Суспільство
Киян запрошують на перше мультимедійне шоу «Примаченко. Рік дракона» під музику «Даха Браха»
У Києві в п’ятницю, 12 січня, в Національному музеї декоративного мистецтва презентують перше мультимедійне шоу «Примаченко. Рік дракона». Там покажуть понад 20 картин художниці, які «оживуть» під музику гурту «Даха Браха».
Про це повідомили представники музею у Facebook.
Шоу підготували до дня народження української мисткині. Зазначається, що персонажі фантастичного світу Марії Примаченко будуть рухливими й схожими на казкових героїв.
«Головна мета спільного проєкту – популяризувати творчий спадок всесвітньовідомої художниці Марії Примаченко, особливо серед дітей та молоді. Засобами новітніх технологій зробити його ще більш сучасним, привабливим, близьким та зрозумілим навіть для найменших українців», — йдеться у повідомленні.
Читайте також: Примаченко чи Приймаченко? А хто це взагалі? 12 фактів-запитань про українську генійку наївного мистецтва
Як потрапити на шоу
Анімаційна виставка розпочне роботу о 15:00 й працюватиме до 11 лютого. Вхід на презентацію — безкоштовний. В інші дні вартість квитка для дорослих – 100 грн, для дітей – 50 грн.
Ініціаторами проєкту стали фахівці творчої команди «ЄМУЗЕЙ Production», Національного музею декоративного мистецтва України та Фонду родини Примаченко.
Адреса: вулиця Лаврська, 9, корпус 2.
Нагадаємо, продану за рекордні $500 тис. картину Примаченко передали Національному худмузею.
Раніше ми повідомляли, що у Луцьку відкрили мурал за мотивами Марії Примаченко.
Фото: Національний музей декоративного мистецтва України/Facebook.
Суспільство
Коментарі
Суспільство
Коментарі
Суспільство
Документальний театр як інструмент роботи з історіями
«Мистецтво пропонує безліч форматів говоріння про складний досвід. Документальний театр — один з таких, що швидко реагує на зміни в суспільстві та здатен їх зафіксувати в моменті. До того ж, у театрі комунікація з глядачем відбувається напряму: ми бачимо на сцені людей, які самі про себе говорять, що створює для музею нові можливості репрезентації дитячого досвіду», — говорить куратор вистави Андрій Борутя.
Досліджувати пам’ять через мистецтво
«Для багатьох українців сьогодні важливо в той чи інший спосіб вшановувати загиблих, фіксувати події та свій досвід у публічному просторі. Ми переконані, що будувати національний меморіал можна лише після закінчення війни, але починати працювати з пам’яттю про трагічні події, особливо локальною, потрібно вже зараз», — пояснюють організатори проєкту.
Унікальний підхід громад до створення меморіалів
«Ця алея, яка в майбутньому розростеться, назавжди залишиться в пам’яті як символ подій у 2022 році. Особлива подяка тим, хто згодився записати свої спогади та зробити їх публічними. Це дуже важливо, бо невблаганний час стирає спогади, змінює їх», — поділилася асистентка керівниці проєкту в ГО «Асоціація демократичного розвитку» Наталія Апанасько.
Коментарі