Суспільство
«Концерти і екскурсії»: на Рівненщині громада розробила програму дозвілля для нових мешканців-переселенців (ВІДЕО)
Здолбунівська громада на Рівенщині розробила програму для переселенців та дбає про культурне і творче життя своїх нових мешканців.
Про це розповідає ШоТам у межах проєкту «Громада діє».
У Здолбунівській громаді переселенці вивчають історію, адже тут вважають, що Незалежність – це знати свої коріння.
«Хто не знає свого минулого, не має свого майбутнього. Тому Незалежність – це є те, що ми дбаємо і примножуємо свою культуру. Все те, що набували наші предки», — розповідає Здолбунівський міський голова Владислав Сухляк.
Громада організовує екскурсії, концерти, майстер-класи для переселенців. Ці заходи такі цікаві, що їх відвідує навіть мер міста.
«Зроблено багато роботи в напрямку в тому, щоб проводити таке дозвілля. І щоб люди трошки відволіклися від тих подій військових, щоб вони відчували себе по-домашньому. І зробити свого роду такий релакс», — розповідає Здолбунівський міський голова Владислав Сухляк.
Читайте також: «Хочеш жити у вільній державі – борись за неї». Як 19-річна студентка Оксана Рубаняк стала кулеметницею 72 ОМБр
Людей запрошують на екскурсію до Здолбунівського краєзнавчого музею. У цьому ж музеї відбулася перша в житті фотовиставка переселенця із Києва Дмитра.
У перші дні війни він разом з дружиною та донькою виїхав з Києва. У громаді Дмитро зміг реалізувати свій творчий задум.
«Якби взагалі не Здолбунівська громада цього б взагалі б ніколи не було. Це була перша моя взагалі виставка», — каже переселенець із Києва Дмитро Головченко.
А Валерія разом з дітьми та чоловіком переїхали сюди з Луганщини. За освітою вона – культурологиня і хвилювалася, що не зможе знайти роботу.
«Обоє з чоловіком шукали роботу і в цьому громада досить сильно допомогла. Мені дали роботу у бібліотеці, чоловік працював спочатку на приватній фірмі, зараз працює на меблевій фабриці», — каже переселенка з Луганщини Валерія Стрельцова.
А ще в громаді є молодіжний простір «Home’ЯК», де влаштовують тренінги, ігри та просто тусовки.
Тут люди, які тікали від війни, знаходять нових друзів та відпочивають.
«Поки ми тут, ми в тилу, ми можемо працювати, ми повинні дати тепло і затишок тим молодим особам, які, на жаль, цього позбулися», — розповідає координаторка молодіжного простору «Home’ЯК» Анна Кримська.
Ось так спільне дозвілля поєднує громаду та переселенців.
Про проєкт
«Громада Діє» — проєкт, у якому ШоТам розповідає, як громади адаптуються під час війни і вчаться допомагати собі і іншим.
Нагадаємо, Оноківська громада на Закарпатті стала логістичним центром під час війни.
Раніше ми повідомляли, як на Львівщині громада облаштувала наметове містечко для переселенців.
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі
Суспільство
Біографія фотографа
8 фото, що доводять злочини «совєтів»
- Розкуркулена сім’я біля свого будинку в с. Удачне Донецької області. 30-ті рр. ХХ століття
Коментарі