування». Сервіс змагатиметься за перемогу з чотирма іншими проєктами.
Про це повідомили в Міністерстві цифрової трансформації.
CodeUA запустили у листопаді 2024 року розробники Мінцифри та Львівського IT-кластера. На платформі зібрали найкращі українські IT-компанії, які надають свої послуги для підприємців з усього світу. Окрім інформування, CodeUA також популяризує Україну як державу, що має великий технологічний потенціал.
Читайте також: В Україні розпочали створювати національну велику мовну модель
«The Webby Awards — це “Оскар” у світі вебдизайну та розробки. Щороку премію дають крутим технологічним проєктам у найрізноманітніших нішах — від вебсайтів та реклами, до ШІ-продуктів та подкастів»‚ — написали в Мінцифри.
Серед переможців минулих років є такі компанії як Google, Apple, Pinterest, Spotify, NASA тощо.
Аби підтримати український сервіс, необхідно до 18 квітня проголосувати за CodeUA на сайті премії за посиланням.
Нагадаємо, що Мінцифри запустило платформу технологічних досягнень України.
Фото обкладинки: Freepik
Технології

Українські зброярі створили наземний роботизований комплекс D-21-12R. Міністерство оборони України кодифікувало комплекс та дозволило його викорстовувати в ЗСУ.
Про це повідомили в Міноборони.
Комплекс оснастили великокаліберним кулеметом. Робот може виконувати широкий спектр завдань: від спостереження і патрулювання до вогневої підтримки та ураження живої сили й легкоброньованої техніки противника.
Читайте також: Український робот урятував поранених бійців, які місяць перебували в оточенні (ВІДЕО)
D-21-12R має високу прохідність і здатен пересуватись по бездоріжжю, трясовині, а також долати неглибокі водні перешкоди. Комплексом керуватиме оператор, який перебуватиме у безпечному місці на значній відстані.
Нагадаємо, що українські зброярі створили новий БпЛА, що знищує бронетехніку та стійкий до РЕБ.
Фото обкладки: сайт Міноборони