Суспільство
Колишній контррозвідник СБУ створює унікальні вишиванки, що підкорили світ (ВІДЕО)
Колишній контррозвідник Служби безпеки України Олександр Ткачук запустив власний цех із пошиття одягу в етностилі. «Вишиваночка» стала не лише бізнесом ветерана, а й спробою військового зберегти нашу культуру.
Про це розповідає ШоТам.
10 років нищив російських агентів
Олександр Ткачук – колишній контррозвідник СБУ, який протягом 10 років знешкоджував російських агентів. Після служби чоловік влаштувався до ІТ-компанії та відповідав за кібербезпеку. Із початком повномасштабного вторгнення Олександр приєднався до Сил оборони та став на захист України, допомагаючи вибити ворога з Київщини.
«Ми з дружиною долучилися до блокпоста, який сформувався поруч із місцем, де ми проживали. І ми там перебували до періоду, коли російських агресорів було відкинуто з Київської області», – згадує Олександр Ткачук.
Знову став на захист країни і втратив роботу
Через війну ветеран втратив роботу, а коли грошова подушка почала закінчуватись, подружжя вперше задумалося над запуском власної справи. Бізнесу, який дозволить не лише заробляти кошти, а й допомагати Україні.
«росія заперечувала все українське, існування України, а одним із проявів нашої етнічності є національний одяг. Тому ми вирішили започаткувати власну справу з продажу вишиванок», – ділиться ветеран.
Вишиванки ветерана купують клієнти з усього світу
Так зародилася ідея бренду «Вишиваночка». Аби втілити її в життя, родина Олександра переїхала до Івано-Франківська. Чоловік облаштовує виробничий цех, а дружина, яка раніше працювала 3D-дизайнеркою, створює унікальні дизайни вишивки. За її словами, продукція бренду вже встигла підкорити клієнтів з усього світу.
«Наші вишиваночки носять у Польщі, Німеччині, Америці, Франції. Навіть купували в Німеччину для одруження», – розповідає Яна Ткачук.
Не лише вишиванки, а й фліски для ЗСУ
Швейне обладнання родині вдалося придбати завдяки фінансуванню від Українського ветеранського фонду. Грантова підтримка не лише забезпечила повноцінну роботу бізнесу, а й дозволила додати соціальну складову – виробництво флісок та одягу для бійців Збройних сил України.
«Ми подали заявку на грант, менеджери проєкту детально пояснювали, допомагали, підказували, як правильно скласти бізнесплан, на що потрібно звернути увагу. І в результаті наша заявка пройшла в переможці. Крім обладнання, ветеранський фонд нам допоможе із закупівлею тканини – якраз сировини на фліски та військовий одяг. Тому ми зможемо відшити певну кількість і передати в наші найгарячіші точки», – зазначає Олександр Ткачук.
У планах бренду – розширення бізнесу та популяризація національного одягу. Ветеран мріє, аби українці почали носити вишиванки не лише на свята, а й у побуті. Адже, на думку Олександра, це допоможе зберегти та поширити наші традиції.
Нагадаємо, український військовий та ветеран Олександр Швецов за 8 днів пішого походу з Одеси до міста Яремче на Прикарпатті зібрав три мільйони гривень для своїх побратимів.
Фото: надане ШоТам.
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі