Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Підприємці думають про розвиток. 5 ідей для нового бізнесу

Опубліковано

Більшість бізнесменів готові починати свою справу зі стартовим капіталом в розмірі до $50 тис. Варіантів, куди вкласти ці гроші, не так і мало. Які сфери бізнесу є найбільш привабливими – розповідає Андрій Кривонос

Кількість бажаючих відкрити свою справу не скорочується. Але сфери, в які можна вкласти кошти, змінилися. Наприклад, півтора роки тому доставку продуктів харчування або готових страв з ресторанів експерти називали привабливим напрямком для інвестицій. Зараз ситуація змінилася – цей ринок насичений, а доставкою займається чи не кожен великий ресторан в Києві і містах-мільйонниках.

Читайте також: Роблять килимки та віддають на благодійність: як у соціальному магазині «Ласка» дають друге життя старим речам

Інвестори поки розробляють концепції, але не поспішають з відкриттям нових ресторанів. Наймовірніше, нові заклади почнуть масово з’являтися після того, як Україна впорається з епідемією коронавірусу Covid-19. Але навіть зараз, в непрості для підприємців часи, багато інвесторів працюють над складанням бізнес-планів і готові інвестувати в свою справу. У більшості ентузіастів відносно невеликий стартовий капітал – до $50 тис. Але і з ним можна відкрити свою справу. Які пропозиції мають найбільший попит – розповідає глава Директорату Асоціації франчайзингу Андрій Кривонос.

Андрій Кривонос
Андрій Кривонос

Глава Директорату Асоціації франчайзингу, який близько 20 років займається консультуванням малого і середнього бізнесу

Магазини з продажу хліба

Відкрити невеликий магазин з продажу свіжого хліба можна за $12-15 тис. Тобто якщо стартовий капітал підприємця становить $ 50 тис., то можна стати власником відразу декількох торгових точок під однією назвою. Споживання якісних хлібобулочних виробів зростає і цей напрямок є дуже привабливим для інвесторів. Найголовніше в цій справі – оцінити платоспроможність попиту і відповідно до нього сформувати пропозицію. На першому етапі асортимент може бути невеликим – різні сорти хліба, булочки і круасани.

А от чи варто встановлювати в магазині апарат з приготування кави – велике питання. Досвід показує, якщо в магазині напоїв немає, то клієнти купують більше. Парадоксальна тенденція? Але вона має просте пояснення. Споживач купує продукцію не тільки собі, а й співробітникам або членам своєї сім’ї, оскільки з пакетом відправляється в офіс або додому. Якщо ж поставити апарат, то клієнт придбає філіжанку кави і одну булочку тільки для себе.

Найбільш перспективними для розвитку цього формату є міста-супутники Києва. Жорсткої конкуренції там поки немає, на відміну від столиці і інших міст-мільйонників. Термін повернення інвестицій в кожен такий проєкт становить до двох років.

Сектор послуг

Значно менші інвестиції потрібні для відкриття клінінгової компанії, майстерні з ремонту одягу або взуття. Спершу для прибирання квартир буде досить невеликої суми – $2-3 тис., яку потрібно витратити на покупку необхідного обладнання. Якщо майстерні відразу ж стануть популярними у мешканців прилеглих будинків, то клінінговій компанії доведеться потрудитися над пошуком клієнтів. Тому перед початком цього бізнесу власнику краще піти на курси SMM, на яких навчать просувати послуги компанії через соціальні мережі.

На наступному етапі свого розвитку клінінгові компанії можуть брати участь в тендерах від юридичних осіб на прибирання офісних або торгових центрів. Підприємець зможе боротися за великі замовлення.

Дитячі центри

Батьки не економлять на своїх дітях, бажаючи дати їм кращу освіту і прищепити правильні навички. Тому останні роки попит на послуги дитячих центрів збільшується в середньому вдвічі щороку. Варіантів може бути кілька – кімнати, де можна залишити дитину з педагогом на кілька годин, поки батьки проводять зустріч або ходять по магазинах. Можна відкрити центр з вивчення іноземних мов.  Або різноманітні гуртки  – від математики до робототехніки.

Для цього необхідно орендувати приміщення площею понад 50 кв м, а сума інвестицій в такий центр стартує від $ 25-30 тис. Повернути гроші можна за два роки за умови, що підприємець зможе знайти грамотних педагогів. Найкраще центри відкривати не в центральній частині міста, а в густонаселених масивах, де немає конкуренції. Ціни теж повинні бути доступними. Наприклад, місячний курс індивідуальних занять (по два уроки на тиждень) англійської повинен коштувати не більше 2-2,5 тис. грн з людини.

Спортивні центри

В Україні, як і в усьому світі, тренд здорового способу життя. Споживачі відмовляються від споживання алкогольних напоїв і все частіше ходять в спортивні зали. Відкрити власний фітнес-центр можна при інвестиціях в розмірі $ 25-30 тис., повернути які можна за три роки. На обладнанні економити не варто – краще взяти все нове, але в лізинг. Також в залі має бути достатня кількість тренерів, які проводитимуть як індивідуальні, так і групові заняття. Це – додатковий заробіток для клубу.

Читайте також: Оголосили конкурс наукових екологічних проєктів Genius Olympiad 2021

Ніде правди діти, що конкуренція на цьому ринку жорстка. Тому потрібно запропонувати свою родзинку. Наприклад, розробити ефективну програму для схуднення або відкрити центр виключно для жінок. Багато хто, далекий від ідеальних форм, соромиться ходити в зал разом зі спортивними молодими людьми. Як і у випадку з клінінговими компаніями, велике значення має грамотне просування залу в соціальних мережах.

Онлайн-сервіси для споживачів

За незначних інвестицій можна відкрити свій сайт, який не створюватиме свій контент, але якісно оброблятиме існуючий. Паралельно можна запропонувати споживачам різні сервіси. Наприклад, це може бути оренда квартир без посередників (подібні профільні групи є в facebook та користуються величезною популярністю), оголошення про безкоштовну роздачу одягу або предметів інтер’єру. Завдяки сервісу, сайт стане популярним і заробляти можна буде, наприклад, на платних оголошеннях або на рекламі. Але власнику бізнесу доведеться особисто займатися цими проектами – вони не стануть ефективними, якщо передати їх в управління менеджменту на етапі розвитку.

Суспільство

Укрзалізниця повертає «Інтерсіті+» із Києва до Одеси в тестовому режимі

Опубліковано

Укрзалізниця в тестовому режимі повертає до Одеси швидкісний поїзд Інтерсіті+. Квитки на цей потяг уже в продажу. Їх можна придбати на сайті чи в застосунку Укрзалізниці, а також у чатботі та в касах вокзалів.

Про це повідомляє Укрзалізниця.

Потяг №761/762:

  • Відправлятиметься з Києва 3, 4 та 5 травня о 06:03 та прибуватиме до Одеси о 13:34.
  • З Одеси поїзд вирушатиме в ті самі дати о 14:20 та прибуватиме до Києва о 21:50.
  • Потяг також зупиняється у Вінниці.

Читайте також: Дніпро приєднався до економічної платформи для бізнесу “Зроблено в Україні”

Крім того, Укрзалізниця збільшила кількість місць на потяги з Києва до Львова, які їхатимуть на Великодній вікенд. Замість стандартного швидкісного поїзда Hyundai туди поїде більш містка двоповерхова Skoda.

Також призначать додаткові рейси поїзда №777 із Києва до Львова на 4 та 5 травня. Додаткові квитки з’являтимуться поступово протягом найближчих днів, зазначають в Укрзалізниці.

Нагадаємо, в Україні запрацював перший інтерактивний простір психосоціальної підтримки.

Читати далі

Суспільство

Спальники, які можуть врятувати життя (ВІДЕО)

Опубліковано

Андрій мав успішний кальянний бізнес, але після переламного 24.02 навчився робити круті спальники для ЗСУ. Почалося все з того, що хлопець захотів допомогти товаришу-військовому зі спорядженням. Спальники від Андрія витримують до -25° та мають систему підігріву, яка заряджається від павербанка. А ще в ньому є міцні ремені, завдяки яким за необхідності можна евакуювати пораненого військового.

Спеціально для ШоТам Андрій розказав, як навчився з нуля виготовляти спальники, та пояснив, чому вони найкращі!

“Мен 28 років і я електрик. До війни я працював у кальянні індустрії, у мене був свій власний бренд. Я наскільки палав цією справою, горів зсередини і ззовні і вогонь був помітний всюди. А потім війна зіпсувала все для нас усіх. Я пам’ятаю ці перші дні, коли нас почали атакувати. Я просто доба за добою сидів у телефоні та переглядав стрічку новин. Я не розумів, що робити і тоді життя залишилося у минулому.

Пам’ятаю, що пролунав дзвінок і зателефонував мій гарний товариш Копоть Олексій. Він відразу пішов до Нікопольського ТРО. У нього не було ні спорядження, нічого. Це були хлопці-добровольці, які пішли захищати нас. Я відразу задався питанням: чим я можу допомогти?

Почав ходити просто до військових, які були на вулиці, я бачив, що в людини є бронежилет, я підходжу і кажу: “Вибачте, можна мені бронежилет? Не обов’язково ваш, будь-який потрібний, мені потрібно зробити мірки”.

Читайте також: 4 бар’єри, які заважають вам вивчити англійську. Ми знаємо, що з цим робити 

Я почав допомагати. Спочатку ми робили підсумки – це те з чого наш цех почав роботу. А потім з приходом зими зрозуміли, що є інші потреби. Тоді ми почали робити спальні мішки. Який би не був теплий спальник, система підігріву іноді дуже виручає. Щоби холод не йшов від землі ми зробили пристібний каримат, також спальник має відсік для подушки.

Спальник є водонепроникний. Зробивши відсік для подушки, я зрозумів наскільки це зручно. У цьому спальнику є накладки на ноги, щоби можна було відпочити не роззуваючись. Також у спальнику є додатковий захист від продуву та блискавці.

Попереду нас чекає літо і грандіозне оновлення. Замовили зараз спальник Carinthia про який всі дуже добре знають, і будемо його локалізувати під наш клімат, під наших людей і під наші ціни. Тому слідкуйте, далі буде оновлення!” – розповів Андрій.

Нагадаємо, у Львові збільшилася кількість зарядних станцій для електромобілів.

Фото: ШоТам!

Читати далі

Суспільство

В Україні оголосили відбір проєктів для реставрації культурних пам’яток: що треба знати

Опубліковано

В Україні розпочав відбір проєктів робіт з реставрації, консервації, ремонту пам’яток культурної спадщини. У відборі візьмуть участь проєкти, котрі відповідатимуть встановленим законодавством вимогам.

Про це повідомляє Мінкульт України.

При цьому у зв’язку з викликами, пов’язаними з триваючою російською агресією, впродовж 2024 р. пріоритетними при розподілі коштів під час відбору проєктів, в рамках програми «Велике будівництво».

Читайте також: У Києві біля будинків облаштують пандуси: як подати заявку

Будуть наступні напрямки:

  • роботи, на яких було розпочато у попередні роки, в тому числі завершення проектів робіт з реставрації, консервації, ремонту, невідкладних протиаварійних та консерваційних робіт на пам’ятках культурної спадщини, розпочатих у попередні роки і які перебувають на фінальній стадії робіт (не більше 20% до завершення);
  • включеним до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО (для пам’яток культурної спадщини);
  • щодо об’єктів, що перебувають в аварійному стані;
  • проєкти робіт з встановлення та ремонту інженерних мереж на пам’ятках та їх території, закладах культури (системи протипожежного захисту, водопостачання, опалення тощо);
  • проєкти з протиаварійних та невідкладних консерваційних робіт на об’єктах, що постраждали внаслідок російської збройної агресії.

Нагадаємо, біля університету Шевченка створили простір пам’яті про студентів.

Фото: Мінкульт

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство6 днів тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство2 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство2 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство3 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: