Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Криворіжці отримали першу воду із нового магістрального водогону

Опубліковано

Запрацювала перша ланка магістрального водогону в Дніпропетровській області, яка подає якісну питну воду в Кривий Ріг. Уночі напередодні вода почала наповнювати Південне водосховище і її вже отримали споживачі.

Про це повідомило Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури України.

Зазначається, що першу нитку водогону Агентство відновлення запустило в роботу 21 серпня. Вода заповнила 16-кілометрову трубу, а з неї – відкритий канал довжиною понад 10 км і потрапила у Південне водосховище.

Запуск першої нитки дасть змогу на чверть закрити потребу в якісній питній воді для Кривого Рогу.

Інші три нитки на ділянці «Інгулець – Південне водосховище» планують запустити до кінця вересня – початку жовтня 2023 року. Це дозволить повністю забезпечити Кривий Ріг водою.

Про запуск водогону

Відзначимо, що через підрив росіянами Каховської ГЕС близько мільйона людей з Кривого Рогу, Марганця, Нікополя, Томаківки, Покрову, Марʼянського та низки прилеглих населених пунктів залишилися без води.

Уже на другий день після катастрофи Агентство відновлення було залучено до проєкту з будівництва нового водогону, та почало працювати над забезпеченням подачі води з Карачинівського водосховища.

Перша нитка водогону запрацювала через 76 днів з дня підриву Каховської ГЕС.

Читайте такожЗахисники носять іграшку з собою, бо вона їх береже. Історія ветеранки, яка стала майстринею

Це найбільш масштабний проєкт Агентства відновлення. Загальна протяжність магістрального водогону – 145 кілометрів. Він складається з трьох ланок:

  • Інгулець – Південне водосховище (Кривий Ріг). Влаштовано 34,7 км трубопроводу (53%). Триває будівництво підстанцій і помпових станцій.
  • Хортиця – Томаківка – Марганець. Влаштовано трубопровід – 35,4 км (44%)
  • Марганець – Нікополь – Покров. Проводять земляні роботи, монтаж труб. Влаштовано 70,3 км траншеї та 27,2% км трубопроводу (18%).

Що важливо – на кожній ділянці будівництва працюють інженери-консультанти та представники незалежного технагляду. Окремо за підтримки USAID_ВзаємоДія буде проведено комплексний технічний аудит проєктної документації на будівництво усіх трьох ділянок магістральних водогонів.

Агентство оприлюднить усі звіти разом із результатами аудиту та експертизи, а також кошторисами для кожного виду матеріалів. Це гарантія того, що проєкт буде виконаний якісно і максимально прозоро.

Нагадаємо, у липні 2023 року у Кривому Розі реалізували другий проєкт із відновлення водопостачання, який забезпечуватиме водою близько 500 тис. місцевих мешканців.

Також ми повідомляли, що на Черкащині відремонтували пошкоджений ворожою ракетою водогін.

Фото: facebook.com/agency.for.restoration.

Суспільство

«Укрпошта» продовжує серію марок, започатковану у 2009 році (ФОТО)

Опубліковано

«Укрпошта» випускає новий набір марок із зображеннями шести українських маяків. Серію «Маяки України» започаткували у 2009 році та продовжували у 2010 та 2020 роках.

Про це повідомили в компанії.

На марках зобразили маяки Чорного та Азовського морів:

  • Ай-Тодорський та Чаудинський у Криму;
  • Шаганський маяк, що на Одещині;
  • Білосарайський та Бердянський Верхній маяки;
  • Руський Задній — маяк Бузько-Дніпровсько-лиманського каналу в Миколаївській області.

Читайте також: Латвійський альпініст дістався до Південного полюса на підтримку України (ФОТО)

«Українські дороговкази — це більше, ніж просто проблиск світла. Вони символізують прибуття з далеких країв додому. Вони втілюють у собі силу, що допомагає не піддатися стихії та не заблукати в бурхливих хвилях, а повернутися в рідну спокійну гавань»‚ — написали в «Укрпошті».

Автором фото на марках став Олександр Заклецький, дизайн блока, листівок та конверта розробила Оксана Шуклінова. Тираж поштового набору — 50 тисяч примірників.

Нагадаємо, що «Укрпошта» випустить пам’ятні марки про Маріуполь із напиленням з «Азовсталі» (ФОТО).

Фото: фейсбук-сторінка «Укрпошти»

Читати далі

Суспільство

Що робити, якщо з додатку «Укрзалізниці» після кібератаки зникли квитки

Опубліковано

Нещодавно на «Укрзалізницю» здійснили масштабну кібератаку, внаслідок якої упродовж кількох днів не можна було купити квитки онлайн. Більше того — в частини пасажирів, які вже мали електронні проїзні документи, вони зникли.

Якщо ви зайшли в застосунок, а там немає ваших квитків, не панікуйте — ШоТам розповідає, що робити в цій ситуації.

Що сталося

23 березня 2025 року на офіційних сторінках «Укрзалізниці» почали зʼявлятися перші новини про збій в IT-системі. Вже невдовзі компанія повідомила, що стала жертвою наймасштабнішої за весь час кібератаки ворога, через що постраждали онлайн-сервіси купівлі квитків, та залізничникам вдалося відновити їхню роботу протягом 24-26 березня. 

Проїзні документи в цей період можна було придбати в касах вокзалів і в поїзних бригад перед відправленням поїзда. Окрім цього, в «Укрзалізниці» запровадили спеціальні пропозиції для власників паперових квитків, як-от безкоштовне відвідування залу очікування та чай у потягах.

Джерело: «Укрзалізниця»

Та постраждала не тільки купівля — також у багатьох користувачів у додатку зникли квитки, придбані до 22 березня. Щоб впоратися з цією проблемою, «Укрзалізниця» склала алгоритм дій.

Читайте також: У шпиталі в Харкові, що постраждав від «Шахеда», поновили операції

Де шукати квитки: поради «Укрзалізниці»

Якщо ви не знайшли свого електронного квитка, насамперед перевірте, чи до вашого акаунту в застосунку привʼязана email-адреса. Якщо так — найімовірніше, документ у PDF-форматі прийшов на цю пошту. Та може виявитися, що там його немає, — у такому випадку не забудьте переглянути папку «Спам».

Джерело: «Укрзалізниця»

Якщо цей варіант вам не доступний, «Укрзалізниця» пропонує приїхати на вокзал без квитка принаймні за 20 хвилин до відправлення потяга. Таким чином провідник зможе підтвердити оплату проїзного документа у вашому банківському застосунку або за квитанцією.

Окремий алгоритм дій стосується військових, які купували свій квиток через застосунок «Армія+». Таким пасажирам радять написати коментар на фейсбук-сторінці компанії, щоб спеціалісти допомогли якомога швидше підібрати місце.

Як повернути гроші

Якщо у вас змінилися плани щодо поїздки, отримати назад кошти за вже придбаний квиток можна, заповнивши заявку на повернення за посиланням. В «Укрзалізниці» попереджають, що зробити це можна не пізніше, ніж за годину до відправлення потяга.

Та раптом ви скористалися функцією автоматичної купівлі квитка, повернути зарезервовані гроші також можливо. Для цього потрібно заповнити й надіслати ось цю форму.

В обох випадках після підтвердження даних ваші кошти повернуться на картку протягом наступних 30 банківських (робочих) днів.

Фото: Укрзалізниця

Читати далі

Суспільство

У Києві на Майдані Незалежності демонтують рекламні конструкції

Опубліковано

З 31 березня по 4 квітня працівники КП «Київреклама» у двох районах столиці приберуть рекламні конструкції, встановлені з порушеннями правил. Демонтуватимуть рекламу і на Майдані Незалежності.

Про це повідомили в КП «Київреклама».

Що демонтуватимуть

Бригада комунального підприємства прибере 178 об’єкт у Голосіївському та Шевченківському районах, серед них:

  • спеціальні рекламні конструкції на фасадах будинків;
  • вивіски;
  • банери, панно на фасаді будинку;
  • відеоекрани на фасадах будинків;
  • електронні табло з «рядком, що біжить»;
  • конструкції на елементах огородження (банери, панно тощо);
  • конструкції у підземних переходах та тунелях.

Нагадаємо, що у Києві запрацювала перша екомашина для збирання використаних батарейок (ФОТО).

Також ми писали, що на Подолі в Києві відкривають креативний простір MLYN design hub (ФОТО).

Фото обкладинки: сайт Kyiv Guide

Читати далі