Суспільство
Кохання під час пандемії. Як небанально провести День святого Валентина?
За останні два роки у нашому житті поменшало багатьох речей: подорожей, вечірок, зустрічей, концертів. А ще обіймів, рукостискань, поцілунків, посмішок без масок — усіх цих соціальних проявів симпатії, які були частиною рутини, а зараз виглядають ледь не дико.
Але є і хороші новини — споживацьке суспільство переосмислює себе. Глобальні зміни клімату, забруднення водойм, ґрунтів та повітря раптом перейшли з розряду страшилок в розряд реальності, у якій ми живемо і яка впливає на буденні справи. Те саме сталося й з експлуатацією тварин і промисловим фермерством, адже виявилось, що зоонозні хвороби — цілком собі реальна загроза.
Ми стали дбайливішими до природи, стосунків і власного здоров’я. У світлі цих змін святкування Дня Закоханих як ніколи актуальне, адже це ще одна, зовсім не зайва, можливість розповісти про свої почуття, провести час з тими, кого любимо, і влаштувати свято серед сірих буднів. Так, Святий Валентин, яка б не була у нього багатовікова історія, прибув до нас зовсім недавно, як частина глобальної західної культури. Очевидно, свято має немаленьку комерційну складову — усі ці плюшеві сердечка і червоні троянди полонять ринки, щоб згодом опинитися на смітнику. Тому ми спробували пошукати альтернативних, етичних шляхів проявів любові, адже її забагато не буває.
Що дарувати коханій людині?
Валентинки? Чому б і ні! Листок картону, зігнутий вдвоє і підписаний з любов’ю, може подарувати купу приємних емоцій. Особливо, якщо листівка не куплена, а зроблена власноруч. Зараз особливо популярна техніка повторного використання матеріалів, коли ви користуєтесь тим, що вже є вдома, — різноманітними стрічками, подарунковим папером, тканиною та іншими декоративними матеріалами. Таку валентинку можна розмалювати й підписати на свій смак і зашифрувати символи, які зрозумієте тільки ви вдвох. Ідеями для хенд-мейд листівок можна надихнутись на сайті Pinterest.
Квіти? Варіант, але зрізані тішитимуть ваше око не довго. Живі вазони — це вже більш сталий підхід, адже при правильному догляді такий подарунок проживе багато років, створюючи затишок і кисень в оселі. Для тих, хто піклується і про здоров’я, — звернуть увагу на тренд, який набуває популярності, — набори для вирощування мікрозелені вдома. Це корисно, смачно і весело. Подібні існують і для грибів (печериць). Не так часто у міських джунглях можна спостерігати, як рослини чи гриби з’являються на світ, тому така домашня магія привертає все більше уваги й з естетичної сторони.
Якщо говорити про коштовніші подарунки, звертайте увагу не лише на вау-ефект від нього, а й на етичність. У жодному разі не даруйте тварин — їх поява має бути виваженим рішенням, а не хвилинною слабкістю. Такі “подарунки” часто опиняються у притулках чи на вулиці, або просто створюють незручності власникам. Також будьте уважні, купуючи речі, “прикрашені” хутром. Переконайтесь, що воно штучне, а не зроблене зі шкіри тварини. На більшості виробів має бути вказаний склад, але якщо його немає, найнадійніший спосіб — подивитись, як кріпляться ворсинки до основи. Якщо основа плетена і нагадує тканину, скоріше за все, це штучне хутро. Якщо ви не можете її розгледіти, помічаєте пух або основа нагадує шкіру — відкладіть якомога далі цей неетичний товар. Щоб не ризикувати — звертайтесь до брендів, які повністю відмовились від натурального хутра. Їхній список можна переглянути на сайті Вільний від хутра ритейл.
Дотримуйтесь сталого підходу і пакуючи подарунок. Натуральні матеріали, особливо з переробленої сировини, мають значно кращий вигляд, ніж пластик. Повітряні кульки — теж просто шматок одноразового пластику, який відправиться на смітник уже на другий день. І забудьте про китайські ліхтарики. Така “романтика” може спричинити пожежу або загибель диких тварин, які заплутуються в обгорілих дротах. По суті, запускання таких ліхтариків — це просто видовищне викидання сміття.
Що їсти?
Коли доходить до їжі, основне питання: “Готувати чи не готувати?” І обидва варіанти правильні! Почати День Святого Валентина можна зі спільного сніданку. Сендвічі з хумусом та карамелізованою грушею, гречані млинці чи бананове морозиво, тортилья чи рослинний омлет — вибір за вами. А рецепти цієї святкової краси можна підгледіти в онлайн-книзі, виданій UA Plant-Based для ваших особливих ранків. Там можна знайти й підбірку рослинних страв, які готуються менше ніж 20 хвилин, — для тих, хто не любить довго стояти біля плити. Не забудьте про улюблений напій — ранкову каву або чай з рослинним молоком, смузі або коктейль.
Якщо вибір — не готувати, то варіантів усе одно два: замовляти їжу і вибиратись в який-небудь заклад. Зараз можна замовити додому страви майже з будь-якого ресторану, і у багатьох вже або є рослинні альтернативи, або вони готові приготувати їх на замовлення. Також за останній час значно зросла кількість місць, які позиціюють себе, як заклади здорового харчування. І часто меню у них тільки або переважно рослинне. Ознайомитись з етичними ресторанами часткового можна на сторінці UA Plant-Based.
Чим зайнятися на День святого Валентина?
Будь-яка спільна справа зміцнить стосунки краще, ніж найдорожчі подарунки. Те саме спільне готування, наприклад. Або майстер-клас з гончарства, малювання чи фотографії. До того ж, для таких розваг не обов’язково власне йти на сам майстер-клас. Чому б просто не помалювати разом? Або не пофотографуватись? Або записатись разом на десятиденний Plant-Based Challenge, на якому ви дізнаєтесь все про рослинне харчування. Разом вчитисЯ новому, ділитисЯ враженнями й обговорювати набутий досвід — хіба це не покращить будь-які стосунки?
Якщо ж ви вже в темі рослинного харчування, то чудовою ідеєю буде обрати кращі продукти року що минув та разом чекати на розіграш подарунку від UA Plant-Based.
Авторка статті: Олена Баран, представниця кампанії UA Plant-Based
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі