Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Куди поїхати під час зимових свят? Дізнайся, яке місто України чекає на тебе в новому році (ТЕСТ)

Опубліковано

Вихідні під час новорічних та різдвяних свят – ідеальний час для подорожей та відпочинку в нових містах. Однак куди саме поїхати, аби не змарнувати кошти та отримати справді незабутні враження? Підготували новий тест, аби ви не гаяли час та якомога швидше обирали квитки.

0%

Почнемо із найважливішого: ви взагалі полюбляєте подорожувати?

Окей, а яким містам надаєте перевагу – великим чи малим?

Ідеальна подорож для вас – з ким?

Для вас головне у новому місті – це…

У новому місті ви, як правило, пересуваєтесь…

Скільки днів ви готові витратити на нове місто (без урахування часу на дорогу)?

Що може зіпсувати вашу подорож?

Під час подорожі ви намагаєтесь економити чи не відмовляєте своїм бажанням?

Що ви привезете додому після мандрівки?

Ви б ризикнули поїхати до міста, яке складно назвати туристичним?

У новому місті ви надасте перевагу гучному та людному бару чи затишній кав'ярні?

Окей, а для чого вам взагалі потрібні подорожі?

Яке місто України чекає на тебе в новому році
Кам’янець-Подільський або Луцьк

Здається, ви однаково комфортно почуваєтеся як у великих містах, так і в невеликих містечках. Відпочинок для вас – це спроба відновитися та отримати нові емоції, аби повернутися додому з новими силами. Спробуйте цієї зими відвідати Кам’янець-Подільський або Луцьк. Обидва міста точно вразять вас своєю історією, допоможуть абстрагуватися від гамірливого мегаполісу та відчути повільний, розмірений ритм життя. Крім того, це чудові варіанти для дводенного відпочинку. За цей час ви встигнете не поспішаючи відвідати ключові туристичні місця, головні місцеві заклади та просто погуляти містом. І Луцьк, і Кам’янець-Подільський – доволі бюджетні міста для подорожі, тож вам не доведеться довго відкладати на поїздку чи якось обмежувати себе.
Чернівці або Ужгород

Неквапливі, спокійні, затишні та комфортні міста. Ідеальний варіант для тих, хто прагне розміреного відпочинку без зайвого галасу. Водночас Чернівці та Ужгород – це неймовірна історія, привітні містяни та чудовий сервіс. Обидва міста підходять як для мандрівки з родиною, так і для подорожі з друзями, коханою людиною чи навіть наодинці. Ідеально провести в цих містах від 2 до 3 днів.
Яремче або Мукачево

Вражаюча українська природа, атмосфера різдвяних свят та спокій. Ці міста – ідеальний варіант для тих, хто прагне бодай на кілька днів відпочити від мегаполісу, постійного поспіху та буденних проблем. А ще це найбільш універсальний та гнучкий варіант для подорожі: обирайте будь-яку компанію, будь-яку тривалість та будь-який бюджет. Тут ви почуватиметесь комфортно, незалежно від програми на день.
Львів або Одеса

Хм, схоже, ви надаєте перевагу великим містам із купою закладів та чималим переліком туристичних маршрутів. Залишається обрати: різдвяний Львів чи бурхлива Одеса. Зважайте, що обидва міста можуть «здивувати» вас неочікуваною погодою. Так, наприклад, сніжний день в Одесі цілком може змінитися на дощ із «плюсовою» температурою. І так, навіть узимку. Та попри це у Львові та Одесі кожен знайде для себе щось особливе – десятки музеїв, архітектурних пам’яток та галерей. А ще ці міста – справжня знахідка для поціновувачів гастрономічного туризму. Сюди ідеально їхати бодай на 2-3 дні, адже встигнути подивитися на все за добу – просто нереально. Думаєте брати квитки на 4-5 днів? Жодних хвилювань, сумувати в Одесі та Львові точно не вийде.
Харків чи Полтава

У чомусь дуже схожі, але водночас різні й навіть контрастні міста. Ідеально підходять для маленької зимової подорожі, якщо ви втомилися щоразу їхати до Львова чи блукати вулицями Києва. І Харків, і Полтава – це міста з цікавезною історією та красивою архітектурою. Радимо залишитися тут хоча б на 2-3 дні. За цей час цілком реально пройтися головними туристичними маршрутами та просто відпочити від повсякденної метушні. Компанія – будь-яка, навіть наодинці ви знайдете, чим зайнятися та на що подивитися.
Дніпро чи Рівне

Ці міста несправедливо залишаються поза «туристичною» увагою під час зимових свят. І абсолютно даремно! Дніпро та Рівне стане чудовим варіантом для тих, хто не готовий до надмірного спокою маленьких містечок, але водночас прагне уникнути завеликої кількості туристів та багатолюдних натовпів. Саме «нетуристичність» міст дозволить вам якомога точніше відчути їхній вайб, дослідити місцеву історію та створити для себе дійсно затишний відпочинок.

Поділіться своїми результатами:

Суспільство

До Дня сміху коміки «Підпільного стендапу» зібрали 250 тисяч грн для військових

Опубліковано

Учасники «Підпільного стендапу» 1 квітня провели благодійний стрим, який тривав понад три з половиною години. Під час трансляції коміки збирали гроші на пікапи для спецпідрозділу НГУ «Атей».

Стрим відбувся на ютуб-каналі «Підпільного стендапу».

Як пройшов стрим

На трансляції виступили відомі українські коміки та знаменитості, зокрема Василь Байдак, Дядя Жора, Ницо Потворно, Саша Гонтар, Роман Міщеряков, Ганна Кочегура, Юрій Коломієць та інші. Під час стриму гості жартували, виконували завдання та розігрували мініатюри.

Мета благодійної трансляції

Під час благодійного стриму українці задонатили на пікапи для військових понад 250 тисяч гривень. Загальна мета збору — 500 тисяч гривень. Долучитися до нього можна за посиланням.

Підрозділ спеціального призначення «Атей» сформували два роки тому під командуванням Євгена Безсмертного. Бійці «Атей» брали участь у бойових діях на Донеччині, Харківщині, Запоріжжі та інших ділянках фронту. Наразі підрозділ проходить перепідготовку та комплектування задля розширення до роти спецпризначення.

Читайте також: Перо з фільмів Антоніо Лукіча продали за півмільйона гривень: кошти передали на ППО (ФОТО)

Про «Підпільний Стендап»

«Підпільний Стендап» — одне з найбільших об’єднань стендап-коміків в Україні, яке почали формувати у 2015 році. Щомісяця стендапери проводять близько ста концертів. Обʼєднання створює такі проєкти:

  • «Майже Інтелектуальне Шоу»;
  • «Підпільні Розгони»;
  • «Підпільний Кіноклуб»;
  • «Підпільний подскаст» та інші.

Нагадаємо, що «Підпільний Стендап» запустив нове шоу про книжки: першим гостем став Макс Кідрук.

Фото обкладинки: ютуб-канал «Підпільного стендапу»

Читати далі

Суспільство

У Чорнобильській зоні відчуження розквітнув червонокнижний білоцвіт (ФОТО)

Опубліковано

На території Чорнобильського заповідника розквітнув рідкісний білоцвіт весняний. Через знищення природних середовищ квітку внесли до Червоної книги.

Про це повідомили в Чорнобильському радіаційно-екологічному біосферному заповіднику.

На Київщині цю квітку можна зустрітися хіба що в присадибних ділянках як декоративну рослину. Білоцвіт весняний росте переважно у Карпатах та на Поліссі.

У заповіднику вказали, що в Чорнобилі ці квітки колись висадили господарі однієї з осель міста. Рослина має потужну кореневу систему, а тому вона швидко розростається та розквітає білими дзвіночками із фіалковим ароматом.

Читайте також: Майстриня з Харкова допомогла покинутим котам на понад 250 тисяч гривень

«У народі вважається, що білоцвіт приносить удачу та є символом оновлення, а той факт, що він зберігся в зоні відчуження, надає йому ще більшої значущості: немов природа повертає собі життя у місцях, колись залишених людьми»‚ — написали у заповіднику.

Фото: Віктор Кучинський, фейсбук-сторінка Чорнобильского заповідника

Нагадаємо, що на місці лісової пожежі на Київщині висадили шість тисяч нових дерев.

Фото обкладинки ілюстративне: «Вікімедіа»

Читати далі

Суспільство

Не дає зануритися в темряву: це енергетик з Донеччини, що працює попри обстріли

Опубліковано

Валентин з містечка Курахове працює енергетиком уже понад 20 років. Курахівська ТЕС була у місті центральним підприємством, тому він навіть не вагався, який фах обере для себе:

«Я інженер-механік, завжди жартую, що руки ростуть з правильного місця, тому вдома ремонтував велосипеди чи машини. А згодом на роботі — обертові механізми. Та найважливіше — ми знали, що наша робота є критично важливою, бо ми давали людям світло і тепло».

Улюблену роботу довелось покинути, коли росіяни наблизилися до міста та почали кілька разів на день обстрілювати станцію.

Росіяни обстрілювали ТЕС щодня

У рідному місті Курахове я збудував свій будинок, зробив парник, де вирощував лимони, ходив на риболовлю. Згодом почав будівництво — змайстрував лазню та літню кухню біля будинку. Проте все змінилося у 2022 році. 

Моя сім’я виїхала на Закарпаття уже 8 березня, а я ж залишився на роботі. Ми з колегами працювали щодня і часто відновлювали техніку на станції після російських обстрілів. 

Перші пів року нас атакували переважно вночі, а коли росіяни підійшли ближче, то обстрілювали ТЕС з артилерії майже щодня. Часто стріляли на світанку — перед тим, як люди мали вийти на роботу. Потім як за розкладом наступна атака була в обід, а далі — ввечері. І це ще не враховуючи ракет, які також часто прилітали і по місту, і по станції.

Курахівська ТЕС до повномасштабного вторгнення. Фото: ДТЕК Курахівська ТЕС у фейсбуці

Я залишився жити у власному будинку, де ще у 2014 році облаштував гарний просторий підвал. Після початку повномасштабного вторгнення туди до мене переїхав брат і так ми разом жили понад два роки. Принесли туди деякі меблі, поставили буржуйку, провели електрику. А ще я зробив удома свердловину, тому ми постійно мали свіжу воду. 

Останні дні на станції не працювали, а просто виживали

Переважно по Курахівській ТЕС прилітало ще до оголошення тривоги. Тому ми постійно прислухалися і коли вже чули гучні вибухи неподалік, то ховалися. Росіяни з артилерії влучали і в паркувальні майданчики, тому наші авто були побиті. А коли обстрілювали ракетами, то навіть бомбосховище здригалося. 

Під час одного з обстрілів постраждала автівка Валентина. Фото надав Валентин

Тому останні місяці на роботі ми вже не працювали, а просто сподівалися вижити. У касках та бронежилетах переміщувалися різними коридорами та старались менше виходити на вулицю.

Проте влітку минулого року після чергового обстрілу керівники отримали наказ, що запуску блоку не буде і потрібно розбирати наше обладнання.

Ми так довго ремонтували станцію, а тепер мусили її залишити. З рідної станції я забрав з собою лише системний блок власного комп’ютера.

На новій роботі ділюся досвідом з колегами

Я дуже просився на роботу саме на Бурштинську ТЕС, адже хотів бути ближче до сім’ї, яка жила на Закарпатті. І зараз живу у невеличкому селі біля Бурштина. Ми часто зідзвонюємося з курахівськими колегами, адже багатьом з них компанія запропонувала роботу на інших своїх ТЕС. Декілька з них навіть жили у мене деякий час, поки не знайшли власне житло. А ще ми хочемо зустрітися всі разом під час відпустки десь в Карпатах. 

Часом колеги з Бурштинської ТЕС запитують мене про обладнання, з яким я працював удома. Я показую свої фото, схеми та креслення, ми часто порівнюємо механізми, хоча тут станція більш сучасна за нашу.

Валентин перевіряє техніку на новій роботі. Фото надав Валентин

Єдине, що для мене не змінилося, то це кількість роботи — її було багато вдома, а тепер і тут, проте я швидко до всього звикаю. Тут я також працюю зі схожими обертовими механізмами.

І знову ремонти через ворожі обстріли

Кожен мій день починається з наради та ранкового обходу. Протягом дня я відповідаю на листи від підрядників, перевіряю техніку та планую ремонти. Коли починається повітряна тривога, то ми спускаємося в укриття або ж покидаємо територію. Деякі колеги мусять залишатися на своєму робочому місці та рятувати обладнання після прильотів, якщо це необхідно.

Курахівська ТЕС після чергового російського обстрілу. Фото надав Валентин

Ця проблема скрізь мене переслідує. В Кураховому ми з колегами лише змогли відремонтувати обладнання, тільки запустили димарі, все почало диміти як знову новий обстріл. 

Так само і тут — дуже багато пошкоджень, деяке обладнання вже не підлягає ремонту, а щось потребує багато коштів і часу. Ми не маємо таких можливостей та й бракує енергетиків, які б могли цим займатися, бо молодь не поспішає йти в цю сферу. Тому працюємо ми. 

Все одно люблю свою роботу

Я сумую за домом та рідною ТЕС, але вже й не знаю, чи буде до чого повертатися, адже минулоріч росіяни окупували Курахове.

Я бачив фото, як зараз виглядає станція. Там зруйнували майже всі труби, пошкодили багато приміщень, цехів, немає вікон та даху. Зараз це місце зовсім не впізнати.

Професія енергетика досить складна, та навіть якби я знав, що нас чекає в майбутньому, то все одно б пішов працювати в цю сферу. 

Валентин під час роботи. Фото надав Валентин

Зараз кожен має допомагати країні на своєму місці. Я не можу долучитися до війська через проблеми з хребтом. Тому продовжую працювати та станції та робити те, що вмію найкраще — давати людям світло. Бо якщо тут нікого не буде, то що ж тоді — все зануриться в темряву?

Читати далі