

Культура
Миколай Сєрга випустив пісню «Я буду кохати тебе». Кліп зняли в аеропорту «Бориспіль»(ВІДЕО)
До Дня закоханих очільник «Культурного десанту» Миколай Сєрга випустив кліп на нову пісню «Я буду кохати тебе». Твір присвятили мільйонам закоханих українців, які зустрічають це свято нарізно через війну.
Про це повідомили в пресслужбі творчого об’єднання.
Про пісню
Написав та заспівав пісню Миколай Сєрга, а музичну партію виконали бандурист Тарас Столяр та музиканти Ансамблю Збройних Сил України.
«Це пісня-послання героя до коханої людини. Він вірить, що їхнє кохання вистоїть перед усіма випробуваннями, вони неодмінно зустрінуться й разом переживуть усе, що їм судилося. Це про вірність, очікування й непохитну віру в силу любові», — зазначає Миколай Сєрга.
Читайте також: Їх познайомила війна: це історія подружжя з Інтернаціонального легіону
Зйомки кліпу
Кліп на пісню «Я буду кохати тебе» зняли в аеропорті «Бориспіль», який раніше був символом змін, довгоочікуваних зустрічей і радості. Через війну зараз тут немає пасажирів. За ідеєю творців, порожні зали і ряди стільців, вікна, з яких не видно злетів та посадок візуально підкреслили образи. Політ асоціювали з абсолютною свободою, неможливістю возз’єднатися тут і зараз, але водночас із вірою, що кохання перетриває все.
У описі до кліпу додали статистику Інституту демографії, за якою від 8 до 9 млн українців проживають за межами України, через що не можуть бути в цей день зі своїми коханими. «Ці відстані не подолати літаками, які припинили свої польоти з початку повномасштабного, залишивши аеропорти пустими на невизначений час. Та попри все, люди намагаються зберегти свої стосунки навіть у таких умовах», — пише «Культурний десант».
Про «Культурний десант»
«Культурний десант» — це військовослужбовці творчих та креативних професій, які займаються морально-психологічним забезпеченням бійців Сил оборони. Кожного місяця мобільні групи, до складу яких входять музиканти, поети, актори та інші артисти, дають до 200 виступів на різних ділянках фронту, а також у військових шпиталях, реабілітаційних центрах тощо.
Нагадуємо, що в Україну повернули тіла 757 полеглих захисників.
Також ми писали, що український репер Тур випустив пісню на вірш Дмитра Павличка.
Фото: скриншот з кліпу «Культурного десанту»
Культура

На платформі MEGOGO 13 квітня стартує цифрова премʼєра мелодрами «Кохання та полумʼя» про українських рятувальників. Це спільний проєкт телеканалу СТБ, ДСНС України, MEGOGO та Starlight Production, створений за підтримки Держкіно.
Про це повідомили в MEGOGO.
Про що серіал
Серіал розповідає про працівників Державної служби з надзвичайних ситуацій. У центрі сюжету — особисті історії рятувальників, їхні переживання та виклики, які вони долають під час масштабних операцій на тлі війни. Загалом серіал складається з 16 серій.
Над правдивістю зображення роботи рятувальників автори працювали разом із ДСНС. Частину сцен зняли у справжніх пожежно-рятувальних частинах, а в епізодах зʼявляються чинні співробітники служби.
Читайте також: Український урбаністичний трилер «Дім за склом» виклали на MEGOGO
У серіалі взяли участь такі актори: Тарас Цимбалюк, Катерина Кузнєцова, Роман Ясіновський, Ольга Атанасова, Марія Пашкурова-Петренко та інші.
Усі серії на MEGOGO будуть доступні з 13 по 23 квітня у вечірньому слоті для передплатників. Телевізійну премʼєру запланували на 14 квітня на телеканалі СТБ.
Нагадаємо, що DOROFEEVA, Соловій, OTOY та інші музиканти долучилися до проєкту MEGOGO: де подивитися.
Фото обкладинки: MEGOGO
Культура

Підставки, посуд
Tati Soltes ceramics
- Великі форми (27см) — 1800 гривень;
- середні (22 см) — 1500 гривень;
- порційні маленькі (13 см) — 750 гривень.
Зараз Tati Soltes ceramics збирають на дрони для 116 ОМБр.

Naturwood
Lebet
Декор для дому
The Dry Flo

Фото: інстаграм Lebet
«Щось цікаве»
Читайте також: Свічки на Великдень від українських брендів на будь-який бюджет
«Сніп соломи»

Культура

У Музеї історії Києва презентували виставку французької художниці Фанні Лешевальє «In memoriam. Реальність крізь мистецтво». У межах виставки збиратимуть кошти на створення освітнього хабу для військових і розширення реабілітаційного простору для поранених бійців.
Про це повідомили в КМДА.
Що відомо про виставку
Проєкт поєднує європейську культурну спадщину та сучасну історію України. Художниця накладає знімки, зроблені воєнними фотокореспондентами, на репродукції класичних європейських полотен.
«Для мене це шанс уперше відвідати Україну, прожити разом із вами ці моменти й поділитися власним поглядом на події. З початку 2022 року у Франції було багато фото з України. Ці світлини, зроблені з ризиком для життя, стали правдою, яку ми не можемо ігнорувати. Я захотіла поєднати ці зображення з європейським мистецтвом — зупинити час, створити міст між нашими країнами, між минулим і теперішнім. Це перш за всеп вшанування українського народу — його мужності і бажання захищати свободу. Це також крик про те, як я захоплююся стійкістю українського народу. Ви не здаєтеся. Ви створюєте нове. Ви надихаєте далеко за межами України», — зазначила під час відкриття виставки Фанні Лешевальє.

Читайте також: У Софії Київській відсвяткують Великдень: програма масштабного заходу
Усі кошти, отримані з продажу робіт художниці, передадуть на створення першого в Києві освітнього хабу для військових. У ньому бійці зможуть опанувати нові професійні навички та пройти психологічну реабілітацію. Частину зібраних коштів також спрямують на розширення вже діючого реабілітаційного хабу на базі Інституту травматології та ортопедії НАМН України.
Виставка триватиме до 20 квітня у мистецько-виставковому центрі Музею історії міста Києва (вулиця Богдана Хмельницького, 7, 1-й поверх). Відвідати її можна з середи по неділю з 12:00 до 19:00. Вхід вільний.





Нагадаємо, що фасад Музею історії Києва прикрасили інсталяцією з 5 тисяч орігамі-птахів (ФОТО).
Фото: сайт КМДА