Суспільство
Криворіжці отримали першу воду із нового магістрального водогону
Запрацювала перша ланка магістрального водогону в Дніпропетровській області, яка подає якісну питну воду в Кривий Ріг. Уночі напередодні вода почала наповнювати Південне водосховище і її вже отримали споживачі.
Про це повідомило Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури України.
Зазначається, що першу нитку водогону Агентство відновлення запустило в роботу 21 серпня. Вода заповнила 16-кілометрову трубу, а з неї – відкритий канал довжиною понад 10 км і потрапила у Південне водосховище.
Запуск першої нитки дасть змогу на чверть закрити потребу в якісній питній воді для Кривого Рогу.
Інші три нитки на ділянці «Інгулець – Південне водосховище» планують запустити до кінця вересня – початку жовтня 2023 року. Це дозволить повністю забезпечити Кривий Ріг водою.
Про запуск водогону
Відзначимо, що через підрив росіянами Каховської ГЕС близько мільйона людей з Кривого Рогу, Марганця, Нікополя, Томаківки, Покрову, Марʼянського та низки прилеглих населених пунктів залишилися без води.
Уже на другий день після катастрофи Агентство відновлення було залучено до проєкту з будівництва нового водогону, та почало працювати над забезпеченням подачі води з Карачинівського водосховища.
Перша нитка водогону запрацювала через 76 днів з дня підриву Каховської ГЕС.
Читайте також: Захисники носять іграшку з собою, бо вона їх береже. Історія ветеранки, яка стала майстринею
Це найбільш масштабний проєкт Агентства відновлення. Загальна протяжність магістрального водогону – 145 кілометрів. Він складається з трьох ланок:
- Інгулець – Південне водосховище (Кривий Ріг). Влаштовано 34,7 км трубопроводу (53%). Триває будівництво підстанцій і помпових станцій.
- Хортиця – Томаківка – Марганець. Влаштовано трубопровід – 35,4 км (44%)
- Марганець – Нікополь – Покров. Проводять земляні роботи, монтаж труб. Влаштовано 70,3 км траншеї та 27,2% км трубопроводу (18%).
Що важливо – на кожній ділянці будівництва працюють інженери-консультанти та представники незалежного технагляду. Окремо за підтримки USAID_ВзаємоДія буде проведено комплексний технічний аудит проєктної документації на будівництво усіх трьох ділянок магістральних водогонів.
Агентство оприлюднить усі звіти разом із результатами аудиту та експертизи, а також кошторисами для кожного виду матеріалів. Це гарантія того, що проєкт буде виконаний якісно і максимально прозоро.
Нагадаємо, у липні 2023 року у Кривому Розі реалізували другий проєкт із відновлення водопостачання, який забезпечуватиме водою близько 500 тис. місцевих мешканців.
Також ми повідомляли, що на Черкащині відремонтували пошкоджений ворожою ракетою водогін.
Фото: facebook.com/agency.for.restoration.
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі