Суспільство
Києва до Маріуполя вирушає ГогольTRAIN: чим дивуватиме перший у Європі арт-потяг
Із Києва 26 квітня вирушить перший в Європі арт-потяг. Він прямуватиме до Маріуполя, щоб доставити усіх охочих на Startup ГогольFest.
Для пасажирів потяга фестиваль розпочнеться ще в дорозі: ГогольTRAIN розфарбують українські художники, він матиме вагон-ресторан від бару «Хвильовий» та вагон-сцену, де відбуватимуться виступи. Про це повідомляє The Village Україна.
Чим особливий потяг?
Це перший в Європі арт-потяг, для пасажирів якого фестиваль починається ще в дорозі. «Це не просто чартер до фестивальної локації, а сам по собі івент і культурне явище на колесах», – зазначають організатори. У потязі будуть їхати учасники фестивалю – актори, художники, музиканти, режисери, митці та усі охочі, хто придбає квиток.
Потяг складатиметься з п’яти плацкартів, трьох купе, вагону зі сценою, вагону-ресторану від бару «Хвильовий». Перед відправленням ГогольTRAIN розфарбують українські художники.
Як потрапити на ГогольTRAIN?
ГогольTRAIN відправляється з Києва, але на нього можуть потрапити також охочі з Вінниці та Дніпра. З Вінниці учасники добиратимуться двома попередньо замовленими вагонами в «Укрзалізниці» і прибудуть у Київ перед відправленням ГогольTRAIN. Дніпро буде на шляху потягу, тому охочі можуть підсісти в арт-потяг.
Читайте також: В Україні запускають перший у Європі арт-потяг
Залежно від точки відправлення, можна придбати Kyiv Pack, Vinnytsia Pack та Dnipro Pack. У кожну путівку входить абонемент на нічну сцену фестивалю Startup GogolFest та проживання в готелі на всі дні фестивалю. Головна музична сцена та більшість подій Startup ГогольFest – безкоштовні, платними є лише окремі події та вистави.
Що пропонує фестиваль у дорозі?
Вагон-ресторан постане у вигляді стилізації під ретро-бар першого класу у міжнародних потягах минулого століття у поєднанні із сучасним подільським андеграундом. Ідейна команда вагону – подільський бар «Хвильовий».
Вагон-сцена матиме музичну програму. Зокрема, тут виступатимуть проекти «Мало», Sheetel. Також у вагоні буде сет електронної музики від Nestor.
Всі пасажири і пасажирки потраплять у документальну стрічку від подільського режисера Степана Кулини про ГогольTRAIN. Робота над стрічкою вже почалася, до неї увійдуть підготовка, дорога і сам фестиваль.
Ззовні потяг буде розфарбований художниками, зокрема такими митцями, як Sestry Feldman, We bad (Лєра Схемка та Максим Павлюк), ColoTeam. Усередині організатори теж планують створити точки взаємодії, аби учасники могли оформити вагон написами, малюнками, постерами, картинами, стікерами.
Читайте також: Український фестиваль потрапив до рейтингу найкращих у світі
Розфарбування потягу погодили з «Укрзалізницею». ГогольTRAIN буде використовуватися і після завершення фестивалю. «Ці вагони будуть їздити країною як музей, який буде розповідати людям про сучасне мистецтво», – розповідає організатор Денис Угорчук.
Розклад арт-потяга:
- ВІД’ЇЗД З КИЄВА: 26 квітня о 19:03
- ПРИБУТТЯ ДО МАРІУПОЛЯ: 27 квітня о 10:00
- ВІД’ЇЗД З МАРІУПОЛЯ: 30 квітня о 18:07
Суспільство
Мобільний аптечний пункт запрацював у Макарівській громаді. 10 січня послугами аптеки могли скористатися жителі селища Кодра та сіл Забуяння і Королівка.
Про це повідомив селищний голова Макарова Вадим Токар.
Особливості роботи аптечного пункту
Жителі громади зможуть купити в мобільній аптеці рецептурні та безрецептурні лікарські засоби. Також у пункті працює програма реімбурсації «Доступні ліки».
Ліки в машині зберігають та перевозять із дотриманням температурного режиму. Мобільна аптека працює з терміналом для безготівкового розрахунку.
Замовити препарати, уточнити вартість або дізнатися більше про роботу пункту можна за телефоном: +38 067 117 80 36.
Графік роботи мобільної аптеки можна переглянути за посиланням.
Нагадаємо, що в Україні запустили онлайн-платформу державної програми протезування.
Фото обкладинки: телеграм-канал Вадима Токара
Коментарі
Суспільство
Платформу розробило Міністерство соціальної політики разом із Фондом соціального захисту осіб з інвалідністю. На сайті зібрали всю актуальну інформацію про державну програму протезування.
Про це повідомили у Мінсоцполітики.
Що можна дізнатися на сайті
На платформі розкрили такі теми:
- види засобів реабілітації та як їх отримати;
- можливість отримати компенсацію за самостійно придбаний виріб;
- ремонт та обслуговування.
«Відтепер кожен, хто потребує цієї інформації, може знайти на нашому лендінгу покроковий алгоритм дій, аби скористатися державною програмою протезування. Сподіваємося, ця платформа стане корисним інструментом для усіх, хто потребує підтримки», — зазначила міністерка соціальної політики України Оксана Жолнович.
За даними міністерства, у 2024 році за державною програмою протези отримали 11,5 тисяч українців, а 4,5 тисячі громадян отримали компенсації за засоби реабілітації, які вони придбали самостійно.
Переглянути інформацію на платформі можна за посиланням. Як вказують у відомстві, платформу регулярно оновлюватимуть та доповнюватимуть відповідно до змін у державній програмі та запитів користувачів.
Раніше ми писали про те, як працює перша інклюзивна «Сенсотека» у Львові.
Фото обкладинки: Freepik
Коментарі
Суспільство
На поштовому випуску зобразили інсталяцію I`m Fine, яку вперше представили на фестивалі Burning Man у США влітку 2024 року.
Про це повідомили в «Укрпошті».
Медіапроєкт під назвою Ukrainian Witnes започаткував митець Олексій Сай за ініціативи та координації Віталія Дейнеги. Вони створили артоб’єкт із артефактів російсько-української війни, які зібрали на деокупованих територіях:
- прострілених вуличних знаків;
- сонячних панелей;
- супутникових антен;
- знищених знаків із назвами міст;
- розбитих парканів тощо.
Читайте також: Митники передали три старовинні книги львівській бібліотеці (ФОТО)
«Тепер наша болісна й водночас сильна відповідь світу зафіксується й на поштовій марці»‚ — написали в компанії. Загалом «Укрпошта» випустила 500 тисяч поштових наборів.
Нагадаємо, що у столиці виставляли інсталяцію I’m fine, яку створили з пошкодженого обладнання звʼязку (ФОТО).
Також ми писали, що «Укрпошта» оголосила найкращу марку та поштовий набір 2024 року.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Віталія Дейнеги
Коментарі