Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Підприємці думають про розвиток. 5 ідей для нового бізнесу

Опубліковано

 

Більшість бізнесменів готові починати свою справу зі стартовим капіталом в розмірі до $50 тис. Варіантів, куди вкласти ці гроші, не так і мало. Які сфери бізнесу є найбільш привабливими – розповідає Андрій Кривонос

Кількість бажаючих відкрити свою справу не скорочується. Але сфери, в які можна вкласти кошти, змінилися. Наприклад, півтора роки тому доставку продуктів харчування або готових страв з ресторанів експерти називали привабливим напрямком для інвестицій. Зараз ситуація змінилася – цей ринок насичений, а доставкою займається чи не кожен великий ресторан в Києві і містах-мільйонниках.

Читайте також: Роблять килимки та віддають на благодійність: як у соціальному магазині «Ласка» дають друге життя старим речам

 

Інвестори поки розробляють концепції, але не поспішають з відкриттям нових ресторанів. Наймовірніше, нові заклади почнуть масово з’являтися після того, як Україна впорається з епідемією коронавірусу Covid-19. Але навіть зараз, в непрості для підприємців часи, багато інвесторів працюють над складанням бізнес-планів і готові інвестувати в свою справу. У більшості ентузіастів відносно невеликий стартовий капітал – до $50 тис. Але і з ним можна відкрити свою справу. Які пропозиції мають найбільший попит – розповідає глава Директорату Асоціації франчайзингу Андрій Кривонос.

Андрій Кривонос
Андрій Кривонос

Глава Директорату Асоціації франчайзингу, який близько 20 років займається консультуванням малого і середнього бізнесу

Магазини з продажу хліба

Відкрити невеликий магазин з продажу свіжого хліба можна за $12-15 тис. Тобто якщо стартовий капітал підприємця становить $ 50 тис., то можна стати власником відразу декількох торгових точок під однією назвою. Споживання якісних хлібобулочних виробів зростає і цей напрямок є дуже привабливим для інвесторів. Найголовніше в цій справі – оцінити платоспроможність попиту і відповідно до нього сформувати пропозицію. На першому етапі асортимент може бути невеликим – різні сорти хліба, булочки і круасани.

А от чи варто встановлювати в магазині апарат з приготування кави – велике питання. Досвід показує, якщо в магазині напоїв немає, то клієнти купують більше. Парадоксальна тенденція? Але вона має просте пояснення. Споживач купує продукцію не тільки собі, а й співробітникам або членам своєї сім’ї, оскільки з пакетом відправляється в офіс або додому. Якщо ж поставити апарат, то клієнт придбає філіжанку кави і одну булочку тільки для себе.

Найбільш перспективними для розвитку цього формату є міста-супутники Києва. Жорсткої конкуренції там поки немає, на відміну від столиці і інших міст-мільйонників. Термін повернення інвестицій в кожен такий проєкт становить до двох років.

Сектор послуг

Значно менші інвестиції потрібні для відкриття клінінгової компанії, майстерні з ремонту одягу або взуття. Спершу для прибирання квартир буде досить невеликої суми – $2-3 тис., яку потрібно витратити на покупку необхідного обладнання. Якщо майстерні відразу ж стануть популярними у мешканців прилеглих будинків, то клінінговій компанії доведеться потрудитися над пошуком клієнтів. Тому перед початком цього бізнесу власнику краще піти на курси SMM, на яких навчать просувати послуги компанії через соціальні мережі.

На наступному етапі свого розвитку клінінгові компанії можуть брати участь в тендерах від юридичних осіб на прибирання офісних або торгових центрів. Підприємець зможе боротися за великі замовлення.

Дитячі центри

Батьки не економлять на своїх дітях, бажаючи дати їм кращу освіту і прищепити правильні навички. Тому останні роки попит на послуги дитячих центрів збільшується в середньому вдвічі щороку. Варіантів може бути кілька – кімнати, де можна залишити дитину з педагогом на кілька годин, поки батьки проводять зустріч або ходять по магазинах. Можна відкрити центр з вивчення іноземних мов.  Або різноманітні гуртки  – від математики до робототехніки.

Для цього необхідно орендувати приміщення площею понад 50 кв м, а сума інвестицій в такий центр стартує від $ 25-30 тис. Повернути гроші можна за два роки за умови, що підприємець зможе знайти грамотних педагогів. Найкраще центри відкривати не в центральній частині міста, а в густонаселених масивах, де немає конкуренції. Ціни теж повинні бути доступними. Наприклад, місячний курс індивідуальних занять (по два уроки на тиждень) англійської повинен коштувати не більше 2-2,5 тис. грн з людини.

Спортивні центри

В Україні, як і в усьому світі, тренд здорового способу життя. Споживачі відмовляються від споживання алкогольних напоїв і все частіше ходять в спортивні зали. Відкрити власний фітнес-центр можна при інвестиціях в розмірі $ 25-30 тис., повернути які можна за три роки. На обладнанні економити не варто – краще взяти все нове, але в лізинг. Також в залі має бути достатня кількість тренерів, які проводитимуть як індивідуальні, так і групові заняття. Це – додатковий заробіток для клубу.

Читайте також: Оголосили конкурс наукових екологічних проєктів Genius Olympiad 2021

Ніде правди діти, що конкуренція на цьому ринку жорстка. Тому потрібно запропонувати свою родзинку. Наприклад, розробити ефективну програму для схуднення або відкрити центр виключно для жінок. Багато хто, далекий від ідеальних форм, соромиться ходити в зал разом зі спортивними молодими людьми. Як і у випадку з клінінговими компаніями, велике значення має грамотне просування залу в соціальних мережах.

Онлайн-сервіси для споживачів

За незначних інвестицій можна відкрити свій сайт, який не створюватиме свій контент, але якісно оброблятиме існуючий. Паралельно можна запропонувати споживачам різні сервіси. Наприклад, це може бути оренда квартир без посередників (подібні профільні групи є в facebook та користуються величезною популярністю), оголошення про безкоштовну роздачу одягу або предметів інтер’єру. Завдяки сервісу, сайт стане популярним і заробляти можна буде, наприклад, на платних оголошеннях або на рекламі. Але власнику бізнесу доведеться особисто займатися цими проектами – вони не стануть ефективними, якщо передати їх в управління менеджменту на етапі розвитку.

Суспільство

У Славутичі митці створюють ЗD-монументи у VR

Опубліковано

 

У Славутичі під час арт-резиденції «Семантичний сюрреалізм у просторі постмодернізму Славутича», створюють віртуальні цифрові ЗD-монументи.

Про це ШоТам повідомили організатори заходу.

Згідно з програмою Малої культурної столиці-2021, що реалізується в Славутичі спільно з Українським Культурним Фондом, у місті продовжено традицію масштабної арт-резиденції «Семантичний сюрреалізм у просторі постмодернізму».

 

Цього року вона називається OFAR | Open Format Art Residence, тому що представлена у трьох підпроєктах, об’єднаних спільною темою «Апофеоз імперії».

Читайте такожЗ принтами від сонячних діток та фасадами київських будинків: вісім українських виробників особливих хустинок

Оскільки Славутич був створений на піку розвитку СРСР спільними зусиллями восьми республік, його архітектура є відображенням ідеологічних прагнень тієї епохи та уявою про художньо оформлене ідеальне місто для життя.

Щось із запланованого (будівлі, пам’ятники тощо) так і залишилось у планах, але тепер зусиллями арт-резидентів є можливість їх переосмислити, трансформувати та доповнити місто як мізансцену апофеозу імперії – створюючі об’єкти монументального мистецтва, але вже у віртуальному просторі.

Читайте такожДорогоцінний пластик. Історія одеської майстерні, де створюють унікальні речі зі сміття

Усі мистецькі твори й культурні об’єкти, створені цього року у рамках підпроєктів «Тривимірне мистецтво у VR», «Фото-Графіка» та «Медіа-арт», увійдуть до фондів новоствореного муніципального Музею мистецтва Славутича.

Окрім матеріальних творів, його колекцію складатимуть і твори синтезу жанрів, що знаходяться на перетині традиційного і диджітального мистецтв. Через інтернет з ними можна буде познайомитися з будь-якої точки планети.

Довідка

Славутич — наймолодше, створене у 1986 році, місто в Україні потужного урбаністичного та інтелектуального потенціалів, з розвинутою інфраструктурою. Місце, де генеруються нові ідеї та впроваджуються амбітні ініціативи.

 У 2021 році Славутич отримав статус Малої культурної столиці України та грант від Українського культурного фонду на реалізацію проєкту «Славутич: ось [tobeⁱ] країна!».

Проєкт підготовлено за підтримки Українського культурного фонду. Позиція Українського культурного фонду може не збігатись з думкою авторів.

Нагадаємо, стріт-арт на Одещині потрапив до Книги рекордів України.

Як ми повідомляли раніше, німецькі села Закарпаття показали з квадрокоптера.

Читати далі

Суспільство

Оголосили грант для регіональних і нішевих видань на розвиток спільноти

Опубліковано

 

ГО «Львівський медіафорум» оголошує новий прийом заявок на акселераційну програму Local Media Innovations.

Мета програми — допомогти українським редакціям створювати та розвивати довкола своїх видань спільноти, а також промотувати ефективні практики та моделі залучення аудиторії серед українських медіа. 

Програма стартує в жовтні 2021 року та передбачає 3 етапи.

 

Етапи програми

На 1-му етапі всі відібрані редакції пройдуть серію тренінгів, аби прокачати свої знання та дізнатись більше про інструменти залучення аудиторії, а також успішні практики створення спільнот. 

На 2-му етапі учасники напрацюють концепцію залучення нової аудиторії та покращення взаємодії з читачами їхньої редакції.

Читайте такожВиходимо на протести та фільмуємо викиди. Як на Донбасі борються з проблемою забруднення повітря

У результаті, експерти та ментори відберуть 3 найкращі концепції, а фіналісти отримають менторський супровід та фінансову підтримку у розмірі 100 000 грн на глибинне вивчення своєї аудиторії та впровадження найкращих моделей для розвитку своєї спільноти.

Участь у конкурсі можуть брати редакції регіональних та нішевих онлайн-видань будь-якої форми власності.

Прийом заявок триватиме до 6 жовтня 2021 року. 

Для участі у програмі підтримки необхідно заповнити анкету за посиланням

За результатами попередніх наборів, інновації у своїх редакціях впровадили Івано-Франківська агенція новин «КУРС», інформаційний портал Кіровоградщини «Гречка», «Gwara Media» із Харкова, «Біляївка.City» з Одещини, «ЗМІСТ» із Полтави, міський онлайн-журнал Івано-Франківська «Куфер», незалежний центр журналістських розслідувань «Наші гроші. Львів», Інформаційний портал «Veжa» та інтернет-видання «Конотоп.City» 

Читайте такожЯк «Мануфактура ГаражКрафт» рятує Донбас від пластику? (ВІДЕО)

Проєкт реалізується за фінансової підтримки Посольства США в Україні/U.S. Embassy.

Якщо виникнуть питання, звертайтеся до менеджерки проєкту Ангеліни Стець: stets@lvivmediaforum.com

Нагадаємо, львівська компанія виграла ґрант ЄБРР на кліматичні інновації.

Як ми повідомляли раніше, молодь Донеччини і Луганщини запрошують на конкурс «Ініціативи громад для зменшення впливу COVID-19».

Головне фото: forumdaily.com.

Читати далі

Суспільство

Два столичні виші увійшли до кращих у світі за можливостями працевлаштування

Опубліковано

 

Міжнародне аналітичне агентство в галузі вищої освіти QS Quacquarelli Symonds оприлюднило рейтинг найкращих університетів світу за можливостями працевлаштування випускників.

Про це повідомила пресслужба МОН.

До рейтингу увійшли Київський національний університет імені Тараса Шевченка, який посів позицію в діапазоні 301-500, та Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», який вперше увійшов до рейтингу, дебютувавши в діапазоні 501+.

 

Читайте такожВіртуальна освіта. Столичні школярі тестують додаток із фізики для 8-9 класів

Два українські університети внесені до підсумкової опублікованої таблиці, яка містить 550 найкращих вищих навчальних закладів з погляду можливостей працевлаштування після закінчення навчання.

Додаткову інформацію про методологію рейтингу найкращих університетів світу за можливостями працевлаштування випускників QS можна знайти тут .

Повна версія рейтингу доступна на сайті.

Про агентство

QS Quacquarelli Symonds є провідним у світі постачальником сервісів, досліджень і аналітичних послуг для глобального сектору вищої освіти, місія якого полягає в тому, щоб дати можливість мотивованим людям реалізувати свій потенціал за допомогою освітніх досягнень, міжнародної мобільності та кар’єрного розвитку.

QS Quacquarelli Symonds є укладачем рейтингів університетів з 2004 року, коли й був опублікований перший рейтинг найкращих університетів світу QS World University Rankings. 

Читайте також: Одеська «Жіноча майстерня меблів»: про запуск бізнесу з боргами, сексизм і роботу «душевненько»

Рейтинг найкращих університетів світу за можливостями працевлаштування випускників QS – QS Graduate Employability Rankings – це найбільш детальний порівняльний аналіз роботи, яку ведуть виші зі створення сприятливих умов для подальшого отримання бажаної професії.

Університети оцінюються за критеріями:

  • наявності партнерських відносин із роботодавцями (включаючи стажування),
  • кількістю лідерів в окремих галузях серед випускників,
  • частотою присутності роботодавців на території кампусу,
  • рівнем працевлаштування випускників, що враховує місце розташування навчального закладу.

Нагадаємо, у Львові відкриють університет «Протон» для людей 60+.

Як ми повідомляли раніше, дисципліну «Інноваційне підприємництво та управління стартап-проєктами» викладатимуть у 85 українських вишах.

Головне фото: lpnu.ua.

Читати далі