Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Кияни закликають відновити унікальну дачу-пам’ятку в Пущі-Водиці (ФОТО)

Опубліковано

Кияни закликають повернути у державну власність та відновити унікальну дачу-пам’ятку архітектора Брадтмана у Пущі-Водиці. Відповідну петицію зареєстрували на сайті міськради столиці.

Про це повідомляє ШоТам.

Автор петиції – активіст та аналітик ГО «Центр розвитку міст» Дмитро Перов. За його словами, дача архітектора Брадтмана є унікальним зразком дерев’яного архітектурного мережива.

Крім того, це одна з останніх Пущанських дач, яка зуміла пережити бої в передмістях Києва – у лютому-березні 2022 року. Однак, за словами Перова, будівля постраждала в березні 2023 року – від дій забудовника.

«Будівля має охоронний статус пам’ятки архітектури місцевого значення. Міський департамент культспадщини неодноразово звертався з вимогою привести будинок в належний стан. Однак попередження контролюючого органу було проігноровано. Тож, відповідно до ч. 2 ст. 19 Закону України «Про охорону культурної спадщини» цей орган має звернутися до суду з позовом щодо повернення пам’ятки в державну власність», – зазначає активіст.

Автор петиції закликає міську владу повернути дачу Брадтмана у державну власність та відновити унікальну будівлю.

Пітримати петицію та проголосувати за відновлення пам’ятки можна за цим посиланням.

Довідка

Садибу, яку намагаються зберегти активісти, збудували на початку XX сторіччя за проєктом столичного архітектора Едуарда-Фердинанда Брадтмана. Цей будинок – один зі зразків дерев’яної дачної забудови. Важливим засобом художньої виразності є дерев’яний різьблений декор, яким вкрито стіни будівлі.

Наказом Міністерства культури від 2014 року садибу було занесено до Державного реєстру нерухомих пам’яток України як пам’ятку архітектури місцевого значення. Дача пережила дві світові війни та ракетні обстріли окупантів минулої весни. 29 березня 2023 року стало відомо про пожежу – унікальна садиба горіла вже вдруге.

Фото: Павло Салига/Фейсбук.

Коментарі

Суспільство

В Ірпені розпочали капітальний ремонт зруйнованих будинків (ФОТО)

Опубліковано

В Ірпені стартували відновлювальні роботи на багатоповерхівках за адресами 105-Н та 105-О, які постраждали внаслідок обстрілів.

Про це повідомляє мер Ірпеня Олександр Маркушин.

На об’єкті вже працюють 25 фахівців. Вони займаються демонтажем згорілих конструкцій, вивозять сміття, замінюють стояки та проводять заміри для встановлення нових вікон.

Влада міста два з половиною роки шукала джерела фінансування, подаючи заявки на всі можливі державні програми. Зрештою об’єкт включили до програми Фонду ліквідації наслідків збройної агресії.

Читати також: У Бучі майже відновили пошкоджений обстрілами будинок (ФОТО)

Хто займається ремонтом

Капітальний ремонт виконують фахівці підрядної організації «Будівельна група “Ветерани України”». Контроль за робтами здійснює Київська обласна військова адміністрація (КОВА).

Нагадаємо, що унікальне панно «Пори року» відреставрують і передадуть до музею (ФОТО).

Фото: фейсбук Олександра Маркушина.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

В Україні запустили платформу для боротьби зі злочинами ненависті щодо ЛГБТКІ+

Опубліковано

Організація Gender Stream запустила новий проєкт «ВАРТОВІ», який допомагає боротися зі злочинами на ґрунті ненависті до ЛГБТКІ+ людей. Платформа надає юридичну та адвокатську підтримку постраждалим і документує правопорушення.

Про це повідовляють на сайті організації.

Юридична допомога

«ВАРТОВІ» працюють із випадками фізичного насильства, убивств, дискримінації, порушень прав і злочинів, пов’язаних із сексуальною орієнтацією чи гендерною ідентичністю. Серед напрямів — аналіз, моніторинг, освітня діяльність і адвокація.

«Ми прагнемо, щоб кожен і кожна, хто постраждав від злочинів ненависті, отримали підтримку, а винні відповідали за свої дії», — зазначила Ольга Полякова, очільниця Gender Stream.

Допомогу можуть отримати не лише представники та представниці ЛГБТКІ+ спільноти, а й їхні союзники та батьки.

Читати також: В Україні вийшов трейлер документального фільму про ЛГБТК+ спільноту під час війни

Співпраця з поліцією

Проєкт активно співпрацює з правоохоронцями, допомагаючи розпізнавати злочини ненависті. Для поліції організовують тренінги та надають супровід у роботі над такими випадками.

«Складність у фіксації подібних злочинів залишається проблемою через відсутність чітких механізмів реагування. «ВАРТОВІ» прагнуть змінити цю ситуацію, допоки не буде ухвалено законопроєкт 5488», — наголошують в організації.

Детальніше про ініціативу — за посиланням.

Нагадаємо, що в Україні знімають документальний фільм про жінок-військових.

Фото: Freepik.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

У Києві збудували унікальний параметричний міст із криволінійним дизайном (ФОТО)

Опубліковано

Архітектурне бюро Archimatika реалізувало інноваційний проєкт у житловому комплексі «Файна Таун». Параметричний міст став частиною пішохідної променади від будівлі KAN Development та прикладом сучасної архітектури з елементами біоніки.

Про це повідомляє агенство в соціальних мережах.

Міст має просторово викривлену поверхню, яка змінюється в трьох вимірах. Його виконали з монолітного залізобетону, створивши практично суцільну конструкцію. Кожна ділянка мосту унікальна за формою, положенням у просторі та габаритами.

Через складність дизайну команда розробила індивідуальну опалубку для будівництва.

«Кожна похибка, навіть мінімальна, могла стати критичною, тому проєкт умовно поділили на 200 сегментів і для кожного підготували додаткові креслення», — зазначають в Archimatika.

Читати також: У Києво-Печерській лаврі реставрують великий іконостас (ФОТО)

Біоніка в Україні

Подібні криволінійні форми вже давно популярні у світі, зокрема завдяки творчості архітекторки Захи Хадід. Проте для України це один із перших подібних досвідів. У бюро підкреслюють, що такі конструкції — це виклик, який потребує бездоганної координації між проєктувальниками та будівельниками.

Нагадаємо, що унікальне панно «Пори року» відреставрують і передадуть до музею (ФОТО).

Фото: інстаграм Archimatika.

Коментарі

Читати далі

Шопочитати

Суспільство5 днів тому

Вчать людей не опускати руки: як працює перша інклюзивна «Сенсотека» у Львові

Андрій Станько зі Львова втратив зір у дитинстві. Попри це, він самостійно освоїв озвучений телефон,...

Суспільство1 тиждень тому

Хащі в кожну хату: волонтерка зібрала 350 тисяч гривень для ЗСУ квітами

«Ледебурія та шлюмбергера за донат від 120 гривень» — схожими повідомленнями ця жінка починає ледь...

Суспільство2 тижні тому

«Після 24 лютого жодного разу не зустрічав Новий рік удома». Про що мріють військові у 2025 році

Для військових 31 грудня — це ще один день боротьби. Хтось зустрічає Новий рік в...

Економіка і бізнес3 тижні тому

«Летять» лише до добрих людей. Крафтярка на кріслі колісному виготовляє голубок, як у фільмі «Сам удома»

Марія сидить посеред кімнати на кріслі колісному та старанно фарбує в білий колір прикрасу у...