Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

«Книжкова країна» на ВДНГ зібрала 73 тисячі гостей

Опубліковано

Фестиваль «Книжкова країна» відбувся 26–28 вересня на ВДНГ і зібрав 73 тисячі відвідувачів. Середній вік учасників — 31 рік, і кожен четвертий гість був школярем або студентом. Захід відвідали мешканці з різних регіонів України, зокрема з Миколаївської, Львівської, Хмельницької та Вінницької областей.

Про це повідомляє Суспільне.Культура.

Найпопулярніші книжки

За оцінками організаторів, гості фестивалю придбали близько 86,5 тисяч книжок. Дві третини учасників купили хоча б одну книгу, витративши в середньому 800 гривень.

Найпопулярніші книги:

  • «Тресс зі Смарагдового моря» Брендон Сандерсон (Vivat)
  • «Дрібним шрифтом» Лорен Ашер (Vivat)
  • «За перекопом є земля» Анастасія Левкова («Лабораторія»)
  • «Там, де заходить сонце» Олена Пшенична («Лабораторія»)
  • «Потяг прибуває за розкладом» Марічка Паплаускайте («Лабораторія»)
  • «Алекс Нептун. Викрадач дракона» Девід Овен («Ранок»)
  • «Кіт-детектив Альф» Юліта Ран («Ранок»)
  • «Пес Патрон і великий Т» Юліта Ран, Катя Підлісна («Ранок»)

Читати також: На фестивалі в Люксембурзі покажуть шість українських фільмів: список стрічок

Що ще відбувалося на фестивалі

На фесті пройшло понад 350 різних заходів. Найпопулярнішими стали презентація книги Ростислава Семківа «Як читати українських класиків», тривала автограф-сесія Василя Шкляра та поетично-музичний вечір «Метаромантика». На фестивалі також встановили рекорд з одночасного читання віршів Василя Стуса, в якому взяли участь 114 гостей.

Найпопулярнішою книгою за версією букблогерів стала «Жовтолика» Ребекки Кван (видавництво «Жорж»), а книгарня-кав’ярня book.ua анонсувала відкриття закладу на ВДНГ.

Що планують на наступний рік

Організатори планують більше інтерактивних заходів, покращення зонування та наповнення фестивалю. Весняна «Книжкова країна» відбудеться 24–27 квітня, а осіння — 25–28 вересня 2025 року.

Нагадаємо, що Takflix створили відео, у якому подякували всім, хто обороняє Україну.

Фото: «Книжкова країна».

Суспільство

Що робити, якщо з додатку «Укрзалізниці» після кібератаки зникли квитки

Опубліковано

Нещодавно на «Укрзалізницю» здійснили масштабну кібератаку, внаслідок якої упродовж кількох днів не можна було купити квитки онлайн. Більше того — в частини пасажирів, які вже мали електронні проїзні документи, вони зникли.

Якщо ви зайшли в застосунок, а там немає ваших квитків, не панікуйте — ШоТам розповідає, що робити в цій ситуації.

Що сталося

23 березня 2025 року на офіційних сторінках «Укрзалізниці» почали зʼявлятися перші новини про збій в IT-системі. Вже невдовзі компанія повідомила, що стала жертвою наймасштабнішої за весь час кібератаки ворога, через що постраждали онлайн-сервіси купівлі квитків, та залізничникам вдалося відновити їхню роботу протягом 24-26 березня. 

Проїзні документи в цей період можна було придбати в касах вокзалів і в поїзних бригад перед відправленням поїзда. Окрім цього, в «Укрзалізниці» запровадили спеціальні пропозиції для власників паперових квитків, як-от безкоштовне відвідування залу очікування та чай у потягах.

Джерело: «Укрзалізниця»

Та постраждала не тільки купівля — також у багатьох користувачів у додатку зникли квитки, придбані до 22 березня. Щоб впоратися з цією проблемою, «Укрзалізниця» склала алгоритм дій.

Читайте також: У шпиталі в Харкові, що постраждав від «Шахеда», поновили операції

Де шукати квитки: поради «Укрзалізниці»

Якщо ви не знайшли свого електронного квитка, насамперед перевірте, чи до вашого акаунту в застосунку привʼязана email-адреса. Якщо так — найімовірніше, документ у PDF-форматі прийшов на цю пошту. Та може виявитися, що там його немає, — у такому випадку не забудьте переглянути папку «Спам».

Джерело: «Укрзалізниця»

Якщо цей варіант вам не доступний, «Укрзалізниця» пропонує приїхати на вокзал без квитка принаймні за 20 хвилин до відправлення потяга. Таким чином провідник зможе підтвердити оплату проїзного документа у вашому банківському застосунку або за квитанцією.

Окремий алгоритм дій стосується військових, які купували свій квиток через застосунок «Армія+». Таким пасажирам радять написати коментар на фейсбук-сторінці компанії, щоб спеціалісти допомогли якомога швидше підібрати місце.

Як повернути гроші

Якщо у вас змінилися плани щодо поїздки, отримати назад кошти за вже придбаний квиток можна, заповнивши заявку на повернення за посиланням. В «Укрзалізниці» попереджають, що зробити це можна не пізніше, ніж за годину до відправлення потяга.

Та раптом ви скористалися функцією автоматичної купівлі квитка, повернути зарезервовані гроші також можливо. Для цього потрібно заповнити й надіслати ось цю форму.

В обох випадках після підтвердження даних ваші кошти повернуться на картку протягом наступних 30 банківських (робочих) днів.

Фото: Укрзалізниця

Читати далі

Суспільство

У Києві на Майдані Незалежності демонтують рекламні конструкції

Опубліковано

З 31 березня по 4 квітня працівники КП «Київреклама» у двох районах столиці приберуть рекламні конструкції, встановлені з порушеннями правил. Демонтуватимуть рекламу і на Майдані Незалежності.

Про це повідомили в КП «Київреклама».

Що демонтуватимуть

Бригада комунального підприємства прибере 178 об’єкт у Голосіївському та Шевченківському районах, серед них:

  • спеціальні рекламні конструкції на фасадах будинків;
  • вивіски;
  • банери, панно на фасаді будинку;
  • відеоекрани на фасадах будинків;
  • електронні табло з «рядком, що біжить»;
  • конструкції на елементах огородження (банери, панно тощо);
  • конструкції у підземних переходах та тунелях.

Нагадаємо, що у Києві запрацювала перша екомашина для збирання використаних батарейок (ФОТО).

Також ми писали, що на Подолі в Києві відкривають креативний простір MLYN design hub (ФОТО).

Фото обкладинки: сайт Kyiv Guide

Читати далі

Суспільство

Українські лікарі першими у світі провели надскладну операцію на серці немовляти

Опубліковано

Лікарі дитячої та дорослої обласних лікарень Одещини успішно виконали першу у світі операцію з імплантації електрода у серце восьмимісячного немовляти.

Про це повідомив очільник Одеської ОВА Олег Кіпер.

Операцію на серці восьмимісячного Гліба провели для того, щоб забезпечити правильну роботу серцевого м’яза хлопчика. До цього у світі ніколи не робили подібну операцію дітям до одного року.

Олег Кіпер вказав, що це історичний прорив у кардіохірургії, а проведеною операцією зацікавилися міжнародні фахівці. Українських лікарів уже запросили до Чиказького університету для публікації цього випадку в авторитетних медичних виданнях.

Читайте також: 10-річний Роман, який пережив ракетну атаку, переміг на міжнародному музичному конкурсі

Фото: сайт «Суспільне Одеса»

«Дякую нашим медикам за їхню майстерність, відданість і силу духу! Ви — справжні рятівники людських життів і гордість України! Бажаю маленькому Глібу швидкого одужання та міцного здоров’я. Він уже переможець!» — написав очільник Одеської ОВА.

Нагадаємо, що Анджеліна Джолі підтримала 14-річну дівчину, яка постраждала від атаки росіян (ФОТО).

Фото обкладинки: ютуб-канал «Суспільне Одеса»

Читати далі