Суспільство
«Концерти і екскурсії»: на Рівненщині громада розробила програму дозвілля для нових мешканців-переселенців (ВІДЕО)
Здолбунівська громада на Рівенщині розробила програму для переселенців та дбає про культурне і творче життя своїх нових мешканців.
Про це розповідає ШоТам у межах проєкту «Громада діє».
У Здолбунівській громаді переселенці вивчають історію, адже тут вважають, що Незалежність – це знати свої коріння.
«Хто не знає свого минулого, не має свого майбутнього. Тому Незалежність – це є те, що ми дбаємо і примножуємо свою культуру. Все те, що набували наші предки», — розповідає Здолбунівський міський голова Владислав Сухляк.
Громада організовує екскурсії, концерти, майстер-класи для переселенців. Ці заходи такі цікаві, що їх відвідує навіть мер міста.
«Зроблено багато роботи в напрямку в тому, щоб проводити таке дозвілля. І щоб люди трошки відволіклися від тих подій військових, щоб вони відчували себе по-домашньому. І зробити свого роду такий релакс», — розповідає Здолбунівський міський голова Владислав Сухляк.
Читайте також: «Хочеш жити у вільній державі – борись за неї». Як 19-річна студентка Оксана Рубаняк стала кулеметницею 72 ОМБр
Людей запрошують на екскурсію до Здолбунівського краєзнавчого музею. У цьому ж музеї відбулася перша в житті фотовиставка переселенця із Києва Дмитра.
У перші дні війни він разом з дружиною та донькою виїхав з Києва. У громаді Дмитро зміг реалізувати свій творчий задум.
«Якби взагалі не Здолбунівська громада цього б взагалі б ніколи не було. Це була перша моя взагалі виставка», — каже переселенець із Києва Дмитро Головченко.
А Валерія разом з дітьми та чоловіком переїхали сюди з Луганщини. За освітою вона – культурологиня і хвилювалася, що не зможе знайти роботу.
«Обоє з чоловіком шукали роботу і в цьому громада досить сильно допомогла. Мені дали роботу у бібліотеці, чоловік працював спочатку на приватній фірмі, зараз працює на меблевій фабриці», — каже переселенка з Луганщини Валерія Стрельцова.
А ще в громаді є молодіжний простір «Home’ЯК», де влаштовують тренінги, ігри та просто тусовки.
Тут люди, які тікали від війни, знаходять нових друзів та відпочивають.
«Поки ми тут, ми в тилу, ми можемо працювати, ми повинні дати тепло і затишок тим молодим особам, які, на жаль, цього позбулися», — розповідає координаторка молодіжного простору «Home’ЯК» Анна Кримська.
Ось так спільне дозвілля поєднує громаду та переселенців.
Про проєкт
«Громада Діє» — проєкт, у якому ШоТам розповідає, як громади адаптуються під час війни і вчаться допомагати собі і іншим.
Нагадаємо, Оноківська громада на Закарпатті стала логістичним центром під час війни.
Раніше ми повідомляли, як на Львівщині громада облаштувала наметове містечко для переселенців.
Суспільство

У Львові розробили інтерактивну мапу, на якій можна знайти актуальні місця цвітіння квітів та дерев. «Квіткову карту Львова» створили в управлінні туризму спільно з управлінням екології міста.
Про це повідомили у Lviv Travel.
Мапа містить понад 50 локацій по всьому місту, які постійно оновлюють. Користувачі зможуть знайти місця цвітіння тюльпанів, сакур, магнолій, слив, груш Шантаклер тощо.
«Львів на весні особливо чудовий. Ми хочемо, щоб спостереження за цвітінням квітів та дерев стало додатковою можливістю для львів’ян та гостей міста, наповнитися позитивними енергією та емоціями. Карта допоможе скласти індивідуальний маршрут квітковим Львовом, відвідати маловідомі локації та ще краще познайомитися з містом», — розповіла начальниця управління туризму Львова Христина Лебедь.
Мапу можна переглянути за посиланням.
Читайте також: Два паралімпійці зі Львова задонатили на військо 400 тисяч грн призових

Нагадаємо, що у Чорнобильській зоні відчуження розквітнув червонокнижний білоцвіт (ФОТО).
Фото обкладинки: сайт Lviv Travel
Суспільство

«Укрзалізниця» завершила капітальну модернізацію електропоїзда ЕД9М, який у 2021 році відставили від експлуатації через пожежу. Потяг курсуватиме між Києвом та Черніговом.
Про це повідомили в «Укрзалізниці».
Як оновили електричку
Ремонт розпочали в січні 2025 року, і він тривав трохи більше ніж два місяці. Роботи проводили на власних виробничих потужностях компанії. Оновлений електропоїзд обладнали:
- пандусами;
- інклюзивними вбиральнями;
- місцями для людей з інвалідністю;
- кріпленнями для велосипедів;
- камерами відеоспостереженням;
- навігацією шрифтом Брайля;
- зарядними портами Type-C і USB.


Читайте також: «Укрзалізниця» додала в Києві нову зупинку для двох потягів
У кабіні машиніста встановили новий ергономічний пульт керування, кондиціонер і мікрохвильову піч. Окрему увагу приділили безпеці: відеокамери виводять зображення на екран у кабіні, зокрема й із зони струмоприймача, що дозволятиме оперативно реагувати на нестандартні ситуації.

Де курсуватиме потяг
Електропоїзд складається з восьми вагонів і вміщує 792 пасажири. Незабаром він курсуватиме за маршрутом Київ – Чернігів – Київ. Натомість руховий склад цього напрямку передадуть на приміський маршрут Київ – Ніжин, де також продовжують оновлення транспорту.
Завдяки цьому між Києвом та Ніжином їздитимуть п’ять модернізованих потягів. Загалом на маршруті курсує дев’ять електричок.

Нагадаємо, що два паралімпійці зі Львова задонатили на військо 400 тисяч гривень призових.
Фото: фейсбук-сторінка УЗ
Суспільство

Учасники «Підпільного стендапу» 1 квітня провели благодійний стрим, який тривав понад три з половиною години. Під час трансляції коміки збирали гроші на пікапи для спецпідрозділу НГУ «Атей».
Стрим відбувся на ютуб-каналі «Підпільного стендапу».
Як пройшов стрим
На трансляції виступили відомі українські коміки та знаменитості, зокрема Василь Байдак, Дядя Жора, Ницо Потворно, Саша Гонтар, Роман Міщеряков, Ганна Кочегура, Юрій Коломієць та інші. Під час стриму гості жартували, виконували завдання та розігрували мініатюри.
Мета благодійної трансляції
Під час благодійного стриму українці задонатили на пікапи для військових понад 250 тисяч гривень. Загальна мета збору — 500 тисяч гривень. Долучитися до нього можна за посиланням.
Підрозділ спеціального призначення «Атей» сформували два роки тому під командуванням Євгена Безсмертного. Бійці «Атей» брали участь у бойових діях на Донеччині, Харківщині, Запоріжжі та інших ділянках фронту. Наразі підрозділ проходить перепідготовку та комплектування задля розширення до роти спецпризначення.
Читайте також: Перо з фільмів Антоніо Лукіча продали за півмільйона гривень: кошти передали на ППО (ФОТО)
Про «Підпільний Стендап»
«Підпільний Стендап» — одне з найбільших об’єднань стендап-коміків в Україні, яке почали формувати у 2015 році. Щомісяця стендапери проводять близько ста концертів. Обʼєднання створює такі проєкти:
- «Майже Інтелектуальне Шоу»;
- «Підпільні Розгони»;
- «Підпільний Кіноклуб»;
- «Підпільний подскаст» та інші.
Нагадаємо, що «Підпільний Стендап» запустив нове шоу про книжки: першим гостем став Макс Кідрук.
Фото обкладинки: ютуб-канал «Підпільного стендапу»