Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
https://www.youtube.com/embed/5njKlQUqQFo?si=pKfKS9wolEIZtLp1SSSSSS

Суспільство

Кохані зустрілися після двох років у російському полоні (ВІДЕО)

Опубліковано

Два роки в полоні Ілля молився, аби його кохана вижила в оточеному росіянами Маріуполі… І не знав, що вона теж потрапила в полон, але так само не втрачала надії, що він живий. І 3-го січня 2024 року вони нарешті зустрілися.

Історію кохання розповідає ШоТам.

У полоні найбільшим бажанням Іллі було, аби його кохана вижила в окупованому Маріуполі. А в цей час, теж у неволі, Аліна молилася — тільки б Ілля був живий.

І ось, після 2 років розлуки, вони вільні та міцно обіймають одне одного на рідній землі.

«У перший момент сказала: ти взагалі, кажу, не змінився. Який був, такий і лишився. Тільки схуд, і все», — Аліна Паніна, прикордонниця.

Прикордонники Ілля й Аліна обороняли Маріуполь з перших днів повномасштабної війни. Перед відправкою Іллі на комбінат Ілліча вони зустрілися. Тоді ще не знали, що в обох попереду полон.

«Я їй віддав собак, поцілував її і сказав: “Щасти тобі. Я буду мати зв’язок — з тобою обов’язково зв’яжуся”», — Ілля Музика, прикордонник.

Попри бомбардування та несамовиті обстріли російською артилерією, кохані весь час були на зв’язку. Але у квітні Ілля припинив відповідати: пішов на прорив з комбінату разом з морпіхами.

І потрапив у полон. Спочатку його відправили до Оленівки, а потім — до росії. Аліна ж опинилася на Азовсталі, і її ув’язнили після наказу вийти з заводу.

Читайте такожЯк в Україні безкоштовно отримати протез. Досвід жителя Ізюма, який наступив на міну «пелюстку»

«У нас закінчувалися боєприпаси, виходу ніякого не було — або ми «200», або ми виходимо в полон і цим собі зберігаємо життя», — Аліна Паніна, прикордонниця.

Аліна теж спочатку потрапила до Оленівки. Можливо, Ілля тоді теж був там, але вони про це не знали. Аліна трималася, згадучи слова коханого, які той сказав їй наостанок.

«Він сказав, що ми пройдемо через усе. Що б не сталося, я маю триматися. І те, що він мене любить. Я просто не могла здатися», — Аліна Паніна, прикордонниця.

Через 5 місяців Аліну звільнили. Додому вона повернулася разом із сотнею посестер. Від звільнених побратимів дівчина дізналася, що Ілля теж у полоні, і був в Оленівці. Але що з ним зараз і чи живий він — ніхто не знав.

Віри додавав лише єдиний лист Іллі до матері, написаний російською, ще й чужою рукою. Після реабілітації Аліна повернулася на роботу до Держприкордонслужби. Та Ілля про все це не знав. Лише молив Бога, аби вона була жива.

Не знала, чи побачить ще колись коханого, і Аліна — аж до 3 січня 2024 року. У цей день вона почула в телефоні таке очікуване «Це я» й одразу помчала до Іллі в госпіталь. Зараз воїн проходить реабілітацію та нарешті тримає кохану за руку — їхня історія продовжується.

Нагадаємо, захисник після втрати ноги повернувся на фронт і боронить Україну на протезі.

Також ми повідомляли, як українські військові врятували подружжя за допомогою дрона.

Коментарі

Суспільство

У Запоріжжі відновили будинок, зруйнований ворожою ракетою (ФОТО)

Опубліковано

У Запоріжжі завершилися роботи з відбудови багатоповерхівки, в яку у жовтні 2022 року влучила російська ракета. Відтепер частина мешканців знову має власний дім — сім родин уже отримали ключі від нових квартир, ще девʼять зможуть заселитися до кінця року.

Про це повідомляє Запорізька ОДА.

Що було зроблено

Внаслідок ракетного удару один під’їзд будинку був повністю зруйнований, ще два зазнали серйозних пошкоджень.

У процесі відбудови:

  • звели новий під’їзд із 16 квартирами;
  • відремонтували частково пошкоджені оселі;
  • повністю замінили комунікації — енергопостачання, газ, водопровід і систему опалення;
  • встановили нові вікна замість вибитих ударною хвилею.

Читати також: На Київщині будують нову багатоповерхівку замість зруйнованої росіянами: у ній житимуть 78 родин

Окрім відновлення самого будинку, в прилеглому дворі висадили парк, облаштували під’їзні дороги та збудували сучасне укриття, розраховане на 90 осіб.

Нагадаємо, що завдяки платформі UNITED24 відновлюють лікарню, пошкоджену на початку 2022 року.

Фото: Запорізька ОДА.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Google показав рейтинг найпопулярніших пошукових запитів українців у 2024 році

Опубліковано

Google підбив підсумки року й опублікував рейтинг пошукових запитів, які найбільше цікавили українських користувачів у 2024 році. Цей рік позначився запитами про енергетику, знакові події, відомих особистостей і культурні явища.

Про це повідомляє Google.

Персони року

У категорії персон, інтерес до яких зростав найбільше, лідером став Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський. Також українці активно шукали інформацію про боксера Олександра Усика, американських політиків Дональда Трампа й Камалу Гарріс, а також популярних медійних персонажів, зокрема Клавдію Петрівну.

Серед втрат 2024 року найбільше запитів стосувалися Ірини Фаріон та Алена Делона.

Фільми: від Маріуполя до Конотопа

У категорії «Фільми» лідером став документальний фільм «20 днів у Маріуполі». Також глядачі активно цікавилися «Думками навиворіт 2», «Дюна. Частина друга» та українським хорором «Конотопська відьма».

Читати також: В Україні створили безкоштовний застосунок для підтримки ментального здоровʼя

Що купували у 2024 році

Найбільший попит мали енергетичні рішення: EcoFlow, зарядні станції, інвертори та сонячні панелі. Серед несподіваних трендів — дубайський шоколад і тюбінг.

Питання «Що таке?»

У топі запитів: «що таке МСЕК», «що таке РЕБ» і «що таке черги відключення світла». Нові слова «терикони», «чиназес» і «квадробери» також привернули увагу українців.

Фото: unsplash.com.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Lviv Croissants і книгарня Сенс запустили спільний культурний проєкт (ФОТО)

Опубліковано

Мережа Lviv Croissants і книгарня Сенс запустили спільний проєкт «Тримайся своїх сенсів». Він — про увагу до себе і взаємну підтримку, яка відображається у цитатах українських літераторів. 

Про це повідомили представники проєкту.

Яка ідея?  

Від 9 грудня і до кінця зими у закладах Lviv Croissants по всій країні гості мережі можуть знайти QR-коди з посиланням на добірку книг та цитати з них. Вони розміщені на фасадах, на фірмових стаканчиках та всередині пекарень.

Книжки з цього переліку були відібрані Сенсом і Lviv Croissants: це художні й нонфікшн книги українських авторів, які підтримують, надихають і допомагають знайти важливі сенси під час війни.  Це книги, які обіймають словом і нагадують, що кожен вартий тепла і турботи. 

Читати також: У Києві відкрили виставку з пінгвінами про українські полярні дослідження (ФОТО)

Зокрема, в цей період перехожих і відвідувачів Lviv Croissants зустрічатимуть цитати Каті Бльостки, Володимира Станчишина, Юрія Яновського, Євгенії Кузнєцової, Миколи Макаренка, Олени Моренцової-Шулик, Галини Лицур-Щадей та Марії Каменської.  

Про організаторів

Lviv Croissants — міжнародна франчайзингова мережа із широким асортиментом свіжовипечених круасанів з різними начинками. Мережа налічує понад 170 закладів в Україні, 11 у Польщі, один у Словаччині, один у Чехії та один в США. 

Сенс — мережа книжкових просторів, де люди обʼєднуються навколо книжок як спільної цінності. Сьогодні Сенс — це книгарня-кав’ярня на станції м. Арсенальна у Києві, книжковий простір на вул. Хрещатик і онлайн-книгарня. Сенс пропонує добірку творів сучасності та класики, регулярно проводить книжкові клуби, літературні презентації, дискусії та інші культурні події. 

Нагадаємо, що фільм про український ресторан увійшов до списку найкращих документалок CNN.

Фото: Lviv Croissants.

Коментарі

Читати далі

Шопочитати

Суспільство6 днів тому

«Я створюю затишок для ВПО»: кримка робить безкоштовні ремонти в старих будинках

Переселенці змушені полишити все: рідні стіни, улюблену подушку, теплий плед, який так довго дарував відчуття...

Освіта2 тижні тому

Як бухгалтерка й інженерка стали креативницями: ці жінки встигають і дітей виховувати, і професію змінювати

Олена за спеціальністю бухгалтерка, а Тетяна 11 років пропрацювала інженеркою на будівництві. Кожна з них...

Економіка і бізнес2 тижні тому

«Ми перетворили помилки на успіх»: як бренд ECOSEXUAL створює екобізнес

Вона хаотично споживала речі, аж поки одного дня не збагнула — справжнє щастя не вимірюється...

Культура3 тижні тому

Як у Залужного та «ДахиБрахи»: юрист з Кропивниччини створює вибійчані хустки та відроджує українське ремесло

Костянтин Данильченко — юрист і водночас засновник майстерні вибійкарства «Будяк Кучерявий». Вибійка — це техніка...