Суспільство
КПІ створить перше в Україні укриття-коворкінг для студентів
У КПІ імені Ігоря Сікорського створять перше в Україні укриття-коворкінг для студентів у межах соціального стартапу Smart Shelter.
Про це повідомили на фейсбук-сторінці закладу.
Йдеться про коворкінг, у якому можна буде працювати та навчатися за будь-яких умов, а під час повітряної тривоги простір трансформуватиметься в укриття.
Для реалізації проєкту університет співпрацює із компанією Clust. У КПІ сподіваються, що проєкт стане прикладом для інших українських вишів та закордонних закладів освіти.
До розробки майбутнього безпечного коворкінгу залучені також студенти Київського національного університету будівництва та архітектури.
Під час проєктування архітектори враховуватимуть Державні будівельни норми. Дизайнери розроблять оформлення приміщення.
Читайте також: Заряджає 25 телефонів та Starlink. 15-річний винахідник зі Львова створює унікальні повербанки для ЗСУ
Нині для створення укриття-коворкінгу Clust Space розглядають приміщення на нульовому поверсі бібліотеки КПІ.
Нагадаємо, у Харкові встановили першу зупинку-укриття, де можна заховатися у разі повітряної тривоги.
Також у Миколаєві на зупинці громадського транспорту встановили зупинку-укриття.
Окрім того, ми повідомляли, що українські архітектори розробили вуличні модулі-укриття.
Фото: ktpu.kpi.ua.
Суспільство
Коментарі
Суспільство
Коментарі
Суспільство
Документальний театр як інструмент роботи з історіями
«Мистецтво пропонує безліч форматів говоріння про складний досвід. Документальний театр — один з таких, що швидко реагує на зміни в суспільстві та здатен їх зафіксувати в моменті. До того ж, у театрі комунікація з глядачем відбувається напряму: ми бачимо на сцені людей, які самі про себе говорять, що створює для музею нові можливості репрезентації дитячого досвіду», — говорить куратор вистави Андрій Борутя.
Досліджувати пам’ять через мистецтво
«Для багатьох українців сьогодні важливо в той чи інший спосіб вшановувати загиблих, фіксувати події та свій досвід у публічному просторі. Ми переконані, що будувати національний меморіал можна лише після закінчення війни, але починати працювати з пам’яттю про трагічні події, особливо локальною, потрібно вже зараз», — пояснюють організатори проєкту.
Унікальний підхід громад до створення меморіалів
«Ця алея, яка в майбутньому розростеться, назавжди залишиться в пам’яті як символ подій у 2022 році. Особлива подяка тим, хто згодився записати свої спогади та зробити їх публічними. Це дуже важливо, бо невблаганний час стирає спогади, змінює їх», — поділилася асистентка керівниці проєкту в ГО «Асоціація демократичного розвитку» Наталія Апанасько.
Коментарі