Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
дитячі іграшки дитячі іграшки

Суспільство

Купуй українське: шість виробників дитячих іграшок

Опубліковано

Коли діти просять купити чергову іграшку, напевне, вони показують пальчиком на Лего, Монстр-Хай чи Ляльки Лол. А що ви чи ваша малеча знає про українські дитячі іграшки? Ні, вони зовсім не схожі на похмурі ляльки чи машинки, які знайомі кожному дорослому з дитинства. Щоб купити подарунок чи порадувати свою дитину, не потрібно обмежуватись іноземними виробниками. Українські бренди настільки розвиваються, що втруть носа будь-якому Лего. Тому порадуйте свого малюка made in Ukraine-іграшкою.

Гігантські розмальовки від OKroshka

Щоб вберегти шпалери та стіни від червоного фломастера – купуйте розмальовки OKroshka. Це український бренд незвичайних та корисних розмальовок, які відрізняються великим розміром, а також пізнавальним і оригінальним сюжетом, здатним зацікавити не тільки дітей, а й дорослих. Частина з них – це розмальовки для підростаючого покоління художників. Вони призначені для залучення малюків до творчості, для розвитку у них дрібної моторики, а також для проведення навчальних ігор (наприклад, розмальовки, які допомагають дитині вивчити алфавіт). Таке заняття здатне відволікти діток від електронних іграшок – приставок, смартфонів, планшетів, комп’ютерів. 

Читайте також: Топ топів: 37 неймовірних українських виробників, якими захоплюється Україна і світ

Ідею великих розмальовок засновник Володимир Бовсуновський підгледів за кордоном. Спочатку хотів продавати іноземні в Україні. Але на практиці виявилося, що дешевше намалювати та надрукувати свої розмальовки. Знайшов типографію, художника та запропонував співпрацю. І зараз OKroshka – відомий бренд, який популярний в усьому світі. Коштують розмальовки від 39 до 350 гривень.

Каляки-Маляки

Що зазвичай мами роблять з малюнками своїх чад? Ставлять на видне місце, або складають на полицю з такими ж 1000 витворами мистецтва. А в Україні є проєкт, який оживляє малюнки маленьких художників. Варто лише відправити фото шедевру і ваш малюк отримає максимально схожу іграшку за 7-10 днів. Нерівні лінії, несиметричні посмішки та нереальні персонажі – все це оживе з паперу у реальність.

Бренд “Каляки-Маляки” створили дві мами, які як ніхто знають, як для малюків важливі їх творіння. Тому захотіли втілити мрії в реальність. Ціна “живого малюнку”, в середньому, 899 гривень.

Конструктор-гігант від ChicBox

Це бренд українського Лего на максималках. ChicBox займається виробництвом дитячого конструктора з екокартону. З нього можна побудувати замок для принцеси, ігровий будиночок, лабіринт – все, що забажає душа малюка.

Це блоки, які кріпляться між собою як деталі великого конструктора. На думку виробника, такий конструктор дає дитині простір для прояву креативу, адже їх можна прикрашати малюнками та аплікаціями, а також будувати по-справжньому великі споруди. Всі ці дитячі іграшки можна розмалювати. Одна упаковка включає 80 кубиків подвійних і 20 кубиків одинарних у розібраному вигляді.

Читайте також: Топ-10 стильних українських еко-брендів

На сайті ChicBox ви можете переглянути відео-уроки про те, як побудувати лабіринт чи ігровий будиночок. Ціна такого величезного конструктора – 849 гривень.

Dimokl toys – екологічні іграшки

Це екологічний бренд українських дерев’яних іграшок від цілої майстерні. Дмитро Пелих разом з дружиною Галиною та двома доньками створюють не тільки цікаві, а й корисні іграшки для малюків. А дві доньки є справжніми експертами та поціновувачами батьківського бізнесу.

У Dimokl toys можна придбати дитячі іграшки, предмети інтер’єру та багато чого іншого. Всі забавки орієнтовані на багатосторонній розвиток дитини, виготовлені з деревини Карпатських лісів за німецькими технологіями. Якщо раптом ви не знайшли бажану річ, можете зробити індивідуальне замовлення. Ціни, в середньому, 300 гривень.

Фокуси разом з JakTak

“Як так?”, — спитаєте ви, коли візьмете в руки магічну головоломку від українського бренду “JakTak”. Ця іграшка стане чудовим подарунком для дитини, адже допомагає розвивати фантазію, спостережливість та посидючість. Але! Це крутий подарунок не лише для дітей, а й для дорослих. “JakTak” – це ще й антистрес, здатний зняти стрес після тяжких буднів, а також підняти настрій.

Завдяки такій забавці малюки зможуть здивувати сім’ю, вивчивши кілька цікавих трюків та придумавши власні фокуси. А на сторінці бренду можна підглянути різноманітні фокуси.

Читайте також: “Хотіли купити мою іграшку за 300$ замість 300 гривень”. Чому головоломка “ЯкТак” може стати новим символом Києва

“JakTak” — це виключно ручна робота з дерева, іграшка зроблена з екологічних матеріалів.  Її неможливо зламати, тому навіть не намагайтесь.  А коштує іграшка всього 350 гривень.

Sunny Bunny –  вігвами та іграшки

Всі діти люблять майструвати намети зі стільців, пледів чи подушок. Для них це місце, де можна заховатись, погратись чи почитати. Sunny Bunny модернізували дитячі намети і зробили вігвами. Їх виготовляють вручну, для пошиття використовують міцну щільну бавовну та якісні елементи декору. Вігвам легко транспортувати, і він не займає багато місця.

Крім цього, тут є різноманітні дитячі іграшки – овечки, котики, феї, слоники і зайчики. Наповнювачем для них служить гіпоалергенний синтепух, а всі ґудзики, намистинки та квіточки пришиваються дуже ретельно.

Цей бренд починався з невеличкого захоплення у декреті, а зараз Sunny Bunny підкорює міжнародний ринок своїми іграшками. Вігвами від бренду коштують 2000, а іграшки – 400 гривень.

Суспільство

Київ століття тому й зараз: вгадайте, що за місце на архівному фото (ТЕСТ) 

Опубліковано

Випробуйте себе в знанні історії Києва: на кожній сторінці — старовинна фотографія та факт про конкретне місце, а на звороті — його сучасний вигляд і відповідь.
Дізнайтеся разом з ШоТам, наскільки добре ви знаєте столицю та її еволюцію крізь час.​

Під час археологічних досліджень цієї вулиці виявили систему підземних тунелів і катакомб. Ці ходи використовували в різні періоди історії міста, наприклад, під час Другої світової війни.

Клацніть, щоб перевернути

Це місце розташоване між сімома вулицями, а влітку по вечорах тут відбувається шоу світломузичних фонтанів. ​

Клацніть, щоб перевернути

До 1500-річчя Києва цю памʼятку реконструювали, хоча точний вигляд оригінальної споруди залишався невідомим.

Клацніть, щоб перевернути

​​З кінця 18 століття на цій площі проводили відомі ярмарки, на яких збиралися купці з усієї Європи.

Клацніть, щоб перевернути

​​На початку 20 століття ця будівля слугувала місцем проведення балів, концертів і театральних вистав для київської еліти.

Клацніть, щоб перевернути

У 2015 році під час розкопок на цій площі археологи знайшли цілу вулицю часів Київської Русі та стародавні артефакти.

Клацніть, щоб перевернути

До 2001 року через цю площу, яка була важливим пересадковим пунктом у міській транспортній мережі, проходила трамвайна лінія. ​

Клацніть, щоб перевернути

Share:

Читати далі

Суспільство

79% жінок обрали залишатися в Україні під час війни: результати дослідження

Опубліковано

28 березня в Києві відбулася презентація дослідження «Жінки у війні: мотивації залишатися та причини виїжджати», під час якої експерти проаналізували, що спонукає українок залишатися в країні, попри війну, а що може змусити їх вирішити переїхати за кордон.

ШоТам відвідали презентацію та готові поділитися з вами результатами.

Про опитування

З 23 по 30 січня 2025 року Центр економічної стратегії спільно з American University Kyiv провів опитування серед жінок віком від 18 до 60 років, які живуть в Україні (за винятком тимчасово окупованих територій). Також експерти опитали українок, які після початку повномасштабної війни виїхали за кордон. У дослідженні взяли участь 2018 респонденток.

Як війна вплинула на переселення жінок 

  • 39% українок були змушені залишити свої домівки; з них 53% вже повернулися.
  • 69% переміщених жінок залишалися в межах України, 24% виїхали за кордон, а 7% поєднували обидва варіанти.
  • Більшість переміщень були тривалими: 39% опитуваних перебували поза домом понад рік.
Фото: Центр економічної стратегії

Мотивація залишатися в Україні

Згідно з дослідженням, для 79% опитаних є важливим залишатися в Україні, 15% не визначилися з відповіддю, а 6% не вважають це принциповим.

Що повпливало на таке рішення:

  • вік і соціальний статус: старші жінки частіше обирають залишатися;
  • фінансовий стан: люди з вищими доходами менш схильні до еміграції;
  • власність житла: наявність власного житла підвищує бажання залишитися;
  • мова спілкування: україномовні громадянки частіше обирали залишитися.
Фото: Центр економічної стратегії

На відміну від попередніх досліджень, нині жінки з вищими доходами менш схильні до виїзду. 

«Так само окремо в нас була категорія підприємиць, тобто власниць своєї справи. Вони, в принципі, не хочуть виїжджати з України, хочуть залишатися тут», — відзначила заступниця директора Інституту поведінкових досліджень Наталя Заїка.

Всупереч очікуванням і поширеним стереотипам:

  • жінки з дітьми мають таке ж бажання залишатися в Україні, як і ті, хто не має дітей;
  • відсоток жительок сіл і містянок, які хочуть жити в Україні, приблизно рівний;
  • для жінок, чиї населені пункти зараз розташовані в окупації або а зоні активних бойових дій, не менш важливо залишатися в Україні.

Читати також: Працювала в Лондоні, але повернулася в Україну: це управліниця, що цифровізує державу

Основні причини залишатися

Фото: Центр економічної стратегії

«У відкритих відповідях часто повторюються фрази: “Тому що тут моя сім’я”, “Тому що тут мої діти”. Це підкреслює глибоку прив’язаність до рідних і бажання підтримувати їх у складні часи», –– зауважила Наталя Заїка.

Які ризики бачать в Україні та за кордоном 

Фото: Центр економічної стратегії

Жінки за кордоном значно гостріше сприймають потенційні ризики повернення до України, оцінюючи їх у півтора-два рази вище, ніж ті, хто залишився в країні. Водночас другі бачать більше загроз у разі переїзду за кордон, пов’язаних із соціальною адаптацією, фінансовою стабільністю та медичним забезпеченням.

Перспективи життя за три роки

Жінки, які залишаються в Україні, загалом дивляться в майбутнє з більшою надією, ніж ті, що перебувають за кордоном. Більшість українок вважають, що за три роки вони зможуть повернутися до своєї довоєнної спеціальності — так думають 59% респонденток. Серед жінок за кордоном таких менше — лише 47%, хоча вони частіше розглядають варіант зміни професії або перекваліфікації. 

Щодо рівня життя, 46% опитуваних в Україні очікують на покращення своїх умов за три роки, тоді як серед людей за кордоном цей показник значно вищий — 80%. Проте ймовірність погіршення рівня життя бачать лише 7% жінок в Україні, а серед жінок за кордоном таких 20%. 

Перспективи завершення війни для них також виглядають по-різному. Майже третина опитуваних в Україні (29%) вірить, що за три роки війна повністю завершиться. Однак серед жінок за кордоном такий оптимізм мають лише 5%. Водночас майже половина останніх (45%) вважає, що війна залишиться в стані замороженого конфлікту, тоді як в Україні таку думку поділяють лише 12%.

Читати також: Обʼєднані Маріуполем: ці переселенці запустили чи релокувати свої бізнеси й ініціативи

Про дослідників

Центр економічної стратегії (ЦЕС) — незалежний аналітичний центр, заснований у травні 2015 року. Його мета — підтримка реформ в Україні для досягнення стійкого економічного зростання. Центр проводить незалежний аналіз державної політики та сприяє посиленню громадської підтримки реформ.

American University Kyiv (AUK) — це приватний університет, розташований у Києві. Заснований у партнерстві з Arizona State University (ASU) та Cintana Education, AUK надає інноваційну вищу освіту за американськими стандартами на рівнях бакалаврату, магістратури й докторантури.

Фото обкладинки: UAExperts.

Читати далі

Суспільство

У Києві запрацювала перша екомашина для збирання використаних батарейок (ФОТО)

Опубліковано

На правому березі Києва запустили першу екомашину, яка збиратиме використані батарейки на перероблення. Машина вивозитиме батарейки з усіх пунктів приймання руху «Батарейки, здавайтеся!».

Про це повідомили в русі «Батарейки, здавайтеся!».

Тест-драйв машини тривав упродовж місяця. Вона змогла перевезти понад п’ять тонн батарейок, які здавали кияни у магазинах-партнерах та будинках, що зареєстровані у програмі руху.

Читайте також: UAnimals оголосили лавреатів Всеукраїнської зоозахисної премії

Батарейки за принципом 100% перероблення залежно від типу передадуть таким заводам:

  • Eneris Recupyl в Польщі;
  • Accurec в Німеччині;
  • EraSteel у Франції тощо.

Перероблення матеріалу повністю фінансують партнери руху, а саме виробники й дистриб’ютори батарейок: Panasonic, VARTA, Duracell, GP Batteries та інші компанії.

Нагадаємо, що розробники з України запустили платформу для бронювання будинків на природі.

Фото: фейсбук-сторінка «Батарейки, здавайтеся!»

Читати далі