Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
звільнення у кризу звільнення у кризу

Економіка

Креативний бізнес першим піде під ніж? Комунікаційна агенція про те, як пережити кризу креативникам

Опубліковано

 

Звільнення у кризу завжди найперше зачіпають сферу креативних бізнесів.

У карантин перша хвиля скорочень вже накрила креативні компанії, просто не всі про це говорять, каже експерт з комунікацій Максим Саваневський. 

А от його агенцію цифрових комунікацій PlusOne криза поки що не надто зачепила. Перевірте список працівників в зоні ризику та дізнайтесь, які проєкти точно будуть потрібними навіть в часи кризи – в конспекті стріму від платформи Lobby X.

 

Довідка. Стрім Ринок праці після локдауну від Владислава Грєзєва, керівника платформи з працевлаштування Lobby X – про виклики, що постали перед українським ринком праці в умовах карантину. Зокрема, як буде відбуватись працевлаштування  в ту чи іншу бізнес-сферу, чого очікувати роботодавцям і до чого готуватись шукачам роботи. 

Максим Саваневський

Максим Саваневський

керівник агенції цифрових комунікацій PlusOne

Експерт з онлайн-комунікацій та один зі співзасновників Українського кризового медіацентру. Його агенція PlusOne спеціалізується на розробці та реалізації стратегічних комунікацій для бізнесу, політики й неурядового сектору. 

Роботи поки не поменшало, але впевненості в майбутньому нема

Основний прибуток нашої креативної агенції – сфера social impact комунікацій. Початок карантину переживаємо спокійно – є низка довготривалих контрактів. Специфіка нашої роботи полягає в тому, що ми працюємо з проєктами про зміни в суспільстві. І тому наші послуги є потрібними навіть зараз, у нелегкі часи для решти бізнесів.

Тож роботи в агенції поки не поменшало, але на довгострокову перспективу поки ні в кого з нас впевненості немає.

Треба приймати жорсткі рішення, мова вже про виживання

Зараз відбуваються грандіозні трансформаційні процеси, і ми навіть не знаємо, у якій Україні будемо жити через кілька місяців. Якщо казати про креативний ринок в цілому, зараз бачу тут два найбільших виклики. 

Перший обсяги коштів в населення суттєво зменшуватимуться. Люди зараз будуть зменшувати витрати та чим далі, тим більше економити. Зараз ми спостерігаємо лише перші наслідки того, що частина людей не отримала повну зарплату за березень. Думаю, на початку травня ситуація кардинально зміниться і буде дуже великий обвал ринків. 

І другий, найбільший, виклик зараз в тому, що ситуація в економіці загалом погіршується. І не всі бізнеси все ще усвідомлюють це погіршення. 

Є багато молодих компаній, які, так склалось, не переживали попередніх криз і тому до останнього відтягують жорсткі рішення. Цим самим, замість порятунку бізнесу, вони створюють для себе додаткові перешкоди. 

Для того, аби як слід підготуватись, компанія зараз повинна мислити не категоріями того, як зберегти перспективи розвитку. Тут мова йтиме вже про виживання бізнесу і збереження цінних команд.

Читайте також: Першими в IT скоротять початківців. Aoza Technologies про вплив карантину на індустрію

Як креативній агенції втриматись на плаву?

  1. Не розраховуйте особливо на слова клієнтів “давайте почекаємо, не будемо розривати контракти”. Це “почекаймо” може тривати місяцями. 
  2. Добре, якщо є фінансова подушка. Ті компанії, які думають про свою стратегію і переживали попередні кризи, мають певну фінансову подушку, хоча все одно її вистачить на 2-5 місяців. 
  3. Звільнення у кризу неминучі. Щоб вижити, компанії, імовірно, треба буде скорочувати персонал. Але, звісно, випадок, коли в агентстві працювало 15 людей, з них звільнили 12, а залишилось троє – не викличе довіри в замовника. Навіть попри ім’я та попередні заслуги.
  4. Робіть ставку на те, в чому розбираєтесь найкраще. Інколи агентства розростаються і займаються широким набором послуг: і відео, і кризовими комунікаціями, і брендінгом. Але в будь-якій компанії є початкові ключові експертизи, пов’язані скоріш за все із засновниками бізнесу. Саме з допомогою цих експертиз агентство пройде часи кризи. Наприклад, ми більш як 15 років працюємо у  сфері урядових антикризових комунікацій. І комунікації соціального впливу  – це наша ключова експертиза. 

Звільнення у кризу. Кого скоротять першими?

Під час кожної кризи страждає, в першу чергу, креативний бізнес-сегмент. Очевидно, що в цій бізнес-сфері будуть масштабні скорочення. Вони тільки почались. Думаю, на початку травня ситуація ще погіршиться.

Для будь-якої компанії, якщо мова про збереження працівників, ключовими є ті люди, завдяки яким можна буде якісно реалізовувати складні проєкти, або люди, які довго працюють в компанії та є носіями її культури.

Тобто, зараз, під час карантину найкраще бути універсальним бійцем, який пройшов школу комунікацій у різних напрямках, саме такі люди будуть в першу чергу потрібні. 

Звільнення у кризу зачеплять, в першу чергу, неключових для компанії працівників. Наприклад, джуніор-дизайнерів, та й взагалі джунів з будь-якої сфери. В другу чергу скоротять людей, які не можуть бути мультизадачними.

Так, на артдиректора чекатиме, як мінімум скорочення зарплати, якщо він не матиме додаткової спеціалізації, корисної для команди в часи кризи.  

Деякі компанії можуть розповідати: от в них-то все буде класно 

Об’єктивно? Скоріш за все не буде. Особливо, якщо це велика компанія з дуже диверсифікованим пакетом послуг. 

Якщо ж це компанія з кількома клієнтами з сегмента ринку, що динамічно розвивається – певно, якийсь період спокійного життя їм забезпечений. Але знову ж таки  – тут ми говоримо про одиниці таких бізнесів. 

Стати більше ніж агенцією

Наша основна ідея зараз – стати хабом, де зможуть об’єднуватись між собою різні громадські ініціативи. 

В багатьох регіонах вже діють потужні осередки підтримки громадянського суспільства, які вдалось створити завдяки бізнесу. Один з найсильніших – це, напевно, Одеса та Івано-Франківськ, де навколо організації “Тепле місто” зараз відбувається кластеризація таких ініціатив. 

14 березня ми в PlusOne запустили ініціативу “Ти можеш врятувати“, до якої долучилась низка організації та медіа бізнесів. Її суть в тому, щоб знизити рівень панічних настроїв населення, показавши: замість паніки можна одне одному допомагати. Ми повинні ділитися досвідом один з одним, пояснювати, як можна допомогти в цій ситуації.

На сьогодні це, певно, найбільша база різноманітних волонтерських ініціатив.

Читайте також: Кур’єри в ТОПі, перукарі й фінансисти — будуть. Як пандемія вже змінила ринок праці та чого чекати далі

Також є ще кілька проєктів, над якими ми ще працюємо. Один з них – допомога школам і університетам, щоб вони налагодили систему адекватної онлайн-освіти, Адже, як виявилось з переходом на віддалене навчання, в більшості шкіл та університетів ні викладачі, ні студенти не готові були до переходу в онлайн.   

Викладачам теж складно, і ми зараз комунікуємо з деякими IT-компаніями, які готові допомагати викладачам з тим, щоб налагоджувати систему комунікації. Братимемо окремі школи та виводитимемо ситуацію з крутого піке. 

Головна експертиза в кризу – показати клієнту, що вижив

Навіть якщо карантин буде тривати лише 3-4 місяці, все одно ринок вийде з нього з дуже великими втратами. 

З наслідками доведеться розбиратись  можливо рік, можливо півтора. І тут найбільшим викликом стане довіра клієнта до агентства. 

Думаю, найбільша експертиза, яка зараз буде потрібна від креативного бізнесу – довести клієнтам та ринку, що ти залишився “живим”, що в тебе залишились необхідні експертизи, щоб якісно працювати з задачами клієнтів. 

Економіка

Укрпошта встановила перші пілотні поштомати у Києві (ВІДЕО)

Опубліковано

 

«Укрпошта» почала встановлювати поштомати у київських відділеннх у межах пілотного проекту.

Як користуватися поштоматами розповів у фейсбуці гендиректор компанії Ігор Смілянський.

За його словами, з 2022 року «Укрпошта» планує масштабування поштоматів різних форматів по всій країні з інтеграцією з мобільним додатком, особистим кабінетом.

 

Під час пілотного проекту «Укрпошта» перевірить, чи сподобається такий формат клієнтам.

Читайте також5 найдавніших козацьких храмів України, де й досі зберігся дух Запорізької Січі

Отримання посилки займе всього 10-11 секунд: потрібно отримати смс, набрати код і отримати посилку.

Якщо проєкт буде успіншний планують встановлювати поштомати з міст із населенням понад 100 тисяч.

Поштомати працюватимуть 24/7

Керівник компанії запевнив, що цінова політика залишиться найдемократичнішою і доступною для всіх.

Довідка

Поштомат або автоматизована поштова станція – електронний програмно-технічний комплекс із великою кількістю комірок, термінал самообслуговування, що призначений для автоматичних операцій прийому і видачі посилок: кур’єр доставляє посилку до поштомату, а отримувач її забирає у зручний для себе час.

Читайте також«Продовжуємо справу наших предків». Як на Закарпатті роми дають людям роботу та руйнують стереотипи

Поштомат виконує три основні функції: приймає посилку, короткостроково зберігає посилку, видає посилку. Також поштомат приймає гроші за посилку. Поштомати вперше з’явилися у Німеччині у 2001 році. В Україні поштомати з’явились у 2014 році.

Нагадаємо, Укрпошта починає будівництво першого автоматизованого логістично-сортувального центру.

Як ми повідомляли раніше, Укрпошта повністю переходить на прийом електронних паспортів.

Головне фото: facebook.com/ukrposhtaceo.

Читати далі

Економіка

У Дніпрі з’явилася перша в Україні вертикальна зелена ферма

Опубліковано

 

У Дніпрі в супермаркеті мережі Varus встановили першу в Україні вертикальну зелену ферму компанії Vertical Field Ukraine.

Про це пише RAU.

Зазначається, що вирощують зелень у контейнері з особливим мікрокліматом, спеціальним освітленням і економною системою поливу.

 

Контейнер розміщений в безпосередній близькості до супермаркету Varus.

Про ферми

Наголошується, що у США, Євросоюзі, Ізраїлі досить давно використовують вертикальні зелені ферми для стабільного забезпечення жителів міст свіжою зеленню високої якості.

@alexpitel www.dneprfilm.com

За інформцією, Vertical Field Ukraine створює «зелені стіни» для вирощування рослин в будь-якому місці.

Обробка врожаю відбувається за допомогою інноваційної автоматизованої системи, в стерильному середовищі – люди з ним практично не контактують.

Особливості вертикального вирощування

При цьому система весь процес контролює на 100%. Урожаю не завадять погодні умови або забрудненість повітря – рослини знаходяться в закритому приміщенні з чистим повітрям і врожайність не залежить від зовнішніх погодних умов.

Читайте також«Я піду в далекі гори». П’ять українських фільмів про Карпати

Подібні ферми ще й дуже екологічні – не забруднюють стічні води, не призводять до ерозії ґрунтів, мають істотно менший викид парникових газів.

На них значно знижено споживання води завдяки контрольованому мікроклімату і використанню замкнутого циклу іригації.

@alexpitel www.dneprfilm.com

Така співпраця надає людям одразу кілька переваг.

Люди точно знатимуть, як і де виростили куплену ними зелень і навіть можуть подивитися, як вона росте через скляну вітрину контейнера. Також покупець отримує товар прямо «з грядки» на піку стиглості і свіжості.

Читайте також5 найдавніших козацьких храмів України, де й досі зберігся дух Запорізької Січі

Окрім того, зелені ферми всесезонні — рослини можна вирощувати в них круглий рік. А значить клієнт може придбати і вживати продукт з грядки незалежно від сезону.

Закритий простір вертикальних ферм захищає рослини від паразитів і шкідників, тому майже не потребує хімічного захисту.

@alexpitel www.dneprfilm.com

«Зелена ферма» – екологічно чисте середовище, яка дозволяє рослинам синтезувати велику кількість вітамінів та інших корисних речовин і зберігати їх на максимумі на полицях магазину.

Нагадаємо, фермери з Запоріжжя розвивають продажі салатів у соцмережах.

Як ми повідомляли раніше, компанія «Сади Дніпра» почала експортувати свіже яблуко до африканського Сомалі.

Усі фото: rau.ua.

Читати далі

Економіка

Укроборонпром підписав угоду з британською Babcock про будівництво військових кораблів

Опубліковано

 

Український державний концерн Укроборонпром підписав угоду про співпрацю з британською суднобудівною компанією Babcock International щодо розвитку військово-морських сил ЗСУ.

Про це повідомили у пресслужбі Укроборонпрому.

Угоду підписали у Лондоні під час Міжнародної виставки оборонних технологій DSEI-2021.

 

Підписи поставили міністр із питань оборонних закупівель Великобританії Джеремі Квін і генеральний директор Укроборонпрому Юрій Гусєв.

Документом передбачена спільна реалізація українських військово-морських проєктів у рамках програми розширення можливостей Військово-морських сил Збройних сил України.

Читайте також: Українські бренди підкорюють Нью-Йорк. Що представляють дизайнери на цьогорічному Тижні моди

Розраховують, що реалізація підписаної угоди дозволить значно посилити спроможності і бойовий потенціал українського флоту, а співпраця стане драйвером відновлення суднобудівної галузі України.

Зазначається також, що підписання угоди сприятиме ефективному виконанню тристороннього Меморандуму щодо реалізації програми UNCEP.

Нагадаємо, «Укроборонпром» у США уклав угоди на $2,5 млрд.

Також на Харківському авіазаводі розвиватимуть власне конструкторське бюро.

Як ми повідомляли раніше, українські двигуни підняли безпілотник Akinci на 11,5 км і побили рекорд турецької авіації.

Головне фото: ukroboronprom.com.ua.

Читати далі